Verstappen: alles wat ik nu nog win, is een bonus
ABU DHABI (ANP) - De wereldtitel in de Formule 1 is het hoogst haalbare in de autosport, benadrukte Max Verstappen na zijn zinderende zege in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "Die wereldtitel is altijd mijn doel geweest. Alles wat er nu bijkomt, is een bonus".
"Ik was behoorlijk emotioneel tijdens het uitrijden. Je kon het niet zien door dat vizier van de helm, maar geloof me, ik had het even moeilijk. En de emoties kwamen ook los toen ik mijn vader omhelsde. Jarenlang hebben we samen de wereld over gereisd voor dat ene doel. Het is ongelooflijk om dan hier te staan en te horen dat je wereldkampioen bent. Dit is ook heel speciaal voor mijn vader en het is ook bijzonder dat mijn vrienden en familie er zijn om het allemaal mee te maken."
Het was een ongelooflijk seizoen, zei Verstappen. "Ik heb er van genoten, zeker van de gevechten met Lewis Hamilton. Het was soms op het randje en we hebben zo onze akkefietjes gehad, maar we hebben wel elkaar gepusht om tot het uiterste te gaan. Het was intens, dus het is ook goed dat we nu even kunnen relaxen. De Formule 1 is zwaar, iedere keer probeer je weer een perfecte race te rijden en dat is moeilijk. Ik heb dit jaar weer meer over mezelf geleerd en alles was positief. Voor mij staat vast dat je moet blijven geloven in jezelf."
Verstappen won dit seizoen tien grands prix en eindigde acht keer als tweede. Hoogtepunten noemde hij zijn overwinning in Monaco, zijn twee zeges in Oostenrijk, de thuiszege in Zandvoort en "natuurlijk de idiote uitkomst van deze laatste race in Abu Dhabi". Dieptepunt noemde hij de avond in het ziekenhuis doorbrengen na zijn crash met Hamilton op Silverstone.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
18 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
56 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
57 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Naomi Verkerk en Tim Prins zijn afgevallen in de selectie van de langebaanschaatsers voor de Olympische Spelen in Milaan. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB maakte de lijst bekend met negen mannen en vrouwen. Kjeld Nuis kan door het afvallen van Prins zijn olympische titel op de 1500 meter verdedigen.
1 uur geledenBRISBANE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka wil graag een revanche tegen Nick Kyrgios in de 'Battle of the Sexes'. De nummer 1 van de wereld bij de vrouwen verloor op 28 december met 6-3, 6-3 van de Australiër in Dubai.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft de Franse renner Louis Barré aangetrokken. De 25-jarige renner komt over van de Belgische ploeg Intermarché - Wanty en heeft een driejarig contract getekend bij de Nederlandse WorldTour-formatie.
5 uur geledenPERTH (ANP/AFP) - De Griekse tennisser Stefanos Tsitsipas heeft serieus overwogen zijn carrière te beëindigen vanwege heftige rugpijn. "Die pijn heeft me zes tot acht maanden achtervolgd. Na de US Open was de schrik het grootst; ik kon twee dagen niet lopen van de pijn", zei de 27-jarige Tsitsipas in aanloop naar de United Cup in het Australische Perth."Ik vroeg me af of ik ooit nog een wedstrijd zonder pijn zou kunnen spelen. Dan ga je nadenken over je toekomst."
5 uur geleden