Verstappen achter Norris en Piastri in tweede training Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Oostenrijk de derde tijd gereden in zijn Red Bull. Lando Norris en Oscar Piastri, de coureurs van concurrent McLaren, waren iets sneller dan de viervoudig wereldkampioen op de Red Bull Ring nabij Spielberg.
Norris klokte de beste tijd: 1.04,580. Kampioenschapsleider Piastri gaf 0,157 seconde toe, terwijl Verstappen 0,318 seconde langzamer was dan Norris.
Verstappen had in de eerste training de tweede tijd genoteerd. Toen was George Russell in zijn Mercedes sneller. De Brit zette in de tweede training de zesde tijd neer.
WK-stand
Verstappen triomfeerde al vijf keer op het thuiscircuit van Red Bull. De laatste keer was in 2023. Vorig jaar ging de zege naar Russell.
Red Bull heeft enkele upgrades doorgevoerd die de auto van Verstappen sneller zouden maken. In de WK-stand staat Verstappen derde met 155 punten, 43 punten minder dan Piastri en 21 minder dan Norris.
Vreemde inhaalactie
De tweede training verliep zonder noemenswaardige incidenten, op een vreemde inhaalactie van Norris bij Verstappen na. De Brit ging links voorbij, terwijl er rechts veel meer ruimte was. Dit leidde tot een verbaasde reactie van Verstappen over de boordradio naar zijn race-engineer Simon Rennie. Deze Brit vervangt zijn vaste gesprekspartner Gianpiero Lambiase, die om privéredenen afwezig is in Oostenrijk. Het is voor het eerst sinds de entree van Verstappen bij Red Bull in 2016 dat hij een andere race-engineer heeft.
"De communicatie met Simon ging goed. Ik ken hem al lang en hij heeft veel ervaring. Hij is rechtdoorzee en dat is goed", zei Verstappen in het persbulletin van Red Bull. "Qua tempo had ik iets te veel onderstuur, maar verder geen grote problemen."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.
2 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."
7 uur geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
1 dag geledenWENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.
1 dag geleden