Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen achtste in tweede training voor Dutch GP in Zandvoort

Verstappen achtste in tweede training voor Dutch GP in Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede vrije training voor de Dutch GP zonder problemen kunnen afwerken, maar hij kwam niet verder dan de achtste tijd. De beste ronde van de Nederlander op het circuit van Zandvoort ging in 1.13,042. Daarmee was Verstappen bijna zeven tienden van een seconde langzamer dan Charles Leclerc in de Ferrari.

De Monegask eindigde in de tweede vrije training bovenaan met een tijd van 1.12,345. Zijn Spaanse teamgenoot Carlos Sainz zat daar 0,004 seconde achter, Lewis Hamilton gaf in de Mercedes 0,072 toe. In de eerste training waren de Mercedes-coureurs George Russell en Hamilton respectievelijk als eerste en tweede geëindigd.

Verstappen reed in de tweede sessie ruim twintig rondes over het circuit van Zandvoort. De wereldkampioen in de Formule 1 was in de eerste training, aan het begin van de middag, al na 10 minuten stilgevallen op de baan vanwege problemen met de versnellingsbak in zijn Red Bull-auto. Verstappen moest lopend terug naar de pits, tot teleurstelling van de tienduizenden Nederlanders op de tribunes. De wereldkampioen in de Formule 1 had slechts zeven rondjes kunnen rijden. De teams willen tijdens de vrije trainingen juist zoveel mogelijk rondes afleggen, om aan de afstelling van de auto te kunnen werken.

Versnellingsbak

De monteurs van Red Bull wisselden tussen beide trainingen door de versnellingsbak in de auto van Verstappen. Hij reed de tweede sessie, aan het einde van de middag, met een ander exemplaar.

De training moest in de slotfase worden stilgelegd nadat Yuki Tsunoda met zijn AlphaTauri in de grindbak was beland. De Japanner kreeg zijn auto daar niet meer uit. Nadat de baan weer was vrijgegeven, reed Verstappen als eerste de pits uit. Het lukte hem echter niet om zijn tijd te verbeteren. Zijn teamgenoot Sergio Pérez kwam niet verder dan de twaalfde tijd, bijna 1,2 seconde achter Leclerc. Zaterdag volgt om 12.00 uur de derde training, waarna om 15.00 uur de kwalificatie voor de race van zondag begint.

Meer uit Sport

Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

5 uur geleden
Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

6 uur geleden
Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

9 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

10 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

11 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

12 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

23 uur geleden