Verstappen aast op revanche in Oostenrijk
SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt zich zondag op de Red Bull Ring te revancheren voor de teleurstellende race van een week eerder. De Nederlandse Formule 1-coureur moest toen al na elf rondes de strijd staken vanwege elektronische problemen met zijn Red Bull-bolide. Verstappen begint om 15.10 uur vanaf de tweede startplek aan de tweede race in een week tijd over de Red Bull Ring in Oostenrijk.
De 22-jarige coureur moest zaterdag in de kletsnatte kwalificatie alleen Lewis Hamilton voor zich dulden. De wereldkampioen was in zijn Mercedes een klasse apart in de regen. Verstappen kwalificeerde zich vorige week als derde, maar schoof op naar de tweede startplek omdat Hamilton vlak voor de race een straf kreeg. De Nederlander lag op de tweede plek achter Valtteri Bottas toen hij de strijd moest staken vanwege een haperende bolide.
De Fin, teamgenoot van Hamilton bij Mercedes, won de Grote Prijs van Oostenrijk. De WK-leider begint vanaf de vierde startplek aan de GP van Steiermark, die in tegenstelling tot de kwalificatie naar verwachting wel in droge en zonnige omstandigheden wordt verreden.
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
7 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
7 uur geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
9 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
10 uur geledenZAGREB (ANP) - Judoka Jur Spijkers heeft op de Grand Prix-wedstrijd van Zagreb bij de zwaargewichten (+100 kg) het zilver gepakt. In de finale versloeg de Azerbeidzjaan Kanan Nasibov de 28-jarige Tilburger op ippon.
11 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Darter Danny Noppert is er niet in geslaagd de finale van de Grand Slam of Darts te bereiken. De 34-jarige Fries verloor in Wolverhampton in de halve finale van wereldkampioen en titelverdediger Luke Littler uit Engeland met 16-9 in legs.
13 uur geledenHAMME (ANP) - Lucinda Brand heeft dankzij haar zege in de Flandriencross van het Oost-Vlaamse Hamme een unieke mijlpaal bereikt. De 36-jarige Dordtse eindigde voor de vijftigste keer op rij op het podium in een veldrit. Die reeks werd ingezet op 27 januari 2024, toevallig ook in Hamme.
14 uur geleden