Verstappen: Barcelona is een baan op pure prestaties
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen keert de komende dagen terug op het circuit waar hij in 2016 zijn eerste Grote Prijs wist te winnen. Volgens de 23-jarige Nederlander van Red Bull laat Circuit de Barcelona-Catalunya goed zien hoe hij er daadwerkelijk voor staat.
"Dit is ook echt wel een baan op pure prestaties; dus als je een goede auto hebt, ga je op Barcelona ook echt wel hard. We gaan dit weekend wel zien hoe sterk we zijn", zei de coureur op Verstappen.nl. "We weten in het algemeen wel wat we hier in Barcelona moeten doen om de auto af te stellen. We hebben hier al veel gereden en getest. Maar het is in ieder geval niet echt een baan voor ons."
Vijf jaar geleden alweer baarde Verstappen opzien met winst van de GP van Spanje. "Uiteindelijk zal ik er niet op terugkijken waar ik bijvoorbeeld de eerste of de honderdste race gewonnen heb. Hopelijk mogen we er heel veel achter elkaar winnen, dat zou het beste zijn", aldus Verstappen.
Gebrek aan grip
Afgelopen weekend werd Verstappen tweede in Portugal en de nummer 2 van het WK klaagde over een gebrek aan grip. "Als we precies wisten waaraan het lag, hadden we het natuurlijk aangepakt. Het is een beetje gissen. Ik denk dat het gebrek aan grip ons niet in het voordeel werkt."
Vrijdag worden in Barcelona de eerste twee vrije trainingen verreden. De race is zondag om 15.00 uur.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
1 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
14 uur geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
1 dag geleden