Verstappen baalt van 'dramatische race' in Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen baalde van "een dramatische race" bij de Grote Prijs van Oostenrijk. Na een aanrijding met Lando Norris verloor de wereldkampioen zijn koppositie en moest genoegen nemen met de vijfde plaats. "Alles wat fout kon gaan, ging fout vandaag", analyseerde Verstappen bij Viaplay.
"Van onze kant was de race helemaal dramatisch", vond Verstappen. "De strategie was klote, ik heb heel vaak gezegd dat de banden eraan waren en we naar binnen moesten. We verloren twee keer tijd bij de pitstops." Ook was de Red Bull-coureur niet te spreken over de banden en mopperde hij dat de balans in de auto tijdens de race ineens weg was.
Het incident met Norris leverde Verstappen een tijdstraf van tien seconden op. "Ik moet dat nog eens bekijken. Ik verdedigde een beetje de binnenkant, maar ging niet heel ver naar binnen. Hij kwam helemaal buitenom en we reden met de achterbanden tegen elkaar aan. Een raar moment eigenlijk. Dat had ik ook totaal niet verwacht."
Verstappen kreeg de straf uiteindelijk omdat hij de wagen bewoog tijdens het remmen. Hij was het daar niet mee eens. "Elke keer voordat ik remde had ik de actie al ingezet", zei hij daarover.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
7 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
10 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
11 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
11 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
16 uur geleden