Verpakkingsbedrijf De Jong komt voor 1 miljard in Finse handen
DE LIER (ANP) - De Nederlandse producent van kartonnen verpakkingen De Jong Packaging Group wordt voor 1 miljard euro overgenomen door het Finse Stora Enso. De Finnen willen met de overname hun marktpositie in Europa versterken. De Jong heeft fabrieken in Nederland, België, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk en telt circa 1300 werknemers.
De Jong is vooral actief met golfkartonverpakkingen voor bijvoorbeeld levensmiddelen zoals groenten en fruit, maar maakt ook karton voor industriële verpakkingen. Het bedrijf werd in 1996 opgericht en draait dit jaar naar verwachting een omzet van 1 miljard euro. Het hoofdkantoor staat in het Zuid-Hollandse De Lier.
"We zijn trots op wat we hebben bereikt bij De Jong Packaging Group en kijken nu vooruit naar de volgende stappen in de reis van ons bedrijf. Stora Enso is goed gepositioneerd om verdere groei aan te jagen, in lijn met onze gezamenlijke ambitie", zeggen oprichter en eigenaar Henk de Jong en topman Ad Smit in een verklaring.
Stora Enso behoort tot de grootste papier- en kartonproducenten ter wereld. Het Finse bedrijf stelt dat De Jong een solide positie heeft in de markt voor golfkarton met een "indrukwekkend" klantenbestand.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM meldt dat de eerste trucks met vloeistof om vliegtuigen ijsvrij te maken onderweg zijn naar Nederland. Eerder op de dag waarschuwde de luchtvaartmaatschappij dat het einde van de voorraad in zicht kwam op Schiphol.
7 uur geledenROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg ruim zeshonderd vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven. Het gaat voor het overgrote deel om KLM-vluchten. Vooral vluchten binnen Europa worden geannuleerd.
12 uur geleden