Verratti keert tegen Wales terug in de basis bij Italië
ROME (ANP) - Marco Verratti keert zondag in de laatste groepswedstrijd op het EK, tegen Wales, terug in het Italiaanse elftal. De middenvelder van Paris Saint-Germain miste de eerste twee duels op de Europese eindronde vanwege een knieblessure. "Marco moet ritme opdoen en spelen. Na heel wat dagen meetrainen is hij fit", zei bondscoach Roberto Mancini. "We gaan kijken hoe hij zich na de eerste helft voelt, of hij dan door kan gaan."
Zonder Verratti won Italië in Rome met 3-0 van zowel Turkije als Zwitserland. Inzet van het duel met Wales is de eerste plaats in groep A. Wales heeft 4 punten na een gelijkspel tegen Zwitserland (1-1) en winst op Turkije (2-0). De groepswinnaar gaat naar Londen voor het duel uit de achtste finales met het land dat als tweede eindigt in poule C, de groep van Oranje. De nummer 2 speelt volgende week zaterdag in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam tegen de nummer 2 van groep B.
"Het maakt ons niet uit of we naar Londen of Amsterdam gaan. We spelen altijd om te winnen", zegt Mancini, die wat dat betreft mikt op een reis naar Londen. De bondscoach liet doorschemeren heel wat wijzigingen te gaan doorvoeren in zijn ploeg. "We hebben 26 spelers van gelijkwaardig niveau. We gaan onze derde wedstrijd op rij in tien dagen tijd spelen in een temperatuur van 32 graden Celsius. Dan heb je frisse spelers nodig."
Meer uit Voetbal
LORIENT (ANP) - RC Lens heeft in de Franse voetbalcompetitie de kans op de koppositie laten liggen. FC Lorient was met 2-1 te sterk voor de nummer 2, die 1 punt minder heeft dan Paris Saint-Germain. Het elftal van trainer Luis Enrique komt dit weekend niet in actie.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fortuna Sittard heeft bij FC Volendam de tiende overwinning van het seizoen behaald. De ploeg van coach Danny Buijs won met 2-1 door treffers van Paul Gladon en Dimitrios Limnios. Robert Mühren scoorde nog voor de thuisploeg.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is in de eerste divisie naar de derde plaats gestegen. De Doetinchemmers wonnen voor eigen publiek met 2-1 van FC Dordrecht en passeerden daardoor Jong PSV en Willem II.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de derde plaats van Villarreal overgenomen. Het elftal van trainer Diego Simeone boekte zaterdag een kleine zege op Getafe: 1-0.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen NEC. De Volendamse middenvelder is niet helemaal fit en ontbreekt in de selectie van trainer Peter Bosz.
2 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Koploper Bayern München heeft in de Bundesliga voor de vierde keer dit seizoen gelijkgespeeld. Bij Bayer Leverkusen bleef de club van coach Vincent Kompany steken op 1-1.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de strijd om de Italiaanse voetbaltitel punten verspeeld. De koploper incasseerde in de thuiswedstrijd tegen Atalanta kort voor tijd de 1-1.
3 uur geleden