Verstappen berust in nederlaag tegen Hamilton
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen berustte in de tweede plaats in de Grote Prijs van Brazilië. De coureur van Red Bull erkende dat Lewis Hamilton de betere was in zijn Mercedes. "Ik heb alles gegeven en heb echt alles geprobeerd om hem achter me te houden, maar ik was gewoon te langzaam", zei hij na de race in São Paulo op Ziggo Sport.
"Mercedes had een verse motor en daar haalden ze dit weekeinde meer snelheid uit. Wij waren vorige week sneller in Mexico en ik denk dat we de komende races weer dichter bij elkaar zitten. Ik moet tevreden zijn met deze tweede plaats. Het is een prima resultaat en het heeft me weer belangrijke punten opgeleverd."
Verstappen en Hamilton maakten er op het circuit van Interlagos opnieuw een zinderend tweegevecht van. De twee titelrivalen reden in ronde 48 bij een inhaalpoging van Hamilton wiel-aan-wiel door de bocht en vlogen allebei bijna de baan uit. De wedstrijdleiding onderzocht het incident, maar zag geen aanleiding om Verstappen, die Hamilton wellicht te weinig ruimte gaf, te bestraffen. Verstappen: "Ik zou niet weten wat ze anders hadden moeten beslissen. We waren aan het racen."
Afhouden
De Nederlander, die dichter dan ooit bij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 is, had in de race al gauw in de gaten dat Hamilton de snellere was. De Brit was mede vanwege een gridstraf vanaf de tiende plaats gestart, maar rukte in de eerste ronden al op naar de derde plaats. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, kon de Britse zevenvoudig wereldkampioen nog even afhouden, maar lang duurde dat niet.
"Ik kon ook niet zoveel doen", zei Verstappen. "Ik heb het nog geprobeerd via strategische pitstops, maar ook dat werkte niet echt. Het was deze race uiteindelijk schade beperken, maar ik geef niet op. In de volgende race slaan we weer terug", aldus de Limburger, die het wereldkampioenschap na negentien races leidt met 332,5 punten. Hamilton volgt met 318,5 punten, 14 minder. Er zijn nog drie races te gaan, met volgende week al de Grote Prijs van Qatar.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.
39 minuten geledenLAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris gaf na afloop van de Grote Prijs van Las Vegas ruiterlijk toe dat Max Verstappen verdiend had gewonnen. "Als je twintig seconden voorsprong hebt, dan ben je echt de beste", zei de Brit na afloop. Norris eindigde als tweede in de Amerikaanse gokstad, maar blijft leider in het kampioenschap van de Formule 1.
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris vocht in de Grote Prijs van Las Vegas een kansloos duel uit met Max Verstappen. De Nederlander was niet alleen veel sneller in zijn Red Bull, stoere praatjes van McLaren over de boordradio maakten nog meer strijdlust los bij de viervoudig wereldkampioen.
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen denkt ook na zijn machtige zege in de Grote Prijs van Las Vegas niet aan zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, ook al liep hij wel zeven punten in op kampioenschapsleider Lando Norris. "De beste benadering is toch het race voor race te bekijken. Het gat is nog steeds groot, maar ik ga ook de laatste twee races proberen er alles uit te halen en te winnen. En dan zien we in Abu Dhabi wel waar ik ben geëindigd", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in het interview op de baan.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen heeft de titelstrijd in de Formule 1 nog steeds niet opgegeven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull won op dominante wijze de Grote Prijs van Las Vegas en liep daardoor weer punten in op de McLaren-rijders Lando Norris en Oscar Piastri.
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
12 uur geleden