Verratti keert tegen Wales terug in de basis bij Italië
ROME (ANP) - Marco Verratti keert zondag in de laatste groepswedstrijd op het EK, tegen Wales, terug in het Italiaanse elftal. De middenvelder van Paris Saint-Germain miste de eerste twee duels op de Europese eindronde vanwege een knieblessure. "Marco moet ritme opdoen en spelen. Na heel wat dagen meetrainen is hij fit", zei bondscoach Roberto Mancini. "We gaan kijken hoe hij zich na de eerste helft voelt, of hij dan door kan gaan."
Zonder Verratti won Italië in Rome met 3-0 van zowel Turkije als Zwitserland. Inzet van het duel met Wales is de eerste plaats in groep A. Wales heeft 4 punten na een gelijkspel tegen Zwitserland (1-1) en winst op Turkije (2-0). De groepswinnaar gaat naar Londen voor het duel uit de achtste finales met het land dat als tweede eindigt in poule C, de groep van Oranje. De nummer 2 speelt volgende week zaterdag in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam tegen de nummer 2 van groep B.
"Het maakt ons niet uit of we naar Londen of Amsterdam gaan. We spelen altijd om te winnen", zegt Mancini, die wat dat betreft mikt op een reis naar Londen. De bondscoach liet doorschemeren heel wat wijzigingen te gaan doorvoeren in zijn ploeg. "We hebben 26 spelers van gelijkwaardig niveau. We gaan onze derde wedstrijd op rij in tien dagen tijd spelen in een temperatuur van 32 graden Celsius. Dan heb je frisse spelers nodig."
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
34 minuten geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
3 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
11 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
16 uur geleden