Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verplichte hotelquarantaine na aankomst in Groot-Brittannië

Verplichte hotelquarantaine na aankomst in Groot-Brittannië

LONDEN (ANP) - Reizigers uit gebieden met coronamutaties moeten in Groot-Brittannië vanaf 15 februari verplicht tien dagen in quarantaine in een hotel. Het verblijf in de aangewezen hotels wordt gecontroleerd. De reizigers moeten zelf opdraaien voor de kosten.

Met de maatregel willen de Britse autoriteiten de gevreesde nieuwe varianten van het coronavirus buiten de deur houden. De overheid hoopt vooral dat hotels bij luchthavens hun bedden beschikbaar stellen. Het is nog onduidelijk hoeveel hotels bereid zijn de coronagasten te herbergen, melden Britse media.

De oppositiepartij Labour vindt dat de maatregel voor alle internationale reizigers moet gelden. Vooralsnog is het gedwongen hotelverblijf vooral bedoeld voor inwoners van het Verenigd Koninkrijk die arriveren uit 33 landen op de zogenoemde rode lijst. Het gaat daarbij onder meer om Portugal en landen in zuidelijk Afrika en Zuid-Amerika. De inwoners van deze landen zijn op dit moment sowieso niet welkom in Groot-Brittannië wegens corona.

Meer uit Binnenland

Agressie tegen zorgverleners houdt aan ondanks maatregelen

NIEUWEGEIN (ANP) - Agressie tegen zorgprofessionals blijft een 'hardnekkig en ernstig' probleem, meldt beroepsorganisatie en vakbond voor zorgverleners NU'91. Zorgverleners krijgen nog steeds te maken met schreeuwende of scheldende patiënten of familieleden, maar ook met fysiek geweld.

5 minuten geleden
Studie: Parkinson vaker bij mannen, hoogopgeleiden en in noorden

UTRECHT (ANP) - Het risico op het krijgen van de ziekte van Parkinson is groter onder mannen, hoogopgeleiden en mensen die in het noorden van Nederland wonen. Dat komt onder andere naar voren uit onderzoek van de Universiteit Utrecht en het Radboudumc naar de spreiding van de ongeneeslijke hersenaandoening.

2 uur geleden
Twee miljoen minder boeken verkocht in 2025

AMSTERDAM (ANP) - In 2025 werden in Nederland 44 miljoen boeken verkocht, dat is twee miljoen minder dan het jaar daarvoor. Dat meldt de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) in nieuwe cijfers.

2 uur geleden
Veel zilver gestolen uit museum in kerk Doesburg

DOESBURG (ANP) - Uit het Zilvermuseum in het Gelderse Doesburg is in de nacht van dinsdag op woensdag veel zilver gestolen. De inbrekers zijn voortvluchtig, de politie laat woensdagavond weten dat er nog niemand is gearresteerd.

7 uur geleden
Schoof: positief dat weg naar de-escalatie is ingeslagen

DAVOS (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.

8 uur geleden
Marine begeleidt twee Russische schepen op Noordzee

DEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.

11 uur geleden
Bestuurster van bij Julianasluis te water geraakte auto overleden

GOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.

11 uur geleden