Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verspreiding coronavirus in België is 'alarmerend'

Verspreiding coronavirus in België is 'alarmerend'

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De stijging van het aantal nieuwe coronabesmettingen in België is "alarmerend' in alle provincies en leeftijdsgroepen. Als de trend zich voortzet zal het aantal gevallen eind deze week de tienduizend per dag passeren, zei viroloog Steven Van Gucht op een persconferentie van het nationale crisiscentrum.

Volgens het crisiscentrum verdubbelen de cijfers zich nu elke acht dagen. "Dat is snel. De maximale snelheid, die we niet willen bereiken, is een verdubbeling iedere drie dagen", zei woordvoerder Yves Van Laethem. In de week van 2 tot 8 oktober waren er dagelijks gemiddeld 4.153 nieuwe besmettingen, een stijging met 89 procent ten opzichte van de week ervoor.

Inmiddels hebben bijna een miljoen Belgen de gratis nationale app Coronalert gedownload, meldt de ontwikkelaar. De app werd op 30 september gelanceerd en is bedoeld om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Het Interfederaal Comité Testing en Tracing blijft Belgen oproepen de app te downloaden.

Meer uit Buitenland

Ruim dertig Cubanen omgekomen bij aanvallen VS in Venezuela

HAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.

50 minuten geleden
Trump: wij zijn de baas in Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".

56 minuten geleden
Iran: arrestatie Maduro is illegale daad van VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.

58 minuten geleden
Brits verbod op junkfoodreclame overdag ingegaan

LONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.

1 uur geleden
Oud-aanklager Strafhof: wat Trump deed is absoluut niet legaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inval in Venezuela en de gevangenname van president Nicolás Maduro en diens vrouw komt neer op een misdrijf. Dat zegt de voormalige en eerste hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof Luis Moreno Ocampo tegen CNN.

1 uur geleden
Venezuela stelt commissie aan die vrijlating Maduro moet regelen

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.

2 uur geleden
Trump dreigt met militaire actie tegen Colombia

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.

7 uur geleden