Verstappen bij drie genomineerden Sportman van het Jaar
HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen behoort tot de drie genomineerden voor de titel van Sportman van het Jaar. De wereldkampioen in de Formule 1 heeft concurrentie van BMX'er Niek Kimmann en baanwielrenner Harrie Lavreysen, die beiden afgelopen zomer in Japan olympisch goud pakten. Lavreysen pakte zelfs drie plakken: twee keer goud en één keer brons.
Verstappen werd in 2016 al gekozen tot Sportman van het Jaar. Hij boekte dat jaar zijn eerste overwinning in de Formule 1.
Atlete Sifan Hassan, shorttrackster Suzanne Schulting en wielrenster Annemiek van Vleuten maken kans op de titel Sportvrouw van het Jaar. Hassan pakte in Tokio twee keer goud, Van Vleuten veroverde één gouden plak. Schulting was dit jaar op de WK shorttrack in Dordrecht een klasse apart.
Teamsprinters
De teamsprinters (baanwielrennen), hockeysters en roeiers van de mannen dubbelvier zijn genomineerd voor de prijs Sportploeg van het Jaar. Hugo Haak (baanwielrennen), Laurent Meuwly (atletiek) en Eelke van der Wal (para-wielrennen) maken kans op de eretitel Coach van het Jaar.
Diede de Groot (rolstoeltennis), Jetze Plat (para-wielrennen en para-triatlon) of de rolstoelbasketbalploeg (vrouwen) wordt Paralympisch sporter van het Jaar.
Sportgala
De winnaars worden op woensdag 22 december bekendgemaakt op het Sportgala, waar vanwege de coronamaatregelen geen gasten bij aanwezig kunnen zijn. Een liveshow is vanaf 20.30 uur te zien op televisie. Vorig jaar ging het Sportgala helemaal niet door vanwege de coronacrisis.
De stemming vindt digitaal plaats, op 20 en 21 december. Sporters kiezen in de sporterscategorieën, coaches brengen hun stem uit voor de titel Coach van het Jaar. De stemmen van de sporters en coaches tellen voor 50 procent mee, de stemmen van de vakjuryleden bepalen de andere helft.
De vakjury mag een sporter, coach of ploeg bij een uitzonderlijke prestatie die na de verkiezingsperiode plaatsvindt, maar wel voor 19 december, ook nog met een wildcard toevoegen aan de genomineerden.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
20 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
1 dag geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
1 dag geleden