Verrassend veel papegaaiduikers op Nederlands deel Noordzee
NIJMEGEN (ANP) - Boven en in het Nederlandse deel van de Noordzee zijn begin februari tientallen papegaaiduikers geteld. Normaal worden tijdens een wintertelling maximaal tien papegaaiduikers waargenomen, dus deze uitkomst is verrassend, meldt de website Nature Today.
De telling vond in de eerste week van februari plaats vanuit een vliegtuig. De tellers zagen in de telstrook meer dan negentig papegaaiduikers. Als je dat doorrekent naar de hele Nederlandse gedeelte van de Noordzee, gaat het om een populatie van meer dan duizend van deze zeevogels.
Waarom er momenteel zo veel papegaaiduikers in het Nederlandse stuk Noordzee te vinden zijn, is onduidelijk. Opvallend was dat de vogels over het hele gebied werden gespot, maar vooral in het noordelijke deel van de Nederlandse Noordzee werden meerdere groepjes gezien.
De papegaaiduiker ziet er een beetje pinguïnachtig uit. De vogel heeft een geel-, rood- en blauwgrijsgekleurde snavel. De soort broedt niet in Nederland, maar wordt volgens de Vogelbescherming bij harde, aanlandige wind soms langs de kust gezien.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Werknemers die te weinig betaald krijgen, kunnen straks makkelijker hun achterstallig loon terugkrijgen. Vooral arbeidsmigranten worden onderbetaald. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) wil werkgevers sneller verantwoordelijk maken.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer gemeenten ontwikkelen eigen hitteplannen, met maatregelen om kwetsbare mensen te beschermen tegen de gevolgen van hoge temperaturen. Het Rode Kruis en het Klimaatverbond becijferen dat het aantal gemeenten dat een hitteplan heeft, of aan het maken is, afgelopen jaar is gestegen van 90 naar 128. Ze noemen dat "een stap in de goede richting", maar vinden dat iedere gemeente zo'n plan zou moeten hebben.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
4 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
10 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
12 uur geleden