Verschil in huizenprijzen tussen wijken het grootst in Den Haag
DELFT (ANP) - Het verschil tussen goedkopere en duurdere wijken is in Nederland het grootst in de stad Den Haag. Dat meldt woningmarktdienstverlener Calcasa. In de Haagse wijk Transvaalkwartier ligt de gemiddelde woningprijs op 205.000 euro. Aan de andere kant van de stad, in de wijk Westbroekpark en Duttendel, kost een huis gemiddeld 865.000 euro. Dat is ruim vier keer zoveel.
In Amsterdam is het verschil ook groot. De Bijlmer is relatief gezien het goedkoopst met een gemiddelde huizenprijs van 280.000 euro. Een woning in de Apollobuurt, de duurste wijk van Amsterdam, kost met meer dan 1,1 miljoen euro vier keer zoveel. Toch is de gemiddelde huizenprijs in 25 van de bijna honderd verschillende wijken in Amsterdam lager dan 400.000 euro.
Volgens Calcasa nemen de verschillen door heel Nederland tussen de duurste en goedkoopste wijken iets af. "In 2009 was het ongewogen gemiddelde, waarbij alle gemeenten dus even zwaar meewegen, van het prijsverschil nog meer dan 44 procent. Inmiddels ligt dit percentage op iets boven de 41 procent", aldus de woningmarktdienstverlener. Dat betekent dat een woning in de duurste wijk in een Nederlandse gemeente gemiddeld 41 procent duurder is dan de goedkoopste wijk. Den Haag en Amsterdam zijn uitschieters, met 400 procent.
Calcasa meldt verder dat de woningprijzen in het tweede kwartaal van 2021 op jaarbasis met bijna 13 procent zijn gestegen. De prijzen stegen met 17 procent het hardst in de gemeentes Loppersum in Groningen en Blaricum in Noord-Holland.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Odido kampt met een storing, meldt de telecomprovider. Kort na het middaguur waren er meer dan 30.000 meldingen binnengekomen op de website allestoringen.nl. Klanten melden onder meer problemen te hebben met telefoneren en mobiel internetten.
1 minuut geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid voor goedkeuring van een deel van de Europese handelsdeal met de Verenigde Staten gestemd. Parlementariƫrs voegden daar wel waarborgen aan toe die ervoor moeten zorgen dat de Amerikanen zich aan hun eerdere toezeggingen houden.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het bedrijfsleven heeft vorig jaar opnieuw te weinig plastic drankflessen en -blikjes met statiegeld ingezameld. Verpact, de organisatie die namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling, meldt op basis van voorlopige cijfers dat 85 tot 87 procent van de blikjes weer werd ingeleverd en 83 tot 85 procent van de plastic statiegeldflessen. Volgens de wet moet de industrie echter minstens 90 procent van de verkochte statiegeldflessen en -blikjes weer inzamelen, maar die doelstelling is nog nooit gehaald.
56 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige instabiliteit in het Midden-Oosten kan, indien aanhoudend, leiden tot licht hogere kosten voor Hennes & Mauritz (H&M). Dat zei topman Daniel Erver van het Zweedse kledingconcern donderdag bij de presentatie van de kwartaalcijfers. Op wereldwijde schaal heeft de oorlog in het Midden-Oosten volgens de topman op dit moment nog geen impact op het consumentengedrag.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Damen Shipyards heeft vorig jaar voor het eerst sinds 2019 weer meer dan 150 schepen opgeleverd. Mede daardoor stegen de omzet en de winst van de scheepsbouwer. Het bedrijf stelt verder dat de rechtszaken tegen het bedrijf een grote impact hebben.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een brede groep Nederlandse organisaties wil dat het kabinet 1,5 miljard euro per jaar uittrekt om het hergebruik van meer producten en grondstoffen te stimuleren, zodat bijvoorbeeld onderdelen in kapotte smartphones vaker opnieuw kunnen worden gebruikt. Zo moet ongeveer 500 miljoen euro uit bestaande klimaatregelingen worden ingezet voor circulaire projecten, zodat meer investeringen van de grond komen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor benzine en diesel in Nederland zijn de afgelopen dagen licht gedaald. Daarmee lijkt een stabilisering van de internationale olieprijzen, zij het met veel schommelingen, ook aan de Nederlandse pomp merkbaar. Wel blijft tanken een stuk duurder dan eerder dit jaar.
2 uur geleden