Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen berust in nederlaag tegen Hamilton

Verstappen berust in nederlaag tegen Hamilton

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen berustte in de tweede plaats in de Grote Prijs van Brazilië. De coureur van Red Bull erkende dat Lewis Hamilton de betere was in zijn Mercedes. "Ik heb alles gegeven en heb echt alles geprobeerd om hem achter me te houden, maar ik was gewoon te langzaam", zei hij na de race in São Paulo op Ziggo Sport.

"Mercedes had een verse motor en daar haalden ze dit weekeinde meer snelheid uit. Wij waren vorige week sneller in Mexico en ik denk dat we de komende races weer dichter bij elkaar zitten. Ik moet tevreden zijn met deze tweede plaats. Het is een prima resultaat en het heeft me weer belangrijke punten opgeleverd."

Verstappen en Hamilton maakten er op het circuit van Interlagos opnieuw een zinderend tweegevecht van. De twee titelrivalen reden in ronde 48 bij een inhaalpoging van Hamilton wiel-aan-wiel door de bocht en vlogen allebei bijna de baan uit. De wedstrijdleiding onderzocht het incident, maar zag geen aanleiding om Verstappen, die Hamilton wellicht te weinig ruimte gaf, te bestraffen. Verstappen: "Ik zou niet weten wat ze anders hadden moeten beslissen. We waren aan het racen."

Afhouden

De Nederlander, die dichter dan ooit bij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 is, had in de race al gauw in de gaten dat Hamilton de snellere was. De Brit was mede vanwege een gridstraf vanaf de tiende plaats gestart, maar rukte in de eerste ronden al op naar de derde plaats. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, kon de Britse zevenvoudig wereldkampioen nog even afhouden, maar lang duurde dat niet.

"Ik kon ook niet zoveel doen", zei Verstappen. "Ik heb het nog geprobeerd via strategische pitstops, maar ook dat werkte niet echt. Het was deze race uiteindelijk schade beperken, maar ik geef niet op. In de volgende race slaan we weer terug", aldus de Limburger, die het wereldkampioenschap na negentien races leidt met 332,5 punten. Hamilton volgt met 318,5 punten, 14 minder. Er zijn nog drie races te gaan, met volgende week al de Grote Prijs van Qatar.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

3 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

5 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

5 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

7 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

1 dag geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

1 dag geleden