Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen achter Ferrari's in Spanje, 28 rondjes voor De Vries

Verstappen achter Ferrari's in Spanje, 28 rondjes voor De Vries

BARCELONA (ANP) - De 'upgrade' die Ferrari heeft doorgevoerd voor zijn Formule 1-auto heeft in ieder geval gewerkt in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Spanje. Charles Leclerc, de leider in het kampioenschap, zette de beste tijd neer op het Circuit de Catalunya (1.19,828) en zijn Spaanse teamgenoot Carlos Sainz noteerde de tweede tijd (1.19,907).

Max Verstappen moest zich tevreden stellen met de derde tijd (1.20,164). De wereldkampioen gaf in zijn Red Bull meer dan 3 tienden toe op Leclerc. De Nederlander zette halverwege de training wel aan voor een hele snelle ronde en liet de beste tussentijden zien, maar hij werd in de laatste sector opgehouden door het drukke verkeer op de baan en verspeelde tijd.

Nyck de Vries benutte zijn officiële debuut in de Formule 1 maximaal. De Fries reed 28 rondjes in de Williams en vergaarde zo veel data voor het team. Hij zette de achttiende tijd op de klok (1.22,920) en was 3 seconden langzamer dan Leclerc. Hij was wel iets sneller dan vaste Williams-rijder Nicholas Latifi (1.23,11).

Upgrades

De Vries was niet het enige 'ongewone' gezicht in de eerste vrije training. De Est Jüri Vips reed in de Red Bull van Sergio Pérez en de Pool Robert Kubica nam het stuur over van de Chinees Zhou Guanyu bij Alfa Romeo.

De meeste teams reden met upgrades. De Formule 1 wijzigde voor dit jaar de regels voor aerodynamica ingrijpend, waardoor alle teams hun auto's opnieuw moesten ontwerpen. Ze zoeken bijna iedere race naar mogelijkheden om de auto te verbeteren, maar voor de Grote Prijs van Spanje heeft een aantal teams een stevig pakket aan veranderingen doorgevoerd.

Ook Mercedes is veranderd en de coureurs Lewis Hamilton en George Russell leken wat comfortabeler te rijden in de auto, die tot nog toe veel last had van 'stuiteren' op de rechte stukken. Russell zette de vierde tijd neer (1.20,590) en Hamilton de zesde (1,20,811). De Spaanse veteraan Fernando Alonso kwam daar nog tussen in zijn Alpine (1.20,758).

Later vrijdag is de tweede vrije training.

Meer uit Sport

Nederlandse darters opnieuw vroeg uitgeschakeld in Premier League

NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.

4 uur geleden
Polsstokhoogspringer Duplantis zet 15e wereldrecord neer op 6,31

UPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.

4 uur geleden
Volleybalster Grothues stopt na lange carrière met 392 interlands

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.

4 uur geleden
Iraanse sporters roepen IOC op olympisch comité Iran te royeren

LAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.

6 uur geleden
Schilder dankzij wereldtitel vrij van twijfels: goud gaat lukken

ARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.

8 uur geleden
Wielrenner Vingegaard boekt tweede ritzege in Parijs-Nice

COLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.

9 uur geleden
Warners stuurt alleen 'finalewaardige' atleten naar WK indoor

ARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.

9 uur geleden