Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verplicht register voor handelaren tweedehandsspullen

Verplicht register voor handelaren tweedehandsspullen

DEN HAAG (ANP) - Minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) komt met een wetsvoorstel voor een verplicht register voor handelaren en inkopers van tweedehandsspullen. Hij wil hiermee een einde maken aan heling en zware criminelen makkelijker kunnen opsporen als ze gestolen goederen aanbieden.

"We zien in veel gevallen dat opkopers en personen die handelen in gestolen goederen, het daar niet alleen bij laten. Ze handelen ook in drugs of wapens, of spelen zelfs een rol in mensenhandel", zegt Grapperhaus in een interview in De Telegraaf. "Door beter zicht te hebben op de mensen die malafide opkopers en handelaren zijn, krijgen we ook beter zicht op de ondermijnende criminaliteit die daarachter schuilgaat."

Volgens de minister hebben diefstal en inbraak een enorme impact op mensen. "Niet alleen worden spullen van emotionele waarde gestolen, het gevoel van onveiligheid waar ze mee achterblijven als iemand hun huis is binnengedrongen of als ze beroofd zijn, is afschuwelijk."

Alle tweedehands spullen van handelaren belanden in het systeem, inclusief de personen die ze hebben aangeboden. Bij als gestolen opgegeven goederen gaan in het nieuwe register alarmbellen af. Het is namelijk gekoppeld aan het systeem van Stop Heling. In deze ’database’ worden de gestolen goederen geregistreerd waarvan aangifte is gedaan bij de politie of de Koninklijke Marechaussee.

Het wetsvoorstel heeft alleen betrekking op handelaren die geld verdienen met het regelmatig kopen en verkopen van spullen en geldt niet voor mensen die af en toe goederen verkopen via bijvoorbeeld Marktplaats.

Meer uit Politiek

Asielopvang is grote opgave, aldus commissarissen van de Koning

DEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.

3 uur geleden
Premier Jetten wil jongeren en mensen buiten zijn bubbel opzoeken

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"

4 uur geleden
Jetten dinsdag naar Brussel, spreekt onder anderen met Rutte

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.

4 uur geleden
Asielminister: nog 11.400 opvangplekken nodig in Zuid-Holland

DEN HAAG (ANP) - In Zuid-Holland moeten gemeenten nog voor 11.400 extra opvangplekken zorgen voor asielzoekers, meldt de nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA). In de zogenoemde capaciteitsraming heeft hij bekendgemaakt hoeveel opvangplekken elke provincie moet verzorgen. Alle provincies komen samen nog 38.000 plekken tekort, meldde Van den Brinks voorganger Mona Keijzer (BBB) eerder al.

4 uur geleden
Kabinet mijdt plekken op Paralympics waar Russische vlag wappert

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet betreurt het dat Russische en Belarussische sporters volgende maand onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Er gaat een regeringsdelegatie naar het sportevenement, maar die zal geen bijeenkomsten bijwonen waar de vlaggen of volksliederen van deze landen te zien of te horen zijn.

4 uur geleden
Jetten doet iedere week aangifte van homohaat en bedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten doet iedere week aangifte van homohaat. Hij krijgt iedere dag bedreigingen binnen vanwege zijn geaardheid, zei hij tijdens de wekelijkse persconferentie met de premier.

4 uur geleden
Jetten wil dat ministers goed nadenken voordat ze iets posten

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) wil dat zijn bewindspersonen voortaan beter nadenken voordat ze iets op sociale media zetten. Hij zei dat in reactie op een Instagram-post van minister en partijgenoot Hans Vijlbrief waar ophef over is ontstaan.

5 uur geleden