Verpakkingsbranche introduceert eigen inzamelsysteem koffiebekers
AMSTERDAM (ANP) - De verpakkingsbranche heeft een eigen systeem ingevoerd voor het inzamelen en recyclen van eenmalige kartonnen bekers. Met het nieuwe systeem worden zo'n 100.000 bekers per week opgehaald, zegt directeur Patrick Greveling van de Nederlandse Vereniging van Groothandelaren in Papier- en verpakkingsmaterialen (NVGP). Volgens hem werden eerder de papieren koffiebekers veelal weggegooid of door een afvalverwerker opgehaald en vernietigd.
Volgens de vorig jaar en dit jaar ingevoerde wetgeving rondom kartonnen wegwerpbekers moet de verstrekker daarvan zorgen voor een inzamelingssysteem waarbij de verpakking volledig gerecycled wordt. "Voor de invoering van deze wetgeving was dit niet aan de orde", verduidelijkt Greveling.
In papieren koffiebekers zit wel een laagje kunststof, zodat de koffie er niet doorheen komt. Hierdoor kunnen de bekers niet met ander karton worden ingezameld.
Inname
Onder meer horecazaken en kantoren verstrekken de koffiebekers aan consumenten en zorgen er ook voor dat ze ingenomen worden. Vrachtwagens rijden op afroep door heel Nederland om de bekers op te halen, waarna ze in grote voorraden worden gerecycled tot nieuwe grondstoffen. Die kunnen dan weer voor verschillende producten worden gebruikt legt Greveling uit.
"Door dit systeem te gebruiken, wordt daadwerkelijk bijgedragen aan afvalreductie, het herwinnen van grondstoffen en het verduurzamen van onze economie", aldus de NVGP.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
5 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
7 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.
22 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
23 uur geleden