Verstappen beperkt schade in sprintrace Brazilië, Norris wint
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen heeft in de sprintrace van de Grote Prijs van Brazilië de schade beperkt ten opzichte van zijn concurrent Lando Norris. De regerend wereldkampioen in de Red Bull eindigde als derde. Norris won de sprintrace en pakte daarmee 2 punten meer dan de Nederlander.
Verstappen heeft op het WK met 368 punten er 45 meer dan Norris. Verstappen weet al dat hij voor de grand prix van zondag een gridstraf van vijf plaatsen krijgt. Hij moet vijf posities naar achteren in de startopstelling, omdat zijn racewagen een nieuwe motor heeft gekregen. De kwalificatie voor de grand prix is om 19.00 uur (Nederlandse tijd).
Piastri startte vanaf poleposition en hield de leiding. De eerste vier wagens reden daarna weg bij de rest van het veld en bleven dicht bij elkaar. Verstappen probeerde in de beginfase Charles Leclerc enkele keren in te halen, maar dat lukte niet. Piastri had een kleine voorsprong op Norris, die er niet in slaagde weg te rijden bij Leclerc en Verstappen.
Door een fout van Leclerc kregen de McLarens een kleine voorsprong, maar de teamleiding droeg Piastri op dat moment niet op om Norris te laten passeren. Verstappen passeerde Leclerc wel in de achttiende ronde. In de 22e ronde liet Piastri Norris alsnog voorbij, maar Verstappen kroop dicht op de McLaren, totdat de strijd werd stilgelegd door een virtuele safetycar. In de laatste ronde lukte het Verstappen niet meer Piastri te passeren.
Verstappens teamgenoot Sergio Pérez eindigde op de achtste plaats. Daarmee pakte de Mexicaan, die vanaf de dertiende plaats was gestart, nog 1 punt in het WK.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Sport is trots op de Nederlandse atleten die aan de Paralympische Winterspelen hebben deelgenomen. "Het is heel belangrijk dat mensen met een handicap ook in staat zijn om de top te halen", zei ze bij de huldiging van medaillewinnaars in Den Haag. "Ik hoop dat het veel mensen inspireert die ook met een handicap worstelen en laat zien dat het voor hen ook mogelijk is om te gaan sporten en mooie prestaties neer te zetten."
5 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
20 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geleden