Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen achter Ferrari's in Spanje, 28 rondjes voor De Vries

Verstappen achter Ferrari's in Spanje, 28 rondjes voor De Vries

BARCELONA (ANP) - De 'upgrade' die Ferrari heeft doorgevoerd voor zijn Formule 1-auto heeft in ieder geval gewerkt in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Spanje. Charles Leclerc, de leider in het kampioenschap, zette de beste tijd neer op het Circuit de Catalunya (1.19,828) en zijn Spaanse teamgenoot Carlos Sainz noteerde de tweede tijd (1.19,907).

Max Verstappen moest zich tevreden stellen met de derde tijd (1.20,164). De wereldkampioen gaf in zijn Red Bull meer dan 3 tienden toe op Leclerc. De Nederlander zette halverwege de training wel aan voor een hele snelle ronde en liet de beste tussentijden zien, maar hij werd in de laatste sector opgehouden door het drukke verkeer op de baan en verspeelde tijd.

Nyck de Vries benutte zijn officiële debuut in de Formule 1 maximaal. De Fries reed 28 rondjes in de Williams en vergaarde zo veel data voor het team. Hij zette de achttiende tijd op de klok (1.22,920) en was 3 seconden langzamer dan Leclerc. Hij was wel iets sneller dan vaste Williams-rijder Nicholas Latifi (1.23,11).

Upgrades

De Vries was niet het enige 'ongewone' gezicht in de eerste vrije training. De Est Jüri Vips reed in de Red Bull van Sergio Pérez en de Pool Robert Kubica nam het stuur over van de Chinees Zhou Guanyu bij Alfa Romeo.

De meeste teams reden met upgrades. De Formule 1 wijzigde voor dit jaar de regels voor aerodynamica ingrijpend, waardoor alle teams hun auto's opnieuw moesten ontwerpen. Ze zoeken bijna iedere race naar mogelijkheden om de auto te verbeteren, maar voor de Grote Prijs van Spanje heeft een aantal teams een stevig pakket aan veranderingen doorgevoerd.

Ook Mercedes is veranderd en de coureurs Lewis Hamilton en George Russell leken wat comfortabeler te rijden in de auto, die tot nog toe veel last had van 'stuiteren' op de rechte stukken. Russell zette de vierde tijd neer (1.20,590) en Hamilton de zesde (1,20,811). De Spaanse veteraan Fernando Alonso kwam daar nog tussen in zijn Alpine (1.20,758).

Later vrijdag is de tweede vrije training.

Meer uit Sport

Thialf prijst zichzelf aan voor olympisch schaatstoernooi in 2030

ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.

16 uur geleden
Van de Wouw vroeg uitgeschakeld op sprint bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.

17 uur geleden
Wielrenner Pidcock keert terug in Tour de France

ZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.

18 uur geleden
Russell negeert bookmakers en tipt Verstappen als titelfavoriet

BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.

20 uur geleden
Australian Open-winnaar Alcaraz te moe voor toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.

21 uur geleden
Tennisster Lamens verdwijnt uit top honderd wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.

21 uur geleden
Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

1 dag geleden