Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen benadrukt: ik ben verdiende wereldkampioen

Verstappen benadrukt: ik ben verdiende wereldkampioen

BERLIJN (ANP/DPA) - Max Verstappen vindt dat hij de verdiende wereldkampioen is in de Formule 1, ondanks commotie rond de gedenkwaardige slotrace van vorig jaar in Abu Dhabi. Uit onlangs opgedoken radioverkeer bleek dat wedstrijdleider Michael Masi min of meer gehoor gaf aan een verzoek van Red Bull, waarna nog een laatste raceronde volgde waarin Verstappen de Brit Lewis Hamilton passeerde en de wereldtitel veroverde.

"Ik begrijp dat Hamilton overstuur en ongelukkig was met de situatie. Ik had zo ook het WK niet willen verliezen. Maar als je het seizoen in zijn geheel bekijkt, dan ben ik de terechte wereldkampioen. De statistieken laten dan ook zien", zei de 24-jarige in een interview met de Duitse krant Welt am Sonntag. "Ik had de titelrace al veel eerder had kunnen beslissen. Als mijn band niet was ontploft tijdens de race in Bakoe, was ik al zeker geweest van de titel voor Abu Dhabi en was de laatste race zinloos geweest", aldus Verstappen, die deze week zijn contract bij de renstal van Red Bull met vijf jaar verlengde tot en met 2028.

Verstappen denkt af en toe terug aan de bizarre finale, waarin Hamilton op weg leek naar zijn achtste titel, maar zijn riante voorsprong zag slinken toen vijf ronden voor het einde de safetycar op de baan kwam. '̈'Het is ook moeilijk om dat niet te doen als mensen er de hele tijd over praten. Er zijn nog steeds verhitte discussies over die ontknoping. Het kan mij eerlijk gezegd helemaal niets schelen. Het was een gek seizoen met een gekke finale. Natuurlijk probeert de verliezende partij te wijzen op onrechtvaardigheid, maar voor mij is de titel niets minder waard. Ik heb de titel verdiend."

Meer uit Sport

Trucker Van den Brink wint opnieuw in Dakar Rally

WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.

7 uur geleden
Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

18 uur geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

1 dag geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

1 dag geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

1 dag geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

1 dag geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

1 dag geleden