Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verplichte coronatests weerhouden NEC-fans van terugkeer stadion

Verplichte coronatests weerhouden NEC-fans van terugkeer stadion

NIJMEGEN (ANP) - Voor het eerst in maanden mogen de seizoenkaarthouders van NEC zondag weer eens naar het stadion, maar de verplichte coronatests houden veel voetbalfans tegen om zich aan te melden voor de thuiswedstrijd tegen De Graafschap. Van de 1500 beschikbare plaatsen is pas iets meer dan de helft vergeven. "Heel wat supporters zien het niet zitten om zich twee keer te laten testen en mogelijk bij binnenkomst ook nog een sneltest te moeten ondergaan", zegt voorzitter Jeroen Rengers van de Supportersvereniging NEC.

De 4500 seizoenkaarthouders van de Nijmeegse voetbalclub komen in aanmerking voor een plek op de tribune bij het duel uit de Keuken Kampioen Divisie, dat onderdeel is van de Fieldlab-experimenten. Ze moeten dan wel zowel enkele dagen voor als na de wedstrijd een coronatest ondergaan. "En dat vinden veel supporters een te grote hobbel", zegt Rengers, die vanuit zijn achterban meer redenen hoort om zondag voor de tv te gaan zitten in plaats van op de tribune.

"Na het bezoeken van de wedstrijd moet je minimaal vijf dagen uit de buurt van kwetsbare mensen blijven. Wie een ziek familielid heeft, wil dan geen risico's lopen. En heel wat supporters vinden dat ze het tegenover hun werkgever niet kunnen verkopen om wél naar het stadion te gaan, maar niet naar kantoor. De wedstrijd is bovendien live op tv en kampioen worden zit er toch niet in voor NEC. Als straks de play-offs zijn, is de animo waarschijnlijk veel groter."

Proeffestivals

Volgens Rengers, die zelf wel naar De Goffert gaat, wachten veel fans af hoe het Fieldlab-experiment van zondag verloopt. "Als alles goed loopt, zullen de thuisblijvers denken: de volgende keer wil ik er ook bij zijn. Ze kijken nu de kat uit de boom. Dit kan een katalysator worden om het publiek terug de stadions in te krijgen."

Zelf is de voorzitter van de supportersvereniging vooral "nieuwsgierig" naar hoe zondag alles gaat. "Ik ben nog nooit getest, ik wil dat weleens ondergaan."

Voor de proeffestivals die volgende maand worden gehouden, is de animo wel enorm. De organisatie kreeg deze week al op de eerste dag tienduizenden aanmeldingen binnen. "Vooral jongeren hebben heel veel behoefte aan zo'n festival", zegt Rengers. "De festivalgroep is veel groter, bij ons gaat het om zo'n 4500 mensen die in aanmerking komen voor een plek. Bovendien speelt NEC normaal gesproken zo'n twintig thuiswedstrijden per jaar, de mogelijkheden om een festival te bezoeken zijn aanzienlijk kleiner."

Meer uit Voetbal

Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

7 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

7 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

7 uur geleden
Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

8 uur geleden
Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

8 uur geleden
Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

10 uur geleden
Inter dichter bij titel door nederlaag Napoli tegen Lazio

NAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.

11 uur geleden