Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verplaatsing afluisterpark Burum 'haalbaar'

Verplaatsing afluisterpark Burum 'haalbaar'

DEN HAAG (ANP) - Er is een oplossing in zicht voor de verplaatsing van een deel van het afluisterpark van de inlichtingendiensten in het Friese Burum. Maar er lijken nog geen harde afspraken gemaakt.

Verplaatsing is nodig door de komst van het 5G-netwerk voor supersnel mobiel internet. De frequentie die het afluisterstation gebruikt, gaat niet samen met de 5G die in noorden van het land zal worden gebruikt.

Het satellietstation kan niet naar elders in Nederland worden verplaatst. Daarom zocht het kabinet naar een ander land om daar een deel van het afluisterstation naartoe te verhuizen.

Internationale samenwerking

"In de afgelopen periode is gebleken dat een oplossing in het kader van internationale samenwerking in principe haalbaar is", laat staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken) aan de Kamer weten.

De verhuizing moet vóór september 2022 zijn gerealiseerd, want dan moet 5G beschikbaar zijn. Als dat niet op tijd lukt "is het noodzakelijk om voor een korte periode een overbruggingsmaatregel te treffen". De komende tijd wordt naar die maatregel gekeken.

Het kabinet wil niet zeggen welk land plaats wil bieden aan het afluisterstation.

Meer uit Binnenland

Kabinet denkt aan 350 miljoen compensatie voor lastenverzwaring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet denkt eraan om 350 miljoen euro aan hogere lasten voor werkenden in 2027 te compenseren, zei staatssecretaris Eelco Eerenberg (D66) in het debat over de belastingen. Daarmee hoopt hij deels tegemoet te komen aan de kritiek op de geplande lastenverzwaring. "En daarmee ook het vergroten van steun." Er is nu namelijk nog geen Kamermeerderheid voor het belastingplan.

38 minuten geleden
Amsterdam Dance Event evenaart record met 600.000 bezoekers

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam Dance Event heeft de afgelopen week ruim 600.000 bezoekers getrokken. Hiermee heeft de dertigste editie van het evenement de recordcijfers van het jaar daarvoor geëvenaard, meldt de organisatie.

56 minuten geleden
Vermiste kitesurfer nog niet gevonden, zoektocht gestaakt om weer

SCHEVENINGEN (ANP) - De kitesurfer die zondagmiddag vermist raakte bij Scheveningen is ook op maandagochtend nog niet gevonden. De politie meldt dat de zoektocht rond lunchtijd is gestaakt door weersomstandigheden. Op maandag wordt niet meer doorgezocht.

1 uur geleden
Verzekeraars krijgen meer dan duizend schademeldingen na stormen

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben maandagochtend al meer dan duizend schademeldingen van klanten ontvangen vanwege de stormen die de afgelopen dagen over Nederland trokken. Bij Interpolis en Centraal Beheer, die beide onder Achmea vallen, zijn tot nu toe volgens een woordvoerster al zo'n duizend schadegevallen gemeld. Nationale-Nederlanden (NN) heeft er ongeveer "een kleine vijfhonderd" binnen, meldt een woordvoerder. De harde wind richtte vooral in en om het huis schade aan, maar ook aan auto's door bijvoorbeeld omgewaaide bomen.

2 uur geleden
Eerenberg komt met aangepast belastingplan, oppositie geïrriteerd

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Belastingen, D66) komt volgende week met een nieuwe versie van het belastingplan. Daarin moet staan wat het kabinet na een week onderhandelen heeft gehoord van de oppositie "en wat we vinden dat aangepast moet worden". Maandag debatteert de Kamer de hele dag met de Tweede Kamer over het belastingplan, maar dat is dus nog een oudere versie.

2 uur geleden
Eurocross waarschuwt voor de risico's van scooterrijden op reis

LEIDEN (ANP) - De alarmcentrale Eurocross waarschuwt voor de risico's van rijden op een scooter in het buitenland. Dit jaar kreeg de centrale al 247 meldingen van Nederlanders die betrokken waren bij een scooterongeluk op reis. Dat is meer dan in heel 2025 werden gemeld.

5 uur geleden
Aantal rijksambtenaren moet komende jaren met 25.000 dalen

DEN HAAG (ANP) - In 2035 moeten er 25.000 ambtenaren minder bij de rijksoverheid werken dan nu het geval is. Dat bevestigt een woordvoerder van staatssecretaris Eric van der Burg (Slagvaardige Overheid) na een interview in het AD van de VVD-bewindspersoon. Het kabinet wil in totaal 3,5 miljard euro bezuinigen op de overheid.

5 uur geleden