
Verschoor raakt door diskwalificatie zege in Formule 2 kwijt
SPIELBERG (ANP) - Richard Verschoor is zijn zege van eerder zondag in de hoofdrace van de Formule 2 in Oostenrijk kwijtgeraakt. De 21-jarige autocoureur werd enkele uren na zijn zege op het circuit van Spielberg gediskwalificeerd omdat er minder benzine was overgebleven in zijn tank dan is voorgeschreven.
Verschoor had eerder op de dag zijn tweede zege van het seizoen gepakt, zijn eerste in een hoofdrace dit seizoen. De autocoureur van Trident Racing vertrok op het nog enigszins natte circuit vanaf de achtste plaats op droogweerbanden en nam in de zevende ronde de leiding. Die stond hij niet meer af. De autocoureur van Trident Racing zegevierde in Bahrein in het openingsweekend in de sprintrace.
"Wagen 20 was niet in staat om een brandstofsample van minimaal 0,8 kilogram te overhandigen. Slechts 31,3 gram kon er uit de wagen worden gehaald. Dat is niet in overeenkomst met de technische reglementen", lieten de stewards weten over de wagen van Verschoor. Het team van de Nederlander kan nog tegen de diskwalificatie in beroep gaan.
Door de diskwalificatie heeft Jehan Daruvala uit India de zege gekregen.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische wielerploeg Soudal Quick-Step heeft met de Italiaan Alberto Dainese de vierde nieuwe renner voor komend seizoen vastgelegd. De ritwinnaar in de Giro en Vuelta komt over van het Zwitserse Tudor Pro Cycling. Eerder haalde Soudal Quick-Step al de Nederlander Dylan van Baarle en de Belgen Jasper Stuyven en Edward Planckaert.
29 minuten geledenCHENGDU (ANP) - Biljartster Therese Klompenhouwer heeft voor de derde Nederlandse gouden medaille van deze Wereldspelen gezorgd. De 42-jarige vijfvoudig wereldkampioene won in het Chinese Chengdu de eerste editie van het driebandentoernooi voor vrouwen door de Japanse Ayaka Miyashita te verslaan in de finale: 25-12.
1 uur geledenCINCINNATI (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft de vierde ronde bereikt van het masterstoernooi van Cincinnati. De nummer 2 van de wereldranglijst was in Ohio met 6-4 6-4 te sterk voor Hamad Medjedovic uit Servië. Alcaraz treft in zijn volgende partij de Italiaan Luca Nardi.
11 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Atlete Femke Bol heeft bij een grandprixwedstrijd in Boedapest de 400 meter horden gewonnen. De Nederlandse atlete realiseerde een tijd van 52,24 en was meer dan twee seconden sneller dan haar naaste belager, de Belgische Naomi Van den Broeck (54,50).
16 uur geledenRØNNE (ANP) - Mads Pedersen heeft dinsdag de eerste etappe van de Ronde van Denemarken gewonnen. Het was een rit van Nexø naar Rønne over 178 kilometer. De Deen van Lidl-Trek won de sprint van een kopgroep van negen renners voor de Slowaak Lukas Kubis en landgenoot Niklas Larsen.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Jolien Knollema mist het WK van later deze maand met Oranje in Thailand. De 22-jarige passer/loper, die er vorig jaar wel bij was tijdens de Olympische Spelen van Parijs, is door een schouderblessure niet fit genoeg voor een plek in de definitieve selectie van veertien speelsters. Ook Danique Hamming en Hyke Lyklema vielen af, net als eerder al de geblesseerde Indy Baijens.
1 dag geledenCHENGDU (ANP/DPA) - De Italiaanse sporter Mattia Debertolis is overleden na zijn deelname aan de Wereldspelen in het Chinese Chengdu. De 29-jarige Debertolis werd vrijdag bewusteloos gevonden tijdens het onderdeel oriëntatieloop en overleed vier dagen later. De snelle medische hulp die hij had gekregen, bleek onvoldoende.
1 dag geleden