Verpakkingsbranche introduceert eigen inzamelsysteem koffiebekers
AMSTERDAM (ANP) - De verpakkingsbranche heeft een eigen systeem ingevoerd voor het inzamelen en recyclen van eenmalige kartonnen bekers. Met het nieuwe systeem worden zo'n 100.000 bekers per week opgehaald, zegt directeur Patrick Greveling van de Nederlandse Vereniging van Groothandelaren in Papier- en verpakkingsmaterialen (NVGP). Volgens hem werden eerder de papieren koffiebekers veelal weggegooid of door een afvalverwerker opgehaald en vernietigd.
Volgens de vorig jaar en dit jaar ingevoerde wetgeving rondom kartonnen wegwerpbekers moet de verstrekker daarvan zorgen voor een inzamelingssysteem waarbij de verpakking volledig gerecycled wordt. "Voor de invoering van deze wetgeving was dit niet aan de orde", verduidelijkt Greveling.
In papieren koffiebekers zit wel een laagje kunststof, zodat de koffie er niet doorheen komt. Hierdoor kunnen de bekers niet met ander karton worden ingezameld.
Inname
Onder meer horecazaken en kantoren verstrekken de koffiebekers aan consumenten en zorgen er ook voor dat ze ingenomen worden. Vrachtwagens rijden op afroep door heel Nederland om de bekers op te halen, waarna ze in grote voorraden worden gerecycled tot nieuwe grondstoffen. Die kunnen dan weer voor verschillende producten worden gebruikt legt Greveling uit.
"Door dit systeem te gebruiken, wordt daadwerkelijk bijgedragen aan afvalreductie, het herwinnen van grondstoffen en het verduurzamen van onze economie", aldus de NVGP.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland zwakken af, maar volgens werkgevers gaat dit proces te langzaam. Werkgeversvereniging AWVN vreest dat hogere loonkosten op lange termijn het concurrentievermogen verder uithollen en investeringsbeslissingen in het nadeel van Nederland doen uitvallen.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel consumenten ondervinden moeilijkheden bij het vergelijken van energiecontracten en aanbiedingen, concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Om de transparantie en vergelijkbaarheid te vergroten, start de ACM een nieuw onderzoek naar manieren om deze processen te verbeteren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Ierse politicus Paschal Donohoe krijgt een hoge positie binnen de Wereldbank, maakt het instituut voor ontwikkelingsfinanciering bekend. Hij legt daarom zijn functie van minister van Financiën van Ierland neer en zwaait af als voorzitter van de Eurogroep.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall verwacht dat de jaarlijkse omzet tegen 2030 ongeveer vervijfvoudigt ten opzichte van de behaalde 9,8 miljard euro vorig jaar. Topman Armin Papperger voorziet dat de jaarlijkse inkomsten dan 50 miljard euro bedragen, zei hij dinsdag. Het geld stroomt al tijden binnen bij de wapenfabrikant, nu Europese regeringen honderden miljarden vrijmaken voor herbewapening en defensieversterking.
3 uur geledenUTRECHT(ANP) - Het is nog lastig om te zeggen of de fusie tussen verf- en coatingconcerns AkzoNobel en Axalta goed of slecht nieuws is voor werknemers in Nederland, reageert FNV. Vakbondsbestuurder Esam Laassal geeft aan dat het hem nu nog onduidelijk is wat de samenvoeging betekent voor de werkgelegenheid in Nederland.
3 uur geledenMOZAMBIQUE (ANP/AFP) - Een mensenrechtengroep heeft een juridische klacht ingediend tegen TotalEnergies, waarin het Franse energieconcern wordt beschuldigd van "medeplichtigheid aan oorlogsmisdaden" bij zijn gasproject in Mozambique. Het European Centre for Constitutional and Human Rights (ECCHR) richt zijn klacht op vermeende misstanden door soldaten van een gezamenlijke taskforce (JTF). Deze eenheid was ingezet om het terrein te beveiligen waar TotalEnergies actief is.
4 uur geleden