Verstappen begint F1-seizoen met zesde tijd in eerste training
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe seizoen in de Formule 1 begonnen met de zesde tijd in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Bahrein. De drievoudig wereldkampioen zette in de Red Bull op de mediumbanden een rondetijd van 1.33,238 neer. Dat was 0,369 seconde langzamer dan Daniel Ricciardo.
De Australische coureur van Visa Cash App RB, dat voorheen AlphaTauri heette, was op het circuit van Sakhir met 1.32,869, de snelste op de zachte banden. Achter Ricciardo zetten de twee McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri de beste tijden neer, eveneens op de zachte banden. Fernando Alonso was op de mediumband als vijfde een fractie sneller dan Verstappen.
Verstappen was tijdens de hele training niet tevreden over zijn wagen. Hij klaagde over de boordradio over de prestaties van zijn Red Bull, vooral bij het op- en afschakelen. "De auto springt alle kanten op", zei hij. Aan het einde van de training concentreerde de 26-jarige Limburger zich op rondjes voor de long runs, voor de wedstrijd van zaterdag. Ook daarin bleef hij mopperen over haperingen bij het terugschakelen.
Teamgenoot Sergio Pérez kwam op de mediumbanden tot de twaalfde tijd, op 0,544 seconde van Ricciardo. Toch waren de verschillen van de coureurs op de mediumbanden niet zo groot. Ook de Mercedes- en Ferrari-coureurs reden op de mediumbanden. De Grote Prijs van Bahrein wordt zaterdag verreden. Later donderdag (16.00 uur) volgt de tweede vrije training. Op vrijdag zijn de derde vrije training en de kwalificatie.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.
11 uur geledenWENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.
11 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
13 uur geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
18 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
1 dag geleden