Verstappen: alles wat ik nu nog win, is een bonus
ABU DHABI (ANP) - De wereldtitel in de Formule 1 is het hoogst haalbare in de autosport, benadrukte Max Verstappen na zijn zinderende zege in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "Die wereldtitel is altijd mijn doel geweest. Alles wat er nu bijkomt, is een bonus".
"Ik was behoorlijk emotioneel tijdens het uitrijden. Je kon het niet zien door dat vizier van de helm, maar geloof me, ik had het even moeilijk. En de emoties kwamen ook los toen ik mijn vader omhelsde. Jarenlang hebben we samen de wereld over gereisd voor dat ene doel. Het is ongelooflijk om dan hier te staan en te horen dat je wereldkampioen bent. Dit is ook heel speciaal voor mijn vader en het is ook bijzonder dat mijn vrienden en familie er zijn om het allemaal mee te maken."
Het was een ongelooflijk seizoen, zei Verstappen. "Ik heb er van genoten, zeker van de gevechten met Lewis Hamilton. Het was soms op het randje en we hebben zo onze akkefietjes gehad, maar we hebben wel elkaar gepusht om tot het uiterste te gaan. Het was intens, dus het is ook goed dat we nu even kunnen relaxen. De Formule 1 is zwaar, iedere keer probeer je weer een perfecte race te rijden en dat is moeilijk. Ik heb dit jaar weer meer over mezelf geleerd en alles was positief. Voor mij staat vast dat je moet blijven geloven in jezelf."
Verstappen won dit seizoen tien grands prix en eindigde acht keer als tweede. Hoogtepunten noemde hij zijn overwinning in Monaco, zijn twee zeges in Oostenrijk, de thuiszege in Zandvoort en "natuurlijk de idiote uitkomst van deze laatste race in Abu Dhabi". Dieptepunt noemde hij de avond in het ziekenhuis doorbrengen na zijn crash met Hamilton op Silverstone.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
1 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
2 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
11 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
11 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
15 uur geleden