Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen begint vanaf plek twee aan duel met Leclerc

Verstappen begint vanaf plek twee aan duel met Leclerc

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen begint zondag in zijn Red Bull-auto vanaf de tweede startplek aan de Grote Prijs van Australië, de derde race van dit seizoen in de Formule 1. De wereldkampioen zag in de kwalificatierace alleen Charles Leclerc een snellere ronde rijden in zijn Ferrari.

De Nederlander mopperde na de kwalificatie op het vernieuwde circuit Albert Park in Melbourne over zijn auto. "Het is tot nu toe een verschrikkelijk weekend voor me geweest, een worsteling. Ik heb gewoon geen goede balans en ik voelde me nog geen een keer een hele ronde comfortabel."

Leclerc start voor de tweede keer dit seizoen van poleposition. Hij is ook de leider in het kampioenschap. Verstappen is de nummer drie.

Sergio Pérez, teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, vertrekt vanaf de derde plek. Lando Norris neemt in zijn McLaren de vierde startpositie in. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton bezet in zijn Mercedes de vijfde startplek.

Vanwege de coronapandemie was er twee jaar geen Formule 1-race in Melbourne. De laatste winnaar, in 2019, was de Fin Valtteri Bottas, die toen voor Mercedes reed.

De race begint om 07.00 uur Nederlands tijd.

Meer uit Sport

Cats hoopt na succesvolle Spelen op 'steun in de rug'

MILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.

7 minuten geleden
Chef de mission Verheijen: dit waren onze beste Spelen ooit

MILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.

9 minuten geleden
Koster wil hordelopen met bobsleeën blijven combineren 

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

38 minuten geleden
Atleet Phijffers verbetert Nederlands record 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.

1 uur geleden
Nederland eindigt Spelen met hoogste eindklassering ooit

MILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.

1 uur geleden
Wielrenner Del Toro wint UAE Tour, derde ritzege Milan

ABU DHABI (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro van UAE Team Emirates heeft de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten op zijn naam geschreven. De leidende positie van de 22-jarige Mexicaan kwam in de zevende en laatste etappe niet meer in gevaar. De Italiaan Jonathan Milan van Lidl-Trek won de slotrit over 149 kilometer na een massasprint in Abu Dhabi.

1 uur geleden
Groot deel Nederlandse sportploeg naar sluitingsceremonie Verona

MILAAN (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse sporters die heeft meegedaan aan de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo gaat naar de sluitingsceremonie. Sportkoepel NOC*NSF laat weten dat 26 van de 38 atleten naar de historische Arena di Verona gaan, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers. De openingsceremonie werd ook bezocht door 26 atleten van TeamNL.

1 uur geleden