Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen beperkt schade in sprintrace Brazilië, Norris wint

Verstappen beperkt schade in sprintrace Brazilië, Norris wint

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen heeft in de sprintrace van de Grote Prijs van Brazilië de schade beperkt ten opzichte van zijn concurrent Lando Norris. De regerend wereldkampioen in de Red Bull eindigde als derde. Norris won de sprintrace en pakte daarmee 2 punten meer dan de Nederlander.

Verstappen heeft op het WK met 368 punten er 45 meer dan Norris. Verstappen weet al dat hij voor de grand prix van zondag een gridstraf van vijf plaatsen krijgt. Hij moet vijf posities naar achteren in de startopstelling, omdat zijn racewagen een nieuwe motor heeft gekregen. De kwalificatie voor de grand prix is om 19.00 uur (Nederlandse tijd).

Piastri startte vanaf poleposition en hield de leiding. De eerste vier wagens reden daarna weg bij de rest van het veld en bleven dicht bij elkaar. Verstappen probeerde in de beginfase Charles Leclerc enkele keren in te halen, maar dat lukte niet. Piastri had een kleine voorsprong op Norris, die er niet in slaagde weg te rijden bij Leclerc en Verstappen.

Door een fout van Leclerc kregen de McLarens een kleine voorsprong, maar de teamleiding droeg Piastri op dat moment niet op om Norris te laten passeren. Verstappen passeerde Leclerc wel in de achttiende ronde. In de 22e ronde liet Piastri Norris alsnog voorbij, maar Verstappen kroop dicht op de McLaren, totdat de strijd werd stilgelegd door een virtuele safetycar. In de laatste ronde lukte het Verstappen niet meer Piastri te passeren.

Verstappens teamgenoot Sergio Pérez eindigde op de achtste plaats. Daarmee pakte de Mexicaan, die vanaf de dertiende plaats was gestart, nog 1 punt in het WK.

Meer uit Sport

Bokser Joshua uit ziekenhuis ontslagen na fataal auto-ongeval

LAGOS (ANP/RTR) - De Britse bokser Anthony Joshua is woensdagmiddag ontslagen uit het ziekenhuis in Nigeria. De olympisch kampioen van 2012 was daar opgenomen na een auto-ongeluk waarbij maandag twee van zijn boezemvrienden om het leven kwamen.

1 uur geleden
Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

1 dag geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

1 dag geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

1 dag geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

1 dag geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

1 dag geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

1 dag geleden