Verrassende peiling in staat Iowa: Harris aan kop
DES MOINES (ANP/RTR) - In een nieuwe peiling die werd uitgevoerd in de staat Iowa, is Kamala Harris haar rivaal Donald Trump voorbijgestreefd. Volgens de uitslagen van de peiling, uitgevoerd in opdracht van krant The Des Moines Register, staat Harris op 47 procent en Trump op 44 procent in de race om het presidentschap. Een andere peiling in Iowa wees Trump wel aan als vermoedelijke winnaar.
Tot nu toe was de verwachting dat Trump zou winnen in Iowa, zoals hij ook deed in 2016 en 2020. De staat, goed voor zes kiesmannen, wordt niet gezien als een van de swing states, de zeven staten waarin steun voor de kandidaten zo in evenwicht is, dat de uitslag moeilijk te voorspellen is.
Het campagneteam van Trump wees na publicatie van de peiling in The Des Moines Register op een poll van Emerson College die eerder op zaterdag werd gepubliceerd. Daar kwam uit dat hij tien procentpunten voorstaat in de staat in het Midwesten van de VS.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
51 minuten geledenCHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
1 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
2 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
2 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
8 uur geleden