Verstappen bij drie genomineerden Sportman van het Jaar
HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen behoort tot de drie genomineerden voor de titel van Sportman van het Jaar. De wereldkampioen in de Formule 1 heeft concurrentie van BMX'er Niek Kimmann en baanwielrenner Harrie Lavreysen, die beiden afgelopen zomer in Japan olympisch goud pakten. Lavreysen pakte zelfs drie plakken: twee keer goud en één keer brons.
Verstappen werd in 2016 al gekozen tot Sportman van het Jaar. Hij boekte dat jaar zijn eerste overwinning in de Formule 1.
Atlete Sifan Hassan, shorttrackster Suzanne Schulting en wielrenster Annemiek van Vleuten maken kans op de titel Sportvrouw van het Jaar. Hassan pakte in Tokio twee keer goud, Van Vleuten veroverde één gouden plak. Schulting was dit jaar op de WK shorttrack in Dordrecht een klasse apart.
Teamsprinters
De teamsprinters (baanwielrennen), hockeysters en roeiers van de mannen dubbelvier zijn genomineerd voor de prijs Sportploeg van het Jaar. Hugo Haak (baanwielrennen), Laurent Meuwly (atletiek) en Eelke van der Wal (para-wielrennen) maken kans op de eretitel Coach van het Jaar.
Diede de Groot (rolstoeltennis), Jetze Plat (para-wielrennen en para-triatlon) of de rolstoelbasketbalploeg (vrouwen) wordt Paralympisch sporter van het Jaar.
Sportgala
De winnaars worden op woensdag 22 december bekendgemaakt op het Sportgala, waar vanwege de coronamaatregelen geen gasten bij aanwezig kunnen zijn. Een liveshow is vanaf 20.30 uur te zien op televisie. Vorig jaar ging het Sportgala helemaal niet door vanwege de coronacrisis.
De stemming vindt digitaal plaats, op 20 en 21 december. Sporters kiezen in de sporterscategorieën, coaches brengen hun stem uit voor de titel Coach van het Jaar. De stemmen van de sporters en coaches tellen voor 50 procent mee, de stemmen van de vakjuryleden bepalen de andere helft.
De vakjury mag een sporter, coach of ploeg bij een uitzonderlijke prestatie die na de verkiezingsperiode plaatsvindt, maar wel voor 19 december, ook nog met een wildcard toevoegen aan de genomineerden.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
9 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
18 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden