Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verrassend veel papegaaiduikers op Nederlands deel Noordzee

Verrassend veel papegaaiduikers op Nederlands deel Noordzee

NIJMEGEN (ANP) - Boven en in het Nederlandse deel van de Noordzee zijn begin februari tientallen papegaaiduikers geteld. Normaal worden tijdens een wintertelling maximaal tien papegaaiduikers waargenomen, dus deze uitkomst is verrassend, meldt de website Nature Today.

De telling vond in de eerste week van februari plaats vanuit een vliegtuig. De tellers zagen in de telstrook meer dan negentig papegaaiduikers. Als je dat doorrekent naar de hele Nederlandse gedeelte van de Noordzee, gaat het om een populatie van meer dan duizend van deze zeevogels.

Waarom er momenteel zo veel papegaaiduikers in het Nederlandse stuk Noordzee te vinden zijn, is onduidelijk. Opvallend was dat de vogels over het hele gebied werden gespot, maar vooral in het noordelijke deel van de Nederlandse Noordzee werden meerdere groepjes gezien.

De papegaaiduiker ziet er een beetje pinguïnachtig uit. De vogel heeft een geel-, rood- en blauwgrijsgekleurde snavel. De soort broedt niet in Nederland, maar wordt volgens de Vogelbescherming bij harde, aanlandige wind soms langs de kust gezien.

Meer uit Binnenland

Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

9 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

12 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

16 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

20 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

20 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

21 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

23 uur geleden