
Verstappen begint op derde positie aan Grote Prijs Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen gaat zondag vanaf de derde startpositie proberen de Grote Prijs van Oostenrijk voor de derde keer op rij te winnen. De coureur van Red Bull moest tijdens de kwalificatie van de eerste race van dit seizoen in de Formule 1 alleen zijn concurrenten van Mercedes laten voorgaan.
Valtteri Bottas reed de snelste tijd op het circuit in Spielberg en start zondag vanaf pole. Zijn ploeggenoot Lewis Hamilton moest slechts 0,012 seconde toegeven. Verstappen was 0,538 langzamer dan Bottas
Ferrari lijkt nog niet klaar voor het uitgestelde seizoen in de koningsklasse van de autosport. Charles Leclerc reed de zevende tijd in de kwalificatie. Sebastian Vettel start zondag vanaf de elfde positie.
Het Formule 1-seizoen had eigenlijk al in maart moeten beginnen, maar vanwege het coronavirus schoof de start bijna vier maanden op.
Meer uit Sport
TIRANA (ANP) - De Spaanse wielrenner Mikel Landa heeft een rugwervel gebroken door zijn val in de slotkilometers van de eerste etappe in de Ronde van Italië. De kopman van de Belgische ploeg Soudal Quick-Step moet in een stabiele houding blijven liggen in het ziekenhuis van Tirana, meldt de ploeg in een medische update.
12 minuten geledenTIRANA (ANP) - Wout van Aert kondigt een aanval op de roze trui aan in de tweede etappe van de Ronde van Italië, een individuele tijdrit. "Je krijgt niet veel kansen om de roze trui te veroveren, dus ik zal er zeker voor gaan. Ik kan de tijdrit ingaan in een uitstekende uitgangspositie, dus we zullen zien wat er mogelijk is", zei de Belgische wielrenner op de website van zijn Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike.
49 minuten geledenANTALYA (ANP) - Golfer Joost Luiten staat na de tweede ronde van het Turkish Airlines Open in Antalya nog net in de top 10. De 39-jarige Nederlander deelt na een ronde van 70 slagen, één onder par, de achtste plaats met zes onder par totaal. Hij heeft al wel vijf slagen achterstand op de Fransman Martin Couvra, die leidt met elf onder par.
2 uur geledenTIRANA (ANP) - Mads Pedersen heeft de eerste etappe van de 108e Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Deense renner van Lidl-Trek was de snelste in de sprint van een klein peloton na een rit over 160 kilometer door Albanië, met de start in Durrës en de finish in hoofdstad Tirana. De Belg Wout van Aert (Visma - Lease a Bike) drukte zijn wiel als tweede over de finishlijn. Pedersen mag zaterdag in de roze trui de tweede etappe rijden, een individuele tijdrit over 13,7 kilometer.
3 uur geledenBALTANÁS (ANP) - De Nederlandse wielrenster Marianne Vos heeft haar tweede etappezege van de Vuelta Femenina behaald. In een rit over ruim 126 kilometer van Becerril de Campos naar Baltanás versloeg ze landgenote Mischa Bredewold in de sprint.
6 uur geledenROME (ANP) - Tallon Griekspoor is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Rome uitgeschakeld door de Fransman Arthur Fils. De 28-jarige Nederlander ging op vrijdag in het Stadio Nicola Pietrangeli kansloos in twee sets ten onder: 2-6 2-6. Fils speelt in de derde ronde tegen de winnaar van de partij tussen de Griek Stefanos Tsitsipas en de Fransman Alexandre Muller.
8 uur geledenMICHALOVCE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2026. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson boekte in de vijfde speelronde een ruime zege van 35-27 op Oekraïne en zag later de Faeröer met 25-23 winnen van Kosovo. Daarmee is een plek bij de eerste twee in de poule verzekerd en is het EK-ticket binnen. Komende zondag speelt Oranje nog de laatste wedstrijd in de kwalificatiereeks in Den Bosch tegen Kosovo.
23 uur geleden