Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen begint F1-seizoen met zesde tijd in eerste training

Verstappen begint F1-seizoen met zesde tijd in eerste training

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe seizoen in de Formule 1 begonnen met de zesde tijd in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Bahrein. De drievoudig wereldkampioen zette in de Red Bull op de mediumbanden een rondetijd van 1.33,238 neer. Dat was 0,369 seconde langzamer dan Daniel Ricciardo.

De Australische coureur van Visa Cash App RB, dat voorheen AlphaTauri heette, was op het circuit van Sakhir met 1.32,869, de snelste op de zachte banden. Achter Ricciardo zetten de twee McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri de beste tijden neer, eveneens op de zachte banden. Fernando Alonso was op de mediumband als vijfde een fractie sneller dan Verstappen.

Verstappen was tijdens de hele training niet tevreden over zijn wagen. Hij klaagde over de boordradio over de prestaties van zijn Red Bull, vooral bij het op- en afschakelen. "De auto springt alle kanten op", zei hij. Aan het einde van de training concentreerde de 26-jarige Limburger zich op rondjes voor de long runs, voor de wedstrijd van zaterdag. Ook daarin bleef hij mopperen over haperingen bij het terugschakelen.

Teamgenoot Sergio Pérez kwam op de mediumbanden tot de twaalfde tijd, op 0,544 seconde van Ricciardo. Toch waren de verschillen van de coureurs op de mediumbanden niet zo groot. Ook de Mercedes- en Ferrari-coureurs reden op de mediumbanden. De Grote Prijs van Bahrein wordt zaterdag verreden. Later donderdag (16.00 uur) volgt de tweede vrije training. Op vrijdag zijn de derde vrije training en de kwalificatie.

Meer uit Sport

Freestyleskiester Gu moet genoegen nemen met zilver op big air

LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.

5 uur geleden
Rouwende skiër McGrath vlucht bos in na verliezen goud op slalom

BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.

9 uur geleden
Tweede goud Van 't Wout gaf Velzeboer veel vertrouwen

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.

12 uur geleden
Shorttracker De Laat 'onwijs blij' met finaleplaats op aflossing 

MILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.

13 uur geleden
Mentaal geknakte kunstrijder Malinin maakt olympische rentree

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.

13 uur geleden
Zwitserse skiër Meillard wint goud op slalom met veel uitvallers

BORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.

13 uur geleden
Kerstholt had vier keer goud nooit voor mogelijk gehouden

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.

14 uur geleden