Verstappen begint F1-seizoen met zesde tijd in eerste training
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe seizoen in de Formule 1 begonnen met de zesde tijd in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Bahrein. De drievoudig wereldkampioen zette in de Red Bull op de mediumbanden een rondetijd van 1.33,238 neer. Dat was 0,369 seconde langzamer dan Daniel Ricciardo.
De Australische coureur van Visa Cash App RB, dat voorheen AlphaTauri heette, was op het circuit van Sakhir met 1.32,869, de snelste op de zachte banden. Achter Ricciardo zetten de twee McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri de beste tijden neer, eveneens op de zachte banden. Fernando Alonso was op de mediumband als vijfde een fractie sneller dan Verstappen.
Verstappen was tijdens de hele training niet tevreden over zijn wagen. Hij klaagde over de boordradio over de prestaties van zijn Red Bull, vooral bij het op- en afschakelen. "De auto springt alle kanten op", zei hij. Aan het einde van de training concentreerde de 26-jarige Limburger zich op rondjes voor de long runs, voor de wedstrijd van zaterdag. Ook daarin bleef hij mopperen over haperingen bij het terugschakelen.
Teamgenoot Sergio Pérez kwam op de mediumbanden tot de twaalfde tijd, op 0,544 seconde van Ricciardo. Toch waren de verschillen van de coureurs op de mediumbanden niet zo groot. Ook de Mercedes- en Ferrari-coureurs reden op de mediumbanden. De Grote Prijs van Bahrein wordt zaterdag verreden. Later donderdag (16.00 uur) volgt de tweede vrije training. Op vrijdag zijn de derde vrije training en de kwalificatie.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
15 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geleden