Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen beperkt schade in sprintrace Brazilië, Norris wint

Verstappen beperkt schade in sprintrace Brazilië, Norris wint

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen heeft in de sprintrace van de Grote Prijs van Brazilië de schade beperkt ten opzichte van zijn concurrent Lando Norris. De regerend wereldkampioen in de Red Bull eindigde als derde. Norris won de sprintrace en pakte daarmee 2 punten meer dan de Nederlander.

Verstappen heeft op het WK met 368 punten er 45 meer dan Norris. Verstappen weet al dat hij voor de grand prix van zondag een gridstraf van vijf plaatsen krijgt. Hij moet vijf posities naar achteren in de startopstelling, omdat zijn racewagen een nieuwe motor heeft gekregen. De kwalificatie voor de grand prix is om 19.00 uur (Nederlandse tijd).

Piastri startte vanaf poleposition en hield de leiding. De eerste vier wagens reden daarna weg bij de rest van het veld en bleven dicht bij elkaar. Verstappen probeerde in de beginfase Charles Leclerc enkele keren in te halen, maar dat lukte niet. Piastri had een kleine voorsprong op Norris, die er niet in slaagde weg te rijden bij Leclerc en Verstappen.

Door een fout van Leclerc kregen de McLarens een kleine voorsprong, maar de teamleiding droeg Piastri op dat moment niet op om Norris te laten passeren. Verstappen passeerde Leclerc wel in de achttiende ronde. In de 22e ronde liet Piastri Norris alsnog voorbij, maar Verstappen kroop dicht op de McLaren, totdat de strijd werd stilgelegd door een virtuele safetycar. In de laatste ronde lukte het Verstappen niet meer Piastri te passeren.

Verstappens teamgenoot Sergio Pérez eindigde op de achtste plaats. Daarmee pakte de Mexicaan, die vanaf de dertiende plaats was gestart, nog 1 punt in het WK.

Meer uit Sport

Oostenrijkse topskiester Liensberger mist Spelen na crash

SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.

2 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als 24e in Winterberg

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.

5 uur geleden
Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

21 uur geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

23 uur geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

1 dag geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

1 dag geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

1 dag geleden