Verschoor pakt na inhaalrace punten in Monaco in Formule 2
MONACO (ANP) - De Nederlandse autocoureur Richard Verschoor heeft na een knappe inhaalrace punten gepakt in Monaco in de Formule 2. De 20-jarige Verschoor startte de tweede sprintrace van het weekeinde door het prinsdom vanaf de dertiende plaats. Hij kwam als zevende over de finish en pakte zo weer 2 punten voor het klassement.
De Nieuw-Zeelander Liam Lawson schreef de race over 28 rondes op zijn naam. De sprintrace in de Formule 2 werd gereden op een opdrogende baan, na een flinke regenbui. Alle coureurs startten dan ook op regenbanden.
Lawson nam in de vijfde ronde de leiding met een knappe inhaalactie bij de Australiër Oscar Piastri en stond de eerste plaats niet meer af. De 19-jarige Nieuw-Zeelander verkleinde in het kampioenschap zijn achterstand op de Chinese leider Guanyu Zhou, vrijdag winnaar van de eerste sprintrace, tot 11 punten. Verschoor staat op de zesde plaats in het klassement.
Bent Viscaal, de tweede Nederlander in de Formule 2, tikte aan het einde van de race een andere coureur van de baan. Viscaal kon wel verder rijden en eindigde als twaalfde. Later op zaterdag is de hoofdrace over 42 rondes door Monaco.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
14 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
14 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
17 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
18 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
20 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden