Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen berust in nederlaag tegen Hamilton

Verstappen berust in nederlaag tegen Hamilton

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen berustte in de tweede plaats in de Grote Prijs van Brazilië. De coureur van Red Bull erkende dat Lewis Hamilton de betere was in zijn Mercedes. "Ik heb alles gegeven en heb echt alles geprobeerd om hem achter me te houden, maar ik was gewoon te langzaam", zei hij na de race in São Paulo op Ziggo Sport.

"Mercedes had een verse motor en daar haalden ze dit weekeinde meer snelheid uit. Wij waren vorige week sneller in Mexico en ik denk dat we de komende races weer dichter bij elkaar zitten. Ik moet tevreden zijn met deze tweede plaats. Het is een prima resultaat en het heeft me weer belangrijke punten opgeleverd."

Verstappen en Hamilton maakten er op het circuit van Interlagos opnieuw een zinderend tweegevecht van. De twee titelrivalen reden in ronde 48 bij een inhaalpoging van Hamilton wiel-aan-wiel door de bocht en vlogen allebei bijna de baan uit. De wedstrijdleiding onderzocht het incident, maar zag geen aanleiding om Verstappen, die Hamilton wellicht te weinig ruimte gaf, te bestraffen. Verstappen: "Ik zou niet weten wat ze anders hadden moeten beslissen. We waren aan het racen."

Afhouden

De Nederlander, die dichter dan ooit bij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 is, had in de race al gauw in de gaten dat Hamilton de snellere was. De Brit was mede vanwege een gridstraf vanaf de tiende plaats gestart, maar rukte in de eerste ronden al op naar de derde plaats. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, kon de Britse zevenvoudig wereldkampioen nog even afhouden, maar lang duurde dat niet.

"Ik kon ook niet zoveel doen", zei Verstappen. "Ik heb het nog geprobeerd via strategische pitstops, maar ook dat werkte niet echt. Het was deze race uiteindelijk schade beperken, maar ik geef niet op. In de volgende race slaan we weer terug", aldus de Limburger, die het wereldkampioenschap na negentien races leidt met 332,5 punten. Hamilton volgt met 318,5 punten, 14 minder. Er zijn nog drie races te gaan, met volgende week al de Grote Prijs van Qatar.

Meer uit Sport

Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

2 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

8 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

10 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

15 uur geleden
Race in Moto2 gestaakt na grote crash met Veijer

AUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.

15 uur geleden
Motorcrosser Herlings ziet Coenen uitlopen in GP Zwitserland

FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.

16 uur geleden
Onderzoek: topsporters ervaren stress door onzeker inkomen

ARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.

16 uur geleden