Verratti keert tegen Wales terug in de basis bij Italië
ROME (ANP) - Marco Verratti keert zondag in de laatste groepswedstrijd op het EK, tegen Wales, terug in het Italiaanse elftal. De middenvelder van Paris Saint-Germain miste de eerste twee duels op de Europese eindronde vanwege een knieblessure. "Marco moet ritme opdoen en spelen. Na heel wat dagen meetrainen is hij fit", zei bondscoach Roberto Mancini. "We gaan kijken hoe hij zich na de eerste helft voelt, of hij dan door kan gaan."
Zonder Verratti won Italië in Rome met 3-0 van zowel Turkije als Zwitserland. Inzet van het duel met Wales is de eerste plaats in groep A. Wales heeft 4 punten na een gelijkspel tegen Zwitserland (1-1) en winst op Turkije (2-0). De groepswinnaar gaat naar Londen voor het duel uit de achtste finales met het land dat als tweede eindigt in poule C, de groep van Oranje. De nummer 2 speelt volgende week zaterdag in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam tegen de nummer 2 van groep B.
"Het maakt ons niet uit of we naar Londen of Amsterdam gaan. We spelen altijd om te winnen", zegt Mancini, die wat dat betreft mikt op een reis naar Londen. De bondscoach liet doorschemeren heel wat wijzigingen te gaan doorvoeren in zijn ploeg. "We hebben 26 spelers van gelijkwaardig niveau. We gaan onze derde wedstrijd op rij in tien dagen tijd spelen in een temperatuur van 32 graden Celsius. Dan heb je frisse spelers nodig."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
32 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
55 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
3 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
20 uur geleden