Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen beperkt schade in sprintrace Brazilië, Norris wint

Verstappen beperkt schade in sprintrace Brazilië, Norris wint

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen heeft in de sprintrace van de Grote Prijs van Brazilië de schade beperkt ten opzichte van zijn concurrent Lando Norris. De regerend wereldkampioen in de Red Bull eindigde als derde. Norris won de sprintrace en pakte daarmee 2 punten meer dan de Nederlander.

Verstappen heeft op het WK met 368 punten er 45 meer dan Norris. Verstappen weet al dat hij voor de grand prix van zondag een gridstraf van vijf plaatsen krijgt. Hij moet vijf posities naar achteren in de startopstelling, omdat zijn racewagen een nieuwe motor heeft gekregen. De kwalificatie voor de grand prix is om 19.00 uur (Nederlandse tijd).

Piastri startte vanaf poleposition en hield de leiding. De eerste vier wagens reden daarna weg bij de rest van het veld en bleven dicht bij elkaar. Verstappen probeerde in de beginfase Charles Leclerc enkele keren in te halen, maar dat lukte niet. Piastri had een kleine voorsprong op Norris, die er niet in slaagde weg te rijden bij Leclerc en Verstappen.

Door een fout van Leclerc kregen de McLarens een kleine voorsprong, maar de teamleiding droeg Piastri op dat moment niet op om Norris te laten passeren. Verstappen passeerde Leclerc wel in de achttiende ronde. In de 22e ronde liet Piastri Norris alsnog voorbij, maar Verstappen kroop dicht op de McLaren, totdat de strijd werd stilgelegd door een virtuele safetycar. In de laatste ronde lukte het Verstappen niet meer Piastri te passeren.

Verstappens teamgenoot Sergio Pérez eindigde op de achtste plaats. Daarmee pakte de Mexicaan, die vanaf de dertiende plaats was gestart, nog 1 punt in het WK.

Meer uit Sport

De Jong en Lamens zege verwijderd van hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.

9 uur geleden
Marathonloopster Brinkman maakt comeback op EK trailrunning

ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.

14 uur geleden
Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

23 uur geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

1 dag geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

2 dagen geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

2 dagen geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

2 dagen geleden