Verstappen achtste in tweede training voor Dutch GP in Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede vrije training voor de Dutch GP zonder problemen kunnen afwerken, maar hij kwam niet verder dan de achtste tijd. De beste ronde van de Nederlander op het circuit van Zandvoort ging in 1.13,042. Daarmee was Verstappen bijna zeven tienden van een seconde langzamer dan Charles Leclerc in de Ferrari.
De Monegask eindigde in de tweede vrije training bovenaan met een tijd van 1.12,345. Zijn Spaanse teamgenoot Carlos Sainz zat daar 0,004 seconde achter, Lewis Hamilton gaf in de Mercedes 0,072 toe. In de eerste training waren de Mercedes-coureurs George Russell en Hamilton respectievelijk als eerste en tweede geëindigd.
Verstappen reed in de tweede sessie ruim twintig rondes over het circuit van Zandvoort. De wereldkampioen in de Formule 1 was in de eerste training, aan het begin van de middag, al na 10 minuten stilgevallen op de baan vanwege problemen met de versnellingsbak in zijn Red Bull-auto. Verstappen moest lopend terug naar de pits, tot teleurstelling van de tienduizenden Nederlanders op de tribunes. De wereldkampioen in de Formule 1 had slechts zeven rondjes kunnen rijden. De teams willen tijdens de vrije trainingen juist zoveel mogelijk rondes afleggen, om aan de afstelling van de auto te kunnen werken.
Versnellingsbak
De monteurs van Red Bull wisselden tussen beide trainingen door de versnellingsbak in de auto van Verstappen. Hij reed de tweede sessie, aan het einde van de middag, met een ander exemplaar.
De training moest in de slotfase worden stilgelegd nadat Yuki Tsunoda met zijn AlphaTauri in de grindbak was beland. De Japanner kreeg zijn auto daar niet meer uit. Nadat de baan weer was vrijgegeven, reed Verstappen als eerste de pits uit. Het lukte hem echter niet om zijn tijd te verbeteren. Zijn teamgenoot Sergio Pérez kwam niet verder dan de twaalfde tijd, bijna 1,2 seconde achter Leclerc. Zaterdag volgt om 12.00 uur de derde training, waarna om 15.00 uur de kwalificatie voor de race van zondag begint.
Meer uit Sport
CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
30 minuten geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
48 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
17 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
21 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geleden