
Verplichte zelftests voor Duitse scholieren net over de grens
DÜSSELDORF (ANP) - Scholieren in de aan Nederland grenzende Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen moeten zich na de paasvakantie zelf twee keer per week testen op besmetting met het coronavirus. Ongeveer een op de vijf leerlingen weigert dat tot nu toe, reden voor de deelstaatregering in Düsseldorf de zelftests te verplichten. Ook andere deelstaten zijn hiermee bezig.
Hoe de verplichting vorm krijgt en wat de juridische basis is, wordt momenteel besproken, aldus onderwijsminister Yvonne Gebauer van de deelstaat. "Tests zorgen ervoor dat infecties worden ontdekt en infectieketens kunnen worden doorbroken of zelfs voorkomen. Ze zorgen ervoor dat de schoolactiviteiten veiliger zijn."
De middelbare scholen zijn al voorzien van zelftests. Na Pasen gebeurt dat ook bij de basis- en speciale scholen. Het ministerie stelt dat de zelftests op scholen momenteel grotendeels probleemloos verlopen. Maar voor een effectieve bescherming is het nodig dat "zo veel mogelijk scholieren meedoen". Daarom is besloten tot de verplichte tests.
Lessen op school - met mondkapje - zijn nu nog maar beperkt toegestaan. "We willen er alles aan doen om de lessen na de paasvakantie te hervatten en zoals aangekondigd zullen we de komende week van gedachten wisselen met de schoolverenigingen", aldus Gebauer.
Meer uit Buitenland
FRANKFURT (ANP/AFP/DPA) - In Duitsland is een arts tot levenslang veroordeeld voor misdaden tegen de menselijkheid in zijn thuisland Syrië. De 40-jarige Alaa Mousa is schuldig bevonden aan twee moorden en acht gevallen van ernstige marteling onder het regime van de voormalige heerser Bashar al-Assad.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne meldt dat het van Rusland de lichamen heeft ontvangen van nog eens 1245 gesneuvelde militairen. Minister van Defensie Roestem Oemjerov zei dat de meerdaagse uitwisseling van stoffelijke resten daarmee is afgerond. "Sinds vorige week, toen we begonnen met de uitvoering van de akkoorden van Istanbul, hebben we meer dan 6000 lichamen kunnen terughalen."
1 uur geledenANKARA/MOSKOU (ANP/RTR) - De presidenten van Rusland en Turkije hebben gebeld over het opgelaaide conflict tussen Israël en Iran en gepleit voor een einde aan de strijd. De Turkse leider Recep Tayyip Erdogan noemde het optreden van Israël in het gesprek een gevaar voor de stabiliteit van de regio, meldt zijn kantoor. Hij zei dat het Midden-Oosten geen nieuwe oorlogen kan tolereren.
1 uur geledenROME (ANP) - Acteur Al Pacino heeft maandag in het Vaticaan paus Leo XIV ontmoet. Volgens Variety is Pacino hiermee de eerste filmster die de nieuwe, Amerikaanse paus de hand heeft geschud.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran beschuldigt Israël ervan een ziekenhuis in het westen van het land te hebben aangevallen. De Iraanse regering spreekt van een "oorlogsmisdaad".
2 uur geledenRAFAH (ANP/AFP) - De hulpdiensten in de Gazastrook melden dat opnieuw doden zijn gevallen toen mensen stonden te wachten op hulpgoederen. Een woordvoerder van de burgerbescherming vertelde AFP dat twintig mensen omkwamen en meer dan tweehonderd personen gewond raakten. Hij stelde dat troepen van de "bezetting" het vuur openden, verwijzend naar Israël. De Israëlische krijgsmacht zegt te proberen te achterhalen wat precies is gebeurd.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/DPA/RTR) - Het aantal kernwapens gaat na decennia van daling weer stijgen, verwachten onderzoekers. Bijna alle negen landen die de verwoestende wapens bezitten, zijn volgens het toonaangevende onderzoeksinstituut SIPRI bezig hun arsenalen te moderniseren en uit te breiden.
2 uur geleden