Verpakkingsbedrijf De Jong komt voor 1 miljard in Finse handen
DE LIER (ANP) - De Nederlandse producent van kartonnen verpakkingen De Jong Packaging Group wordt voor 1 miljard euro overgenomen door het Finse Stora Enso. De Finnen willen met de overname hun marktpositie in Europa versterken. De Jong heeft fabrieken in Nederland, België, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk en telt circa 1300 werknemers.
De Jong is vooral actief met golfkartonverpakkingen voor bijvoorbeeld levensmiddelen zoals groenten en fruit, maar maakt ook karton voor industriële verpakkingen. Het bedrijf werd in 1996 opgericht en draait dit jaar naar verwachting een omzet van 1 miljard euro. Het hoofdkantoor staat in het Zuid-Hollandse De Lier.
"We zijn trots op wat we hebben bereikt bij De Jong Packaging Group en kijken nu vooruit naar de volgende stappen in de reis van ons bedrijf. Stora Enso is goed gepositioneerd om verdere groei aan te jagen, in lijn met onze gezamenlijke ambitie", zeggen oprichter en eigenaar Henk de Jong en topman Ad Smit in een verklaring.
Stora Enso behoort tot de grootste papier- en kartonproducenten ter wereld. Het Finse bedrijf stelt dat De Jong een solide positie heeft in de markt voor golfkarton met een "indrukwekkend" klantenbestand.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) gaat flink snijden in het aantal managementbanen. Daarmee wil het bestuur van het verlieslatende spoorbedrijf jaarlijks 500 miljoen euro aan kosten besparen, heeft topvrouw Evelyn Palla dinsdag gezegd.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Taxidienst Uber noemt de uitspraak van het gerechtshof in Amsterdam tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van zelfstandige taxichauffeurs "een geweldige overwinning" voor chauffeurs. Maurits Schönfeld, directeur Noord-Europa bij Uber, ziet het oordeel als bevestiging dat zij ondernemers zijn. "Het gerechtshof is glashelder: je mag niet alle chauffeurs over een kam scheren, zoals FNV probeerde", zegt hij.
15 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is teleurgesteld over de uitkomst van het hoger beroep van Uber over vermeende schijnzelfstandigheid van chauffeurs van de taxidienst, maar legt zich er niet zomaar bij neer. FNV kijkt of in cassatie wordt gegaan bij de Hoge Raad en of de bond procedures begint voor individuele chauffeurs.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Veel gemeenten baseren hun begrotingen te veel op het geld dat ze beschikbaar hebben en te weinig op hun doelen en de maatregelen waarmee ze die willen bereiken. Dit stelt accountants- en advieskantoor BDO bij de presentatie van de gemeentebegrotingen over 2024 en de verwachtingen voor de jaren tot en met 2029. Daardoor lopen ze het risico dat ze maatregelen nemen die niet goed blijken te werken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is van belang dat het dinsdag gesloten vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India snel wordt geïmplementeerd, stellen VNO-NCW en MKB-Nederland in een reactie. De werkgeversorganisaties noemen het cruciaal dat de EU nieuwe partnerschappen aangaat in het huidige geopolitieke tijdsgewricht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zelfstandige chauffeurs die voor de taxidienst Uber rijden, zijn ondernemers en geen werknemers van het bedrijf. Het gerechtshof in Amsterdam heeft dit dinsdag bepaald in het hoger beroep van Uber en zes chauffeurs in de jarenlange rechtszaak tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van taxichauffeurs die als zzp'er voor de taxidienst rijden.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De topmannen van de Duitse autobouwers Volkswagen, BMW en Mercedes-Benz hebben positief gereageerd op het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India. In het dinsdag gesloten verdrag zijn onder andere afspraken gemaakt dat de importtarieven op Europese auto's van 110 procent naar 10 procent dalen.
3 uur geleden