'Verplaats carnaval naar de zomer!'
MAASTRICHT (ANP) - Carnaval kan beter naar de zomer verplaatst worden. Dat verkleint het risico op besmettingen. Dat zegt de Maastrichtse hoogleraar Sociale Geneeskunde Christian Hoebe, tevens hoofd van de afdeling Infectieziekten van de GGD Zuid-Limburg.
Hoebe, die ook lid is van het Outbreak Management Team, vraagt zich in een donderdag door de Universiteit Maastricht gepubliceerd interview af, "of we eigenlijk wel carnaval moeten blijven vieren aan het begin van het voorjaar met meer kans op infectieziekten. Zo heeft carnaval waarschijnlijk ook een rol gespeeld in de verspreiding van het coronavirus. Ik weet dat dat vloeken in de kerk is, maar gezondheidstechnisch gezien is het beter om het in de zomer te doen."
De coronacrisis verandert veel in de samenleving. "Ik denk dat sommige veranderingen structureel zullen zijn, zoals meer online vergaderen, omdat dat een hoop (reis)tijd scheelt", aldus Hoebe. Ook een andere gewoonte die sinds corona heerst, mag van Hoebe blijven. "Zo is het misschien ook beter om het verbod op handen schudden in de gezondheidszorg te handhaven, want dan verspreiden infecties zich toch moeilijker. Maar privé willen we dat natuurlijk niet."
"We zijn sociale dieren en vinden die 1,5 meter verschrikkelijk. Ik ook. Je wilt iemand een knuffel kunnen geven, je wilt contact. Daar moeten we uiteindelijk gewoon naar terug. We zijn waarschijnlijk een jaar verder voordat we in Nederland gevaccineerd zijn. Zelfs als we hier over een jaar zover zijn, dan geldt dat nog niet voor de hele wereld. We zullen geduld en een lange adem nodig hebben. Daar zit ook mijn zorg: redden we dat?"
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam regelt plekken in hotels voor de mensen in de opvanglocatie in het stadsloket Nieuw-West aan het Osdorpplein. Zij werden daar opgevangen nadat zij hun huis uit moesten door een grote explosie en brand in een pand aan de Remijden, nabij de Osdorper Ban. Het gaat om ongeveer honderd mensen. In totaal zijn er ongeveer vierhonderd mensen geëvacueerd.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een van de eigenaren van Fitness Studio Onna, de sportschool aan de Remijden in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een grote explosie was, heeft naar eigen zeggen camerabeelden van het moment van de ontploffing. Daarop zou volgens hem duidelijk te zien zijn dat de explosie van onder de vloer van de sportschool vandaan komt.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De schade aan het bijgebouw onder de flat aan de Osdorper Ban in Amsterdam Nieuw-West, waar in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie plaatsvond, is gigantisch. Dat ziet een verslaggever van het ANP ter plaatse.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de nieuwe Europese asielregels, die vanaf vrijdag gelden, moeten de huidige asielzoekers misschien langer wachten op een beslissing over hun aanvraag. Dat kan leiden tot stress en psychische problemen, waarschuwt het Rode Kruis. De hulporganisatie roept op "bij de uitvoering van het pact niet te vergeten dat het om mensen gaat" en dat die "op zoek zijn naar veiligheid, stabiliteit en een nieuwe toekomst".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De grote brand bij een flatgebouw aan de Osdorper Ban in Amsterdam Nieuw-West is geblust. Dat meldt de gemeente. De brandweer heeft nog geen sein brand meester afgegeven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zeven mensen zijn in de nacht van donderdag op vrijdag gewond geraakt bij een explosie en brand bij een flatgebouw aan de Osdorper Ban in Amsterdam Nieuw-West. Een van de slachtoffers is zwaargewond. Dat meldt de gemeente Amsterdam. Het aantal gewonden kan nog oplopen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een flatgebouw aan de Osdorper Ban in Amsterdam Nieuw-West heeft een explosie plaatsgevonden, waarna een grote brand uitbrak. Daarbij zijn meerdere gewonden gevallen, bevestigt een woordvoerder van de veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Vier mensen zijn naar het ziekenhuis gebracht. Over hun toestand is nog niets bekend.
4 uur geleden