Verstappen aast in Spanje op bekend terrein op 'hattrick'
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen aast komend weekeinde in Barcelona op zijn derde achtereenvolgende zege in de Formule 1. De wereldkampioen bevindt zich op bekend terrein. In 2016 won hij in zijn allereerste race voor Red Bull op het Circuit de Catalunya de Grote Prijs van Spanje. Hij was destijds de eerste Nederlandse winnaar én de jongste winnaar ooit van een grand prix.
Verstappen won ook de afgelopen twee races van dit seizoen, in Miami en Imola. Als hij opnieuw wint, scoort hij de tweede 'hattrick' in zijn carrière. Vorig jaar won hij achtereenvolgens de Grands Prix van Frankrijk, Oostenrijk en Stiermarken.
"Ik heb weer veel zin in racen in Barcelona. Ik bewaar veel mooie herinneringen aan die eerste zege in 2016, toen ik 18 was", zei Verstappen in aanloop naar de zesde race van dit seizoen. "Het circuit van Barcelona kennen we ook heel goed vanwege de vele testraces die we hier de afgelopen jaren hebben gedaan, dus in tegenstelling tot Miami hebben we een aanzienlijke hoeveelheid data om te gebruiken in aanloop naar de race. Hopelijk kunnen we het momentum van de laatste races vasthouden."
Sergio Pérez
De Limburger weet zich verzekerd van een gemotiveerde teamgenoot. Sergio Pérez is onlangs opnieuw vader geworden. "Het zou fantastisch zijn als ik onze baby Emilio kan verwelkomen met een geweldig resultaat", aldus de Mexicaan, die ietwat gefrustreerd was over zijn vierde plaats in Miami. Pérez had tijdens de race eventjes problemen met zijn motor en verloor daardoor kostbare seconden. "Ik baalde, want ik had de snelheid om de Ferrari's te verslaan. Hopelijk kunnen Max en ik in Barcelona weer voor een één-twee gaan, zoals in Imola."
Verstappen heeft inmiddels drie races gewonnen dit seizoen, maar hij is ook twee keer uitgevallen. Daardoor is zijn achterstand in het kampioenschap op leider Charles Leclerc van Ferrari nog altijd 19 punten. Teambaas Christian Horner van Red Bull verwacht ook in de Grote Prijs van Spanje weer een spannende strijd met Ferrari. "De Red Bull en de Ferrari doen niet veel voor elkaar onder en het is ook mooi om te zien dat Max en Charles genieten van hun strijd op de baan. Die twee hebben veel respect voor elkaar."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
9 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
10 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
11 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
13 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
14 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
15 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
17 uur geleden