Verpakkingsbranche introduceert eigen inzamelsysteem koffiebekers
AMSTERDAM (ANP) - De verpakkingsbranche heeft een eigen systeem ingevoerd voor het inzamelen en recyclen van eenmalige kartonnen bekers. Met het nieuwe systeem worden zo'n 100.000 bekers per week opgehaald, zegt directeur Patrick Greveling van de Nederlandse Vereniging van Groothandelaren in Papier- en verpakkingsmaterialen (NVGP). Volgens hem werden eerder de papieren koffiebekers veelal weggegooid of door een afvalverwerker opgehaald en vernietigd.
Volgens de vorig jaar en dit jaar ingevoerde wetgeving rondom kartonnen wegwerpbekers moet de verstrekker daarvan zorgen voor een inzamelingssysteem waarbij de verpakking volledig gerecycled wordt. "Voor de invoering van deze wetgeving was dit niet aan de orde", verduidelijkt Greveling.
In papieren koffiebekers zit wel een laagje kunststof, zodat de koffie er niet doorheen komt. Hierdoor kunnen de bekers niet met ander karton worden ingezameld.
Inname
Onder meer horecazaken en kantoren verstrekken de koffiebekers aan consumenten en zorgen er ook voor dat ze ingenomen worden. Vrachtwagens rijden op afroep door heel Nederland om de bekers op te halen, waarna ze in grote voorraden worden gerecycled tot nieuwe grondstoffen. Die kunnen dan weer voor verschillende producten worden gebruikt legt Greveling uit.
"Door dit systeem te gebruiken, wordt daadwerkelijk bijgedragen aan afvalreductie, het herwinnen van grondstoffen en het verduurzamen van onze economie", aldus de NVGP.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
48 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
2 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.
2 uur geledenGLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.
2 uur geleden