Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verrassend veel papegaaiduikers op Nederlands deel Noordzee

Verrassend veel papegaaiduikers op Nederlands deel Noordzee

NIJMEGEN (ANP) - Boven en in het Nederlandse deel van de Noordzee zijn begin februari tientallen papegaaiduikers geteld. Normaal worden tijdens een wintertelling maximaal tien papegaaiduikers waargenomen, dus deze uitkomst is verrassend, meldt de website Nature Today.

De telling vond in de eerste week van februari plaats vanuit een vliegtuig. De tellers zagen in de telstrook meer dan negentig papegaaiduikers. Als je dat doorrekent naar de hele Nederlandse gedeelte van de Noordzee, gaat het om een populatie van meer dan duizend van deze zeevogels.

Waarom er momenteel zo veel papegaaiduikers in het Nederlandse stuk Noordzee te vinden zijn, is onduidelijk. Opvallend was dat de vogels over het hele gebied werden gespot, maar vooral in het noordelijke deel van de Nederlandse Noordzee werden meerdere groepjes gezien.

De papegaaiduiker ziet er een beetje pinguïnachtig uit. De vogel heeft een geel-, rood- en blauwgrijsgekleurde snavel. De soort broedt niet in Nederland, maar wordt volgens de Vogelbescherming bij harde, aanlandige wind soms langs de kust gezien.

Meer uit Binnenland

Twee derde van Nederlanders eens met landelijk vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.

3 uur geleden
Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

10 uur geleden
Van der Weijden zwemt achteruit wereldrecord voor het goede doel

ZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.

13 uur geleden
Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

18 uur geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

20 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

21 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

21 uur geleden