Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verraste Ajax-vrouwen kijken uit naar Champions League in ArenA

Verraste Ajax-vrouwen kijken uit naar Champions League in ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax zijn na hun allereerste plaatsing voor de groepsfase van de Champions League door het dolle heen. Niet alleen omdat ze nu bij de beste zestien teams van Europa horen, ook omdat ze hun drie thuisduels in de Johan Cruijff ArenA mogen spelen. "Dat is fantastisch", reageerde trainer Suzanne Bakker.

Bakker vertelde dat nieuws woensdagavond pas na de nieuwe 2-0-zege op FC Zürich. Vorige week won de landskampioen al met 6-0 in Zwitserland, waardoor Ajax de eerste Nederlandse club is die aan de groepsfase meedoet sinds de nieuwe opzet van de Champions League in 2021.

"Dat was een verrassing voor de meiden. Ze waren er enorm blij mee", aldus Bakker over het mogen spelen in de ArenA. Normaal gesproken speelt haar ploeg thuiswedstrijden op sportpark De Toekomst. Afgelopen seizoen werd de Klassieker tegen Feyenoord voor de verandering ook in het stadion gespeeld. Daar kwam een recordaantal van bijna 34.000 mensen op af.

Stappen

Voor middenveldster Sherida Spitse was het halen van de Champions League een van haar doelen bij haar terugkeer naar Nederland twee jaar geleden. "We maken elke keer weer stappen met deze club. Dit is een prachtige stap. Het is het hoogste podium. Daar wil je als Ajax ook bij horen. Nu wil ik weer meer", zei de 33-jarige recordinternational van Oranje.

Ajax wacht vrijdag een zware loting. De ploeg van Bakker is op basis van eerdere prestaties ingedeeld in pot 4, waardoor de Amsterdammers vrijdag zullen worden gekoppeld aan drie tegenstanders die op papier sterker zijn. In pot 1 zitten titelverdediger FC Barcelona, Olympique Lyon, Bayern München en Chelsea. Het Zweedse BK Häcken, dat woensdag FC Twente uitschakelde, zit in pot 3.

Meer uit Voetbal

Doelman Koeman verlengt contract bij Telstar

VELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn aflopende contract bij Telstar verlengd. De 31-jarige doelman heeft bijgetekend tot medio 2028, meldt de club uit Velsen-Zuid.

8 uur geleden
Voormalig Spaans international Cazorla (41) stopt

MADRID (ANP/Belga) - Voetballer Santi Cazorla beëindigt op 41-jarige leeftijd zijn carrière. Dat maakte hij donderdag bekend in een videoboodschap op sociale media.

8 uur geleden
Van Gaal stopt als adviseur van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal (74) stopt als adviseur van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Dat heeft Van Gaal aan de raad laten weten, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

9 uur geleden
Engelse bondscoach roept ouders op: laat kinderen WK kijken

ATLANTA (ANP/RTR) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft na het gewonnen duel met de Democratische Republiek Congo (2-1) op het WK voetbal een oproep gedaan aan alle Engelse ouders. "Laat je kinderen voetbal kijken", richtte de 52-jarige Duitser zich tot ouders die wellicht moeite hebben om hun kinderen op tijd in bed te krijgen.

11 uur geleden
Gueye stopt bij Senegal zolang technische staf aanblijft

SEATTLE (ANP) - De Senegalese voetballer Pape Gueye heeft na het verlies tegen België (3-2) in de zestiende finales van het WK voetbal aangekondigd een pauze te nemen van de nationale ploeg "zolang deze technische staf aanblijft". Dat schrijft de 27-jarige middenvelder van het Spaanse Villarreal op Instagram.

12 uur geleden
België begint in WK-duel met Senegal met het vertrouwde elftal

SEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.

1 dag geleden
Kane beleeft zijn 'heldenmoment' voor Engeland tegen Congo op WK

ATLANTA (ANP) - Aanvoerder Harry Kane is blij dat hij een heldenrol kon vervullen voor Engeland in het gewonnen WK-duel met de Democratische Republiek Congo. De Engelse topscorer aller tijden hielp zijn land met twee late doelpunten aan een 2-1-zege in de zestiende finales. "We hebben het gehad over spelers die heldenmomenten beleven en dat kan iedereen zijn. Vandaag was ik het", zei de spits na afloop.

1 dag geleden