Verrassende zege in tijdrit moet bij Hoole nog bezinken
PISA (ANP) - Daan Hoole kon niet geloven dat hij met de tijdritzege in Pisa zijn eerste ritoverwinning in een grote wielerronde had geboekt. "Het moet nog even allemaal bezinken. Ik zit nog vol emoties", zei de 26-jarige wielrenner van Lidl-Trek in het flashinterview. "Een ritoverwinning in de Giro is zo speciaal."
De Nederlands kampioen tijdrijden reed de tijdrit van Lucca naar Pisa onder droge omstandigheden en zag dat de klassementsrenners onder wie de Spanjaard Juan Ayuso en de Sloveen Primoz Roglic in de regen niet aan zijn tijd konden komen. De Britse specialist Joshua Tarling werd op 7 seconden tweede.
"Ik had dit nooit gedacht", zei Hoole. "Natuurlijk hadden de klassementsmannen regen, dat maakte veel verschil. Maar ik ben ook blij dat ik Joshua Tarling, die onder ongeveer dezelfde omstandigheden reed, heb kunnen verslaan. Dat is een geweldig gevoel. Hij is een van de beste tijdrijders in de wereld."
Eerste sinds Dumoulin
Hoole zag in de 'hotseat' dat Tarling de beste was bij het eerste meetpunt onderweg. "Hij was supersnel gestart. Maar ik reed een goed tweede deel en misschien had hij zichzelf een beetje opgeblazen."
De Zuid-Hollander bezorgde zijn ploeg Lidl-Trek de vierde overwinning in deze Giro. De ploeg won eerder al drie keer met de Deen Mads Pedersen. "We hebben een supersfeer. Deze Giro is tot nu toe fenomenaal", zei hij in een eerste reactie bij Eurosport. "Dat helpt zeker. Ik had er ook veel zin in vandaag en had goede benen. Het ging supergoed."
Hoole is de eerste Nederlander die een tijdrit in een grote ronde wint sinds Tom Dumoulin in 2018. Die won dat jaar de openingstijdrit in de Giro en de tijdrit op de voorlaatste dag in de Tour de France.
Meer uit Sport
BOFFRES (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold mist het WK en vreest voor het einde van haar seizoen door een valpartij. Dat heeft haar ploeg SD Worx-Protime zaterdag bekendgemaakt in een persbericht. Bredewold maakte deel uit van de donderdag bekendgemaakte selectie voor de WK wielrennen in Montréal, dat later deze maand plaatsvindt.
3 minuten geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tijdens een langdurig onderbroken derde vrije training in Madrid de vijfde tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 reed zijn snelste ronde op het nieuwe circuit in de Spaanse hoofdstad in 1.33,172.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft voor de eerste keer de finale van een grandslamtoernooi bereikt. De 23-jarige Amerikaan versloeg in de halve eindstrijd van de US Open in New York zijn landgenoot Frances Tiafoe in vier sets. Het werd: 4-6 6-3 6-3 7-5.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag op de US Open voor zijn derde grandslamfinale op rij geplaatst. De Duitse nummer één van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Russische nummer 50 van de wereld, Karen Chatsjanov: 6-3 7-6 (7) 7-6 (6). In de finale treft Zverev de winnaar van een Amerikaans onderonsje tussen Frances Tiafoe en Ben Shelton, dat later in de nacht van vrijdag op zaterdag begint.
13 uur geledenPEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.
1 dag geleden