Verschillende gebouwen in regenboogkleuren verlicht als statement
AMSTERDAM (ANP) - Op verschillende plaatsen in Nederland worden gebouwen in elk geval woensdagavond in regenboogkleuren verlicht. Het is een statement tegen een omstreden antihomowet die vorige week door het parlement van Hongarije is aangenomen.
Onder meer het stadhuis van Groningen zal in de kleuren van de regenboog worden verlicht, in navolging van het stadhuis van de Duitse stad München. "Liebe Freunde aus München, wir sind dabei! Net als in München zijn vanavond ook op ons stadhuis de regenboogkleuren te zien. #lhbti #diversiteit #Muenchen", meldt de gemeente Groningen op Twitter.
In München wordt woensdagavond het EK-duel Duitsland-Hongarije gespeeld. De stad wilde daarvoor de Allianz Arena in regenboogkleuren verlichten, maar daarvoor gaf de UEFA geen toestemming.
Tweet
Ook de ZiggoDome en de iconische ADAM Toren in Amsterdam hullen zich in regenboogkleuren. De concertzaal naast de Johan Cruijff ArenA twittert: "Als teken van solidariteit en inclusiviteit kleurt de #ZiggoDome de komende dagen o.a. in de kleuren van de regenboog. Zo ook tijdens de voetbalwedstrijd bij onze buren aanstaande zaterdag. Opdat iedereen zichzelf kan zijn! #Pride."
Ook de ADAM Toren verwijst in een tweet naar München: "Tonight I will stand with the City of Munich and support an antidote to a possible UEFA punishment for lighting up their Arena in rainbow colors. Hungary's new anti LGBTQI+ law is anti basic human rights and anti all values us Europeans stand for. #onelove."
In België zijn onder meer De Grote Markt in Brussel en het stadion van AA Gent met regenboogkleuren verlicht.
Meer uit Binnenland
VALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
1 uur geledenROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.
5 uur geledenDEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna negen op de tien mensen die vapen, gebruiken illegale vapes of vapes die op een illegale manier zijn gekocht. Vaak komen die via webshops of fysieke winkels in het buitenland binnen, schrijft onderzoeksbureau Bureau Beke in een rapport. Ze zijn bijvoorbeeld legaal in het buitenland verkocht, maar mogen vanwege de smaak niet in Nederland op de markt komen.
7 uur geleden