Verstappen bij drie genomineerden Sportman van het Jaar
HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen behoort tot de drie genomineerden voor de titel van Sportman van het Jaar. De wereldkampioen in de Formule 1 heeft concurrentie van BMX'er Niek Kimmann en baanwielrenner Harrie Lavreysen, die beiden afgelopen zomer in Japan olympisch goud pakten. Lavreysen pakte zelfs drie plakken: twee keer goud en één keer brons.
Verstappen werd in 2016 al gekozen tot Sportman van het Jaar. Hij boekte dat jaar zijn eerste overwinning in de Formule 1.
Atlete Sifan Hassan, shorttrackster Suzanne Schulting en wielrenster Annemiek van Vleuten maken kans op de titel Sportvrouw van het Jaar. Hassan pakte in Tokio twee keer goud, Van Vleuten veroverde één gouden plak. Schulting was dit jaar op de WK shorttrack in Dordrecht een klasse apart.
Teamsprinters
De teamsprinters (baanwielrennen), hockeysters en roeiers van de mannen dubbelvier zijn genomineerd voor de prijs Sportploeg van het Jaar. Hugo Haak (baanwielrennen), Laurent Meuwly (atletiek) en Eelke van der Wal (para-wielrennen) maken kans op de eretitel Coach van het Jaar.
Diede de Groot (rolstoeltennis), Jetze Plat (para-wielrennen en para-triatlon) of de rolstoelbasketbalploeg (vrouwen) wordt Paralympisch sporter van het Jaar.
Sportgala
De winnaars worden op woensdag 22 december bekendgemaakt op het Sportgala, waar vanwege de coronamaatregelen geen gasten bij aanwezig kunnen zijn. Een liveshow is vanaf 20.30 uur te zien op televisie. Vorig jaar ging het Sportgala helemaal niet door vanwege de coronacrisis.
De stemming vindt digitaal plaats, op 20 en 21 december. Sporters kiezen in de sporterscategorieën, coaches brengen hun stem uit voor de titel Coach van het Jaar. De stemmen van de sporters en coaches tellen voor 50 procent mee, de stemmen van de vakjuryleden bepalen de andere helft.
De vakjury mag een sporter, coach of ploeg bij een uitzonderlijke prestatie die na de verkiezingsperiode plaatsvindt, maar wel voor 19 december, ook nog met een wildcard toevoegen aan de genomineerden.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
2 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
3 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
7 uur geledenPRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.
12 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
16 uur geleden