Verschoor raakt door diskwalificatie zege in Formule 2 kwijt
SPIELBERG (ANP) - Richard Verschoor is zijn zege van eerder zondag in de hoofdrace van de Formule 2 in Oostenrijk kwijtgeraakt. De 21-jarige autocoureur werd enkele uren na zijn zege op het circuit van Spielberg gediskwalificeerd omdat er minder benzine was overgebleven in zijn tank dan is voorgeschreven.
Verschoor had eerder op de dag zijn tweede zege van het seizoen gepakt, zijn eerste in een hoofdrace dit seizoen. De autocoureur van Trident Racing vertrok op het nog enigszins natte circuit vanaf de achtste plaats op droogweerbanden en nam in de zevende ronde de leiding. Die stond hij niet meer af. De autocoureur van Trident Racing zegevierde in Bahrein in het openingsweekend in de sprintrace.
"Wagen 20 was niet in staat om een brandstofsample van minimaal 0,8 kilogram te overhandigen. Slechts 31,3 gram kon er uit de wagen worden gehaald. Dat is niet in overeenkomst met de technische reglementen", lieten de stewards weten over de wagen van Verschoor. Het team van de Nederlander kan nog tegen de diskwalificatie in beroep gaan.
Door de diskwalificatie heeft Jehan Daruvala uit India de zege gekregen.
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
5 uur geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
1 dag geleden