Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verschoor tweede in hoofdrace Formule 2 op circuit Zandvoort

Verschoor tweede in hoofdrace Formule 2 op circuit Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De Nederlandse autocoureur Richard Verschoor heeft het podium gehaald in de Formule 2-race op het circuit van Zandvoort. De 21-jarige Verschoor eindigde in de hoofdrace als tweede, achter klassementsleider Felipe Drugovich uit Brazilië, die rijdt voor het Nederlandse team MP Motorsport. Een dag eerder was hij zevende geworden in de sprintrace.

De hoofdrace zou over veertig rondes gaan, maar werd wat ingekort vanwege de nodige crashes. De Amerikaan Logan Sargeant reed al in de eerste ronde de omheining in. De race moest worden stilgelegd omdat de schuimrubberen laag voor de bandenstapels gerepareerd moest worden.

Na de herstart vonden nog heel wat incidenten plaats. Zo crashte de Japanner Marino Sato omdat na een pitsstop zijn linkervoorwiel niet goed was vastgedraaid. Dat wiel rolde op de baan van zijn auto af, wat ertoe leidde dat de safetycar de baan op kwam. Bij de herstart ging het opnieuw mis. De op dat moment leidende Nieuw-Zeelander Liam Lawson, die het tempo mocht bepalen, reed langzaam het rechte stuk op. Achter hem ging het mis toen Verschoor achterop de auto van Jack Doohan botste. Voor de Australiër was de race voorbij, Verschoor kon met een beschadigde neus wel door.

Derde podiumplaats

De coureur uit Benschop wist na alle pitstops de Japanner Ayumu Iwasa achter zich te houden en eindigde als tweede, achter Drugovich die hard op weg is naar de titel in de Formule 2. Verschoor won begin dit jaar de sprintrace in Bahrein en eindigde als tweede in de hoofdrace in Saudi-Arabië. Voor eigen publiek op Zandvoort behaalde hij zijn derde podiumplaats van dit seizoen.

"Het spijt me voor Jack, het was niet mijn intentie. Zo wil ik eigenlijk geen tweede worden", zei Verschoor, die 18 punten pakte voor het WK. "Bij de herstart accelereerden de auto's voor me en daarom gaf ik ook gas, maar toen remden ze weer en gebeurde dit. Ik kon er volgens mij niet zoveel aan doen. Als je gaat, dan ga je. Ik had aanvankelijk wat last van de schade aan de neus van mijn auto, maar daarna ging het wel. Ik ben heel blij dat ik met al die Nederlandse fans op de tribunes dit kon laten zien."

Meer uit Sport

Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

2 uur geleden
Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

4 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

5 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

8 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

9 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

11 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

11 uur geleden