Verschil in huizenprijzen tussen wijken het grootst in Den Haag
DELFT (ANP) - Het verschil tussen goedkopere en duurdere wijken is in Nederland het grootst in de stad Den Haag. Dat meldt woningmarktdienstverlener Calcasa. In de Haagse wijk Transvaalkwartier ligt de gemiddelde woningprijs op 205.000 euro. Aan de andere kant van de stad, in de wijk Westbroekpark en Duttendel, kost een huis gemiddeld 865.000 euro. Dat is ruim vier keer zoveel.
In Amsterdam is het verschil ook groot. De Bijlmer is relatief gezien het goedkoopst met een gemiddelde huizenprijs van 280.000 euro. Een woning in de Apollobuurt, de duurste wijk van Amsterdam, kost met meer dan 1,1 miljoen euro vier keer zoveel. Toch is de gemiddelde huizenprijs in 25 van de bijna honderd verschillende wijken in Amsterdam lager dan 400.000 euro.
Volgens Calcasa nemen de verschillen door heel Nederland tussen de duurste en goedkoopste wijken iets af. "In 2009 was het ongewogen gemiddelde, waarbij alle gemeenten dus even zwaar meewegen, van het prijsverschil nog meer dan 44 procent. Inmiddels ligt dit percentage op iets boven de 41 procent", aldus de woningmarktdienstverlener. Dat betekent dat een woning in de duurste wijk in een Nederlandse gemeente gemiddeld 41 procent duurder is dan de goedkoopste wijk. Den Haag en Amsterdam zijn uitschieters, met 400 procent.
Calcasa meldt verder dat de woningprijzen in het tweede kwartaal van 2021 op jaarbasis met bijna 13 procent zijn gestegen. De prijzen stegen met 17 procent het hardst in de gemeentes Loppersum in Groningen en Blaricum in Noord-Holland.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran wil olietankers een dollar per vat olie vragen om door de Straat van Hormuz te mogen varen, zegt de Iraanse brancheorganisatie van olie-exporteurs (OPEX). De tol moet worden afgerekend in cryptomunten, liet een woordvoerder van de organisatie aan de Financial Times weten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geopend, in navolging van de sterke koerswinsten in Azië en Europa door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran. De olieprijzen gingen hard onderuit, omdat Iran heeft toegezegd de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart.
3 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen. De schade zou meevallen en de oliepijpleiding is niet uitgeschakeld door de aanval.
3 uur geleden