
Verschepen Russische olie makkelijker door gedaalde olieprijzen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Door de daling van de mondiale olieprijzen is het voor Rusland makkelijker om schepen te vinden voor de uitvoer van olie. Nu kan Russische olie namelijk ook weer worden vervoerd in tankers die eigendom zijn van en verzekerd zijn door westerse bedrijven.
De olieprijzen zijn gekelderd te midden van alle onrust rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hierdoor is de prijs van Russische Oeral-olie ver onder de grens van 60 dollar per vat gezakt. Daarmee ligt de prijs onder het prijsplafond dat westerse mogendheden eerder hadden opgelegd als reactie op de Russische invasie in Oekraïne.
Toen de prijzen boven die drempel lagen, moest Rusland zijn olie vervoeren met een schaduwvloot van veelal oudere schepen, van onbekende bedrijven gevestigd in landen buiten het bereik van westerse autoriteiten en vaak met ontoereikende verzekeringen. Volgens persbureau Bloomberg worden inmiddels weer steeds vaker betere, westerse schepen ingezet.
Ingewijden hebben Bloomberg laten weten dat de toenemende inzet van westerse schepen voor het vervoer van Russische vracht ook zorgt voor een krappere markt voor deze vaartuigen in de gehele Atlantische regio. Daardoor zijn de tarieven voor het vervoer van Amerikaanse ruwe olie naar Europa de afgelopen maand flink gestegen. Datzelfde geldt voor de tarieven voor het vervoer van Colombiaanse olie naar Texas.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/RTR) - Intel heeft een overeenkomst bereikt met de regering van de Amerikaanse president Donald Trump voor een belang van ongeveer 10 procent in de chipfabrikant. Dat bevestigen de twee partijen nadat meerdere media daar deze week al over berichtten. De Amerikaanse overheid gaat een bedrag van 8,9 miljard dollar investeren in de chipfabrikant.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell hebben vrijdag voor een jubelstemming gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. De baas van de Amerikaanse centrale bank hintte voorzichtig op een renteverlaging in september, waarbij hij wees op toenemende risico's voor de arbeidsmarkt ondanks de aanhoudende zorgen over inflatie.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat Intel ermee heeft ingestemd de Amerikaanse regering een belang van 10 procent in de chipfabrikant te geven. "Ze hebben ermee ingestemd en ik denk dat het een geweldige deal voor hen is", zei Trump vrijdag tegen verslaggevers in het Witte Huis.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL stopt vanaf zaterdag tijdelijk met het versturen van pakketten naar de Verenigde Staten in verband met nieuwe Amerikaanse regels. Dat bevestigt een woordvoerder van het postbedrijf na berichtgeving van BNR. Het blijft nog wel mogelijk om brieven te sturen naar het land.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA/AFP) - Bierbrouwers betreuren de Amerikaanse importheffingen van 15 procent. "We vinden het jammer, zeker ook voor de Amerikaanse bierdrinker, dat het niet gelukt is nu al afspraken te maken om bier onder een nultarief te brengen", heeft directeur Meint Waterlander van brancheorganisatie Nederlandse Brouwers laten weten.
10 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP/RTR) - Canada schrapt per 1 september alle importheffingen op Amerikaanse goederen die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat heeft de Canadese premier Mark Carney vrijdag aangekondigd, nadat verschillende media hierover al hadden bericht.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag overwegend positief de handel uitgegaan. Beleggers reageerden enthousiast op uitspraken van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell en kauwden nog na op de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie op donderdag.
12 uur geleden