'Verplaats carnaval naar de zomer!'
MAASTRICHT (ANP) - Carnaval kan beter naar de zomer verplaatst worden. Dat verkleint het risico op besmettingen. Dat zegt de Maastrichtse hoogleraar Sociale Geneeskunde Christian Hoebe, tevens hoofd van de afdeling Infectieziekten van de GGD Zuid-Limburg.
Hoebe, die ook lid is van het Outbreak Management Team, vraagt zich in een donderdag door de Universiteit Maastricht gepubliceerd interview af, "of we eigenlijk wel carnaval moeten blijven vieren aan het begin van het voorjaar met meer kans op infectieziekten. Zo heeft carnaval waarschijnlijk ook een rol gespeeld in de verspreiding van het coronavirus. Ik weet dat dat vloeken in de kerk is, maar gezondheidstechnisch gezien is het beter om het in de zomer te doen."
De coronacrisis verandert veel in de samenleving. "Ik denk dat sommige veranderingen structureel zullen zijn, zoals meer online vergaderen, omdat dat een hoop (reis)tijd scheelt", aldus Hoebe. Ook een andere gewoonte die sinds corona heerst, mag van Hoebe blijven. "Zo is het misschien ook beter om het verbod op handen schudden in de gezondheidszorg te handhaven, want dan verspreiden infecties zich toch moeilijker. Maar privé willen we dat natuurlijk niet."
"We zijn sociale dieren en vinden die 1,5 meter verschrikkelijk. Ik ook. Je wilt iemand een knuffel kunnen geven, je wilt contact. Daar moeten we uiteindelijk gewoon naar terug. We zijn waarschijnlijk een jaar verder voordat we in Nederland gevaccineerd zijn. Zelfs als we hier over een jaar zover zijn, dan geldt dat nog niet voor de hele wereld. We zullen geduld en een lange adem nodig hebben. Daar zit ook mijn zorg: redden we dat?"
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het wordt volgens premier Rob Jetten niet eenvoudig om tot een akkoord te komen met de Verenigde Staten over de aangekondigde sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Er is een half jaar om tot een oplossing te komen. Het worden "zes hele spannende maanden waarvan de uitkomst nog ongewis is", zei Jetten in de Tweede Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is blij dat asielzoekers die al te lang wachten op een besluit over hun verblijfsstatus geen dwangsommen meer kunnen aanvragen bij de rechter. De Eerste Kamer ging dinsdag akkoord met een voorstel van asielminister Bart van den Brink.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Om de druk in het aanmeldcentrum in Ter Apel te verlagen, vangt de gemeente Groningen vanaf woensdag tijdelijk extra vluchtelingen op. Het gaat om honderd bedden voor gezinnen met jonge kinderen voor wie in Ter Apel momenteel geen plek is.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielzoekers die al te lang wachten op een besluit over hun verblijfsstatus kunnen daarvoor geen dwangsommen meer aanvragen bij de rechter. De Eerste Kamer is akkoord gegaan met een voorstel van asielminister Bart van den Brink. De CDA-minister wil het nu binnen een week doorvoeren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is niet noodzakelijk om dit jaar al een akkoord te bereiken over de nieuwe Europese meerjarenbegroting, zei premier Rob Jetten dinsdag in de Tweede Kamer tijdens een debat over de komende EU-top. Volgens de huidige Ierse voorzitter is het noodzakelijk om eind dit jaar een akkoord te hebben over het budget.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Vierhonderd medewerkers van de publieke omroepen willen dat de NPO de beslissing om deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival terugdraait. Dat staat in een brief aan de directie en de raad van bestuur van de NPO. De brandbrief is ook online te lezen en heeft als titel #NietMijnSongfestival.
5 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Er moet een nieuw voorstel komen voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) dinsdag na afloop van een vergadering met EU-ministers. "Wat er nu ligt, is absoluut geen basis voor een akkoord. Dat betekent dat er een nieuw voorstel moet komen, op basis van waar we wel een akkoord kunnen bereiken."
6 uur geleden