Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen begint F1-seizoen met zesde tijd in eerste training

Verstappen begint F1-seizoen met zesde tijd in eerste training

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe seizoen in de Formule 1 begonnen met de zesde tijd in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Bahrein. De drievoudig wereldkampioen zette in de Red Bull op de mediumbanden een rondetijd van 1.33,238 neer. Dat was 0,369 seconde langzamer dan Daniel Ricciardo.

De Australische coureur van Visa Cash App RB, dat voorheen AlphaTauri heette, was op het circuit van Sakhir met 1.32,869, de snelste op de zachte banden. Achter Ricciardo zetten de twee McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri de beste tijden neer, eveneens op de zachte banden. Fernando Alonso was op de mediumband als vijfde een fractie sneller dan Verstappen.

Verstappen was tijdens de hele training niet tevreden over zijn wagen. Hij klaagde over de boordradio over de prestaties van zijn Red Bull, vooral bij het op- en afschakelen. "De auto springt alle kanten op", zei hij. Aan het einde van de training concentreerde de 26-jarige Limburger zich op rondjes voor de long runs, voor de wedstrijd van zaterdag. Ook daarin bleef hij mopperen over haperingen bij het terugschakelen.

Teamgenoot Sergio Pérez kwam op de mediumbanden tot de twaalfde tijd, op 0,544 seconde van Ricciardo. Toch waren de verschillen van de coureurs op de mediumbanden niet zo groot. Ook de Mercedes- en Ferrari-coureurs reden op de mediumbanden. De Grote Prijs van Bahrein wordt zaterdag verreden. Later donderdag (16.00 uur) volgt de tweede vrije training. Op vrijdag zijn de derde vrije training en de kwalificatie.

Meer uit Sport

Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

7 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

10 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

11 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

11 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

12 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

14 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

16 uur geleden