Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verschoor tweede in hoofdrace Formule 2 op circuit Zandvoort

Verschoor tweede in hoofdrace Formule 2 op circuit Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De Nederlandse autocoureur Richard Verschoor heeft het podium gehaald in de Formule 2-race op het circuit van Zandvoort. De 21-jarige Verschoor eindigde in de hoofdrace als tweede, achter klassementsleider Felipe Drugovich uit Brazilië, die rijdt voor het Nederlandse team MP Motorsport. Een dag eerder was hij zevende geworden in de sprintrace.

De hoofdrace zou over veertig rondes gaan, maar werd wat ingekort vanwege de nodige crashes. De Amerikaan Logan Sargeant reed al in de eerste ronde de omheining in. De race moest worden stilgelegd omdat de schuimrubberen laag voor de bandenstapels gerepareerd moest worden.

Na de herstart vonden nog heel wat incidenten plaats. Zo crashte de Japanner Marino Sato omdat na een pitsstop zijn linkervoorwiel niet goed was vastgedraaid. Dat wiel rolde op de baan van zijn auto af, wat ertoe leidde dat de safetycar de baan op kwam. Bij de herstart ging het opnieuw mis. De op dat moment leidende Nieuw-Zeelander Liam Lawson, die het tempo mocht bepalen, reed langzaam het rechte stuk op. Achter hem ging het mis toen Verschoor achterop de auto van Jack Doohan botste. Voor de Australiër was de race voorbij, Verschoor kon met een beschadigde neus wel door.

Derde podiumplaats

De coureur uit Benschop wist na alle pitstops de Japanner Ayumu Iwasa achter zich te houden en eindigde als tweede, achter Drugovich die hard op weg is naar de titel in de Formule 2. Verschoor won begin dit jaar de sprintrace in Bahrein en eindigde als tweede in de hoofdrace in Saudi-Arabië. Voor eigen publiek op Zandvoort behaalde hij zijn derde podiumplaats van dit seizoen.

"Het spijt me voor Jack, het was niet mijn intentie. Zo wil ik eigenlijk geen tweede worden", zei Verschoor, die 18 punten pakte voor het WK. "Bij de herstart accelereerden de auto's voor me en daarom gaf ik ook gas, maar toen remden ze weer en gebeurde dit. Ik kon er volgens mij niet zoveel aan doen. Als je gaat, dan ga je. Ik had aanvankelijk wat last van de schade aan de neus van mijn auto, maar daarna ging het wel. Ik ben heel blij dat ik met al die Nederlandse fans op de tribunes dit kon laten zien."

Meer uit Sport

GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

2 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

5 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

7 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

10 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

10 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

10 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

11 uur geleden