Verpleegkundige geeft dokters de schuld van dood Maradona
BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Diego Maradona overleed vorig jaar november als gevolg van nalatigheid van zijn doktoren. Dat betoogt de advocaat van verpleegkundige Dahiana Gisela Madrid, die woensdag ruim acht uur lang werd verhoord door aanklagers. "Ze hebben Diego vermoord", aldus de advocaat van de 36-jarige Madrid, die belast was met de dagelijkse verzorging van Maradona.
"Er waren heel veel waarschuwingssignalen dat Maradona dood zou gaan. Geen van de doktoren deed iets om dat te verhinderen", aldus de advocaat. Zijn cliënt zou hebben gepleit voor het maken van een CT-scan, nadat Maradona was gevallen in het ziekenhuis waar hij begin november werd geopereerd vanwege een bloedstolsel in zijn hersenen. Die scan zou echter niet gemaakt zijn. Ook kreeg Maradona volgens de verpleegkundige de verkeerde medicatie voorgeschreven. Drie weken na de operatie overleed de man die Argentinië in 1986 wereldkampioen maakte op 60-jarige leeftijd.
Begin deze week startte het proces. Het Openbaar Ministerie in Argentinië vervolgt zeven leden van het medisch team rond het voetbalicoon voor opzettelijke doodslag. Ze worden een voor een ondervraagd en riskeren bij een veroordeling celstraffen die kunnen oplopen tot 25 jaar. Ricardo Almiron, een 37-jarige verpleegkundige die Maradona in de laatste uren van diens leven verzorgde, werd maandag als eerste gehoord. Leopoldo Luque, de lijfarts van 'Pluisje', is op 28 juni de laatste die wordt ondervraagd.
Een medisch panel van twintig experts dat de dood van Maradona onderzocht, stelde dat hij ontoereikende medische zorg had ontvangen, was verwaarloosd en langdurig had geleden voordat hij overleed aan een hartaanval.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.
1 uur geledenBREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt zaterdagavond in de thuiswedstrijd tegen Excelsior met speciale rugnummers ter ere van Abdelhak Nouri. De rugnummers zijn voorzien van foto's van hem.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de terugkeer naar Camp Nou gevierd met een overwinning op Athletic Club uit Bilbao. Na een 2-0-ruststand won de thuisploeg met 4-0.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot blijft slecht presteren met Liverpool in de Premier League. De tegenstander van PSV woensdag in de Champions League verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (0-3), dat als nummer 19 van de ranglijst aan de twaalfde speelronde was begonnen.
4 uur geleden