Verstappen baalt van 'dramatische race' in Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen baalde van "een dramatische race" bij de Grote Prijs van Oostenrijk. Na een aanrijding met Lando Norris verloor de wereldkampioen zijn koppositie en moest genoegen nemen met de vijfde plaats. "Alles wat fout kon gaan, ging fout vandaag", analyseerde Verstappen bij Viaplay.
"Van onze kant was de race helemaal dramatisch", vond Verstappen. "De strategie was klote, ik heb heel vaak gezegd dat de banden eraan waren en we naar binnen moesten. We verloren twee keer tijd bij de pitstops." Ook was de Red Bull-coureur niet te spreken over de banden en mopperde hij dat de balans in de auto tijdens de race ineens weg was.
Het incident met Norris leverde Verstappen een tijdstraf van tien seconden op. "Ik moet dat nog eens bekijken. Ik verdedigde een beetje de binnenkant, maar ging niet heel ver naar binnen. Hij kwam helemaal buitenom en we reden met de achterbanden tegen elkaar aan. Een raar moment eigenlijk. Dat had ik ook totaal niet verwacht."
Verstappen kreeg de straf uiteindelijk omdat hij de wagen bewoog tijdens het remmen. Hij was het daar niet mee eens. "Elke keer voordat ik remde had ik de actie al ingezet", zei hij daarover.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
13 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
13 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 dag geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 dag geleden