Verstappen benadrukt: ik ben verdiende wereldkampioen
BERLIJN (ANP/DPA) - Max Verstappen vindt dat hij de verdiende wereldkampioen is in de Formule 1, ondanks commotie rond de gedenkwaardige slotrace van vorig jaar in Abu Dhabi. Uit onlangs opgedoken radioverkeer bleek dat wedstrijdleider Michael Masi min of meer gehoor gaf aan een verzoek van Red Bull, waarna nog een laatste raceronde volgde waarin Verstappen de Brit Lewis Hamilton passeerde en de wereldtitel veroverde.
"Ik begrijp dat Hamilton overstuur en ongelukkig was met de situatie. Ik had zo ook het WK niet willen verliezen. Maar als je het seizoen in zijn geheel bekijkt, dan ben ik de terechte wereldkampioen. De statistieken laten dan ook zien", zei de 24-jarige in een interview met de Duitse krant Welt am Sonntag. "Ik had de titelrace al veel eerder had kunnen beslissen. Als mijn band niet was ontploft tijdens de race in Bakoe, was ik al zeker geweest van de titel voor Abu Dhabi en was de laatste race zinloos geweest", aldus Verstappen, die deze week zijn contract bij de renstal van Red Bull met vijf jaar verlengde tot en met 2028.
Verstappen denkt af en toe terug aan de bizarre finale, waarin Hamilton op weg leek naar zijn achtste titel, maar zijn riante voorsprong zag slinken toen vijf ronden voor het einde de safetycar op de baan kwam. '̈'Het is ook moeilijk om dat niet te doen als mensen er de hele tijd over praten. Er zijn nog steeds verhitte discussies over die ontknoping. Het kan mij eerlijk gezegd helemaal niets schelen. Het was een gek seizoen met een gekke finale. Natuurlijk probeert de verliezende partij te wijzen op onrechtvaardigheid, maar voor mij is de titel niets minder waard. Ik heb de titel verdiend."
Meer uit Sport
NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
9 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geleden