Verpakkingsbedrijf De Jong komt voor 1 miljard in Finse handen
DE LIER (ANP) - De Nederlandse producent van kartonnen verpakkingen De Jong Packaging Group wordt voor 1 miljard euro overgenomen door het Finse Stora Enso. De Finnen willen met de overname hun marktpositie in Europa versterken. De Jong heeft fabrieken in Nederland, België, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk en telt circa 1300 werknemers.
De Jong is vooral actief met golfkartonverpakkingen voor bijvoorbeeld levensmiddelen zoals groenten en fruit, maar maakt ook karton voor industriële verpakkingen. Het bedrijf werd in 1996 opgericht en draait dit jaar naar verwachting een omzet van 1 miljard euro. Het hoofdkantoor staat in het Zuid-Hollandse De Lier.
"We zijn trots op wat we hebben bereikt bij De Jong Packaging Group en kijken nu vooruit naar de volgende stappen in de reis van ons bedrijf. Stora Enso is goed gepositioneerd om verdere groei aan te jagen, in lijn met onze gezamenlijke ambitie", zeggen oprichter en eigenaar Henk de Jong en topman Ad Smit in een verklaring.
Stora Enso behoort tot de grootste papier- en kartonproducenten ter wereld. Het Finse bedrijf stelt dat De Jong een solide positie heeft in de markt voor golfkarton met een "indrukwekkend" klantenbestand.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.
3 uur geledenTOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.
3 uur geleden