Verstappen begint in Oostenrijk aan uitgesteld Formule 1-seizoen
SPIELBERG (ANP) - Bijna vier maanden later dan de bedoeling was, gaat het Formule 1-seizoen alsnog van start. Max Verstappen en de negentien andere coureurs uit de koningsklasse van de autosport beginnen het seizoen in Oostenrijk, waar vrijdag de eerste twee trainingen zijn. Twee weken achter elkaar racen ze in Spielberg over de Red Bull Ring.
Verstappen zegevierde de afgelopen twee jaar in de 'thuisrace' van zijn team Red Bull. De 22-jarige Nederlander deed dat voor volle tribunes, die door de duizenden Nederlandse fans oranje gekleurd waren. Als gevolg van de coronacrisis zijn er nu voorlopig geen toeschouwers welkom in de Formule 1.
Om 11.00 uur start de eerste vrije training. De coureurs krijgen daarin 1,5 uur de tijd om weer te wennen aan hun auto's. Om 15.00 uur begint de tweede sessie. Zaterdag is de derde vrije training, gevolgd door de kwalificatie voor de race van zondag. Dan springen om 15.10 uur alsnog de lichten op groen voor de eerste race van het seizoen 2020, dat eigenlijk in maart al had moeten beginnen in Australië. Vlak voor de eerste training werd de GP in Melbourne echter afgelast vanwege het coronavirus. Op de aangepaste kalender voor dit jaar staan vooralsnog acht grands prix, maar het is de bedoeling dat daar nog heel wat races bij komen.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
2 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
3 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
4 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
6 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
9 uur geleden