Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verrassend veel papegaaiduikers op Nederlands deel Noordzee

Verrassend veel papegaaiduikers op Nederlands deel Noordzee

NIJMEGEN (ANP) - Boven en in het Nederlandse deel van de Noordzee zijn begin februari tientallen papegaaiduikers geteld. Normaal worden tijdens een wintertelling maximaal tien papegaaiduikers waargenomen, dus deze uitkomst is verrassend, meldt de website Nature Today.

De telling vond in de eerste week van februari plaats vanuit een vliegtuig. De tellers zagen in de telstrook meer dan negentig papegaaiduikers. Als je dat doorrekent naar de hele Nederlandse gedeelte van de Noordzee, gaat het om een populatie van meer dan duizend van deze zeevogels.

Waarom er momenteel zo veel papegaaiduikers in het Nederlandse stuk Noordzee te vinden zijn, is onduidelijk. Opvallend was dat de vogels over het hele gebied werden gespot, maar vooral in het noordelijke deel van de Nederlandse Noordzee werden meerdere groepjes gezien.

De papegaaiduiker ziet er een beetje pinguïnachtig uit. De vogel heeft een geel-, rood- en blauwgrijsgekleurde snavel. De soort broedt niet in Nederland, maar wordt volgens de Vogelbescherming bij harde, aanlandige wind soms langs de kust gezien.

Meer uit Binnenland

Honderden aanwezigen bij herdenking dodelijke explosie Tarwekamp

DEN HAAG (ANP) - In de Adventkerk in Den Haag is zondagmiddag de openbare herdenkingsbijeenkomst begonnen voor de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in de wijk Mariahoeve. "Vandaag is een emotioneel moment, en voor al die emotie is ruimte", sprak de ceremoniemeester de honderden aanwezigen toe.

1 uur geleden
Verlies jonge vrouwen Den Haag "niet te bevatten" voor familie

DEN HAAG (ANP) - De familie van de twee jonge vrouwen die afgelopen donderdag overleden na een ongeval op de Haagse Bezuidenhoutseweg, noemt het "onbeschrijflijk oneerlijk en niet te bevatten dat zij er ineens niet meer zijn". De vrouwen "zijn op een tragische manier overleden op een dag die feestelijk had moeten zijn", schrijven zij in een verklaring van de organisatie Namens de Familie.

3 uur geleden
Twee gevechtsvliegtuigen opgestegen vanaf Volkel na alarmering

VOLKEL (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht heeft twee gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel.

4 uur geleden
PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

1 dag geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

1 dag geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

1 dag geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

1 dag geleden