Verplichte coronatests weerhouden NEC-fans van terugkeer stadion
NIJMEGEN (ANP) - Voor het eerst in maanden mogen de seizoenkaarthouders van NEC zondag weer eens naar het stadion, maar de verplichte coronatests houden veel voetbalfans tegen om zich aan te melden voor de thuiswedstrijd tegen De Graafschap. Van de 1500 beschikbare plaatsen is pas iets meer dan de helft vergeven. "Heel wat supporters zien het niet zitten om zich twee keer te laten testen en mogelijk bij binnenkomst ook nog een sneltest te moeten ondergaan", zegt voorzitter Jeroen Rengers van de Supportersvereniging NEC.
De 4500 seizoenkaarthouders van de Nijmeegse voetbalclub komen in aanmerking voor een plek op de tribune bij het duel uit de Keuken Kampioen Divisie, dat onderdeel is van de Fieldlab-experimenten. Ze moeten dan wel zowel enkele dagen voor als na de wedstrijd een coronatest ondergaan. "En dat vinden veel supporters een te grote hobbel", zegt Rengers, die vanuit zijn achterban meer redenen hoort om zondag voor de tv te gaan zitten in plaats van op de tribune.
"Na het bezoeken van de wedstrijd moet je minimaal vijf dagen uit de buurt van kwetsbare mensen blijven. Wie een ziek familielid heeft, wil dan geen risico's lopen. En heel wat supporters vinden dat ze het tegenover hun werkgever niet kunnen verkopen om wél naar het stadion te gaan, maar niet naar kantoor. De wedstrijd is bovendien live op tv en kampioen worden zit er toch niet in voor NEC. Als straks de play-offs zijn, is de animo waarschijnlijk veel groter."
Proeffestivals
Volgens Rengers, die zelf wel naar De Goffert gaat, wachten veel fans af hoe het Fieldlab-experiment van zondag verloopt. "Als alles goed loopt, zullen de thuisblijvers denken: de volgende keer wil ik er ook bij zijn. Ze kijken nu de kat uit de boom. Dit kan een katalysator worden om het publiek terug de stadions in te krijgen."
Zelf is de voorzitter van de supportersvereniging vooral "nieuwsgierig" naar hoe zondag alles gaat. "Ik ben nog nooit getest, ik wil dat weleens ondergaan."
Voor de proeffestivals die volgende maand worden gehouden, is de animo wel enorm. De organisatie kreeg deze week al op de eerste dag tienduizenden aanmeldingen binnen. "Vooral jongeren hebben heel veel behoefte aan zo'n festival", zegt Rengers. "De festivalgroep is veel groter, bij ons gaat het om zo'n 4500 mensen die in aanmerking komen voor een plek. Bovendien speelt NEC normaal gesproken zo'n twintig thuiswedstrijden per jaar, de mogelijkheden om een festival te bezoeken zijn aanzienlijk kleiner."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
7 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
20 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
21 uur geleden