Verplaatsing afluisterpark Burum 'haalbaar'
DEN HAAG (ANP) - Er is een oplossing in zicht voor de verplaatsing van een deel van het afluisterpark van de inlichtingendiensten in het Friese Burum. Maar er lijken nog geen harde afspraken gemaakt.
Verplaatsing is nodig door de komst van het 5G-netwerk voor supersnel mobiel internet. De frequentie die het afluisterstation gebruikt, gaat niet samen met de 5G die in noorden van het land zal worden gebruikt.
Het satellietstation kan niet naar elders in Nederland worden verplaatst. Daarom zocht het kabinet naar een ander land om daar een deel van het afluisterstation naartoe te verhuizen.
Internationale samenwerking
"In de afgelopen periode is gebleken dat een oplossing in het kader van internationale samenwerking in principe haalbaar is", laat staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken) aan de Kamer weten.
De verhuizing moet vóór september 2022 zijn gerealiseerd, want dan moet 5G beschikbaar zijn. Als dat niet op tijd lukt "is het noodzakelijk om voor een korte periode een overbruggingsmaatregel te treffen". De komende tijd wordt naar die maatregel gekeken.
Het kabinet wil niet zeggen welk land plaats wil bieden aan het afluisterstation.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De dodelijke slachtoffers van het busongeluk in Zwitserland van afgelopen donderdag zijn vier vrouwen en een man. Dat meldt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken. Allen zijn ouder dan 70. Ze komen uit verschillende plaatsen in Nederland. Hun families zijn inmiddels geïnformeerd, aldus het ministerie.
14 minuten geledenLEIDEN (ANP) - De eerste Nederlanders die op vakantie waren met de bus die donderdag van de weg raakte in Zwitserland, zijn onderweg naar huis. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.
49 minuten geledenDEVENTER (ANP) - De Prins Bernhardsluis in Deventer is opnieuw gesloten vanwege de lage waterstand, meldt de Overijsselse gemeente. De sluis, die de IJssel verbindt met de haven in Deventer, was juist afgelopen dinsdag weer opengegaan na een sluiting van ruim vijf weken. Maar, zegt de gemeente: "Na aanvankelijk een lichte stijging van het waterpeil, is de stand weer op een kritisch punt beland."
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans is niet te spreken over de uitgelekte Prinsjesdagplannen. Daarin is onder meer te zien dat de koopkracht voor de meeste mensen met 0,1 procent daalt. Hoge middeninkomens en hoge inkomens zouden er 0,2 procent op achteruitgaan. "Als dat klopt, dan ben ik daar niet tevreden over", aldus de VVD-fractievoorzitter in het televisieprogramma Café Kockelmann, die vindt dat die plannen dan gerepareerd moeten worden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De toekomst van drinkwater in Nederland wordt bedreigd door pesticiden waar PFAS inzit. Daardoor komt jaarlijks ten minste 21.000 kilo van de PFAS trifluorazijnzuur vrij. Die stof breekt niet af in het milieu en vormt een steeds groter risico voor de bodem, gewassen, grondwater, oppervlaktewater en drinkwater, waarschuwt de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT).
19 uur geledenENTER (ANP) - Nederlanders die donderdag bij het busongeluk in Zwitserland lichtgewond zijn geraakt, met onder andere kneuzingen en breuken, worden vermoedelijk vrijdag uit het ziekenhuis ontslagen. Dat is de verwachting van Eurocross, die de hulpverlening coördineert.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De stikstofmaatregelen die het kabinet wil nemen, geven "perspectief op vergunningverlening" en daarmee op een uitweg uit de stikstofcrisis. Dat schrijft landsadvocaat Pels Rijcken in een advies dat minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) vrijdag met de Tweede Kamer heeft gedeeld. Als er weer meer ruimte voor vergunningen komt, zal dat een kwestie van "gebied voor gebied" worden.
20 uur geleden