Verspreiding coronavirus in België is 'alarmerend'
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De stijging van het aantal nieuwe coronabesmettingen in België is "alarmerend' in alle provincies en leeftijdsgroepen. Als de trend zich voortzet zal het aantal gevallen eind deze week de tienduizend per dag passeren, zei viroloog Steven Van Gucht op een persconferentie van het nationale crisiscentrum.
Volgens het crisiscentrum verdubbelen de cijfers zich nu elke acht dagen. "Dat is snel. De maximale snelheid, die we niet willen bereiken, is een verdubbeling iedere drie dagen", zei woordvoerder Yves Van Laethem. In de week van 2 tot 8 oktober waren er dagelijks gemiddeld 4.153 nieuwe besmettingen, een stijging met 89 procent ten opzichte van de week ervoor.
Inmiddels hebben bijna een miljoen Belgen de gratis nationale app Coronalert gedownload, meldt de ontwikkelaar. De app werd op 30 september gelanceerd en is bedoeld om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Het Interfederaal Comité Testing en Tracing blijft Belgen oproepen de app te downloaden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op gezag van Amerikaanse functionarissen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
15 uur geleden