
Verplichte zelftests voor Duitse scholieren net over de grens
DÜSSELDORF (ANP) - Scholieren in de aan Nederland grenzende Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen moeten zich na de paasvakantie zelf twee keer per week testen op besmetting met het coronavirus. Ongeveer een op de vijf leerlingen weigert dat tot nu toe, reden voor de deelstaatregering in Düsseldorf de zelftests te verplichten. Ook andere deelstaten zijn hiermee bezig.
Hoe de verplichting vorm krijgt en wat de juridische basis is, wordt momenteel besproken, aldus onderwijsminister Yvonne Gebauer van de deelstaat. "Tests zorgen ervoor dat infecties worden ontdekt en infectieketens kunnen worden doorbroken of zelfs voorkomen. Ze zorgen ervoor dat de schoolactiviteiten veiliger zijn."
De middelbare scholen zijn al voorzien van zelftests. Na Pasen gebeurt dat ook bij de basis- en speciale scholen. Het ministerie stelt dat de zelftests op scholen momenteel grotendeels probleemloos verlopen. Maar voor een effectieve bescherming is het nodig dat "zo veel mogelijk scholieren meedoen". Daarom is besloten tot de verplichte tests.
Lessen op school - met mondkapje - zijn nu nog maar beperkt toegestaan. "We willen er alles aan doen om de lessen na de paasvakantie te hervatten en zoals aangekondigd zullen we de komende week van gedachten wisselen met de schoolverenigingen", aldus Gebauer.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR) - Bij een Iraanse luchtaanval op een voorstad van Tel Aviv is een wijk geraakt waar veel internationale ambassades staan. Meerdere ambassades die gevestigd zijn in dezelfde toren melden dat hun gebouw niet geraakt is, maar dat er wel een inslag is geweest op enkele honderden meters afstand. De Nederlandse ambassade zit in het gebouw naast die toren.
39 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft naar eigen zeggen de kernreactor in Arak in Iran aangevallen. Ook zijn aanvallen uitgevoerd op een locatie in Natanz waar volgens Israël kernwapens ontwikkeld zouden worden.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Bij Iraanse luchtaanvallen zijn in Israël ten minste 47 mensen gewond geraakt, meldt de ambulancedienst Magen David Adom (MDA). Drie van hen zijn er slecht aan toe, twee raakten matig gewond en de 42 anderen hebben minder ernstige verwondingen, veroorzaakt door een explosie of scherven. Ook raakten achttien mensen gewond toen ze naar een schuilplaats renden.
2 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - De toegang van medewerkers van de Amerikaanse ambassade in Qatar tot een belangrijke luchtmachtbasis in dat land is beperkt. Die maatregel wordt volgens de ambassade genomen "voor de zekerheid en in het licht van de aanhoudende vijandelijkheden in de regio".
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Donderdagochtend zijn op meerdere locaties in zuidelijk en centraal Israël "tientallen" raketten uit Iran ingeslagen, meldt het Israëlische leger. In onder meer Jeruzalem en Tel Aviv waren zware, aanhoudende explosies te horen. In verschillende delen van het land gingen de luchtalarmen af, terwijl het Israëlische leger waarschuwde voor naderende ballistische raketten.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische leger zegt donderdag een "reeks aanvallen" uit te voeren rond de Iraanse hoofdstad Teheran en andere delen van het land. Volgens het leger gaat het om vergeldingsaanvallen nadat een "verdacht luchtobject" vanuit Iran was gelanceerd en onderschept.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hervatten visumafspraken voor buitenlandse studenten, maar scherpen tegelijk de controle op sociale media flink aan. Consulaire medewerkers moeten aanvragers voortaan grondig screenen op "vijandige houdingen" tegenover de VS, blijkt uit een intern document van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
7 uur geleden