Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen benadrukt: ik ben verdiende wereldkampioen

Verstappen benadrukt: ik ben verdiende wereldkampioen

BERLIJN (ANP/DPA) - Max Verstappen vindt dat hij de verdiende wereldkampioen is in de Formule 1, ondanks commotie rond de gedenkwaardige slotrace van vorig jaar in Abu Dhabi. Uit onlangs opgedoken radioverkeer bleek dat wedstrijdleider Michael Masi min of meer gehoor gaf aan een verzoek van Red Bull, waarna nog een laatste raceronde volgde waarin Verstappen de Brit Lewis Hamilton passeerde en de wereldtitel veroverde.

"Ik begrijp dat Hamilton overstuur en ongelukkig was met de situatie. Ik had zo ook het WK niet willen verliezen. Maar als je het seizoen in zijn geheel bekijkt, dan ben ik de terechte wereldkampioen. De statistieken laten dan ook zien", zei de 24-jarige in een interview met de Duitse krant Welt am Sonntag. "Ik had de titelrace al veel eerder had kunnen beslissen. Als mijn band niet was ontploft tijdens de race in Bakoe, was ik al zeker geweest van de titel voor Abu Dhabi en was de laatste race zinloos geweest", aldus Verstappen, die deze week zijn contract bij de renstal van Red Bull met vijf jaar verlengde tot en met 2028.

Verstappen denkt af en toe terug aan de bizarre finale, waarin Hamilton op weg leek naar zijn achtste titel, maar zijn riante voorsprong zag slinken toen vijf ronden voor het einde de safetycar op de baan kwam. '̈'Het is ook moeilijk om dat niet te doen als mensen er de hele tijd over praten. Er zijn nog steeds verhitte discussies over die ontknoping. Het kan mij eerlijk gezegd helemaal niets schelen. Het was een gek seizoen met een gekke finale. Natuurlijk probeert de verliezende partij te wijzen op onrechtvaardigheid, maar voor mij is de titel niets minder waard. Ik heb de titel verdiend."

Meer uit Sport

Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

30 minuten geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

1 uur geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

1 uur geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

2 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint WTA-toernooi van Linz

LINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.

2 uur geleden
Nederlands kampioen marathon Tesfu gedragen door het publiek

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.

3 uur geleden
Atlete Keetels liep steady naar eerste Nederlandse marathontitel

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.

4 uur geleden