Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veroordeling Trump in zwijggeldzaak zo goed als zeker uitgesteld

NEW YORK (ANP) - Het Openbaar Ministerie in New York is akkoord gegaan met het verzoek van de voormalige Amerikaanse president Donald Trump om zijn veroordeling in een recente strafzaak tegen hem uit te stellen. Dat melden Amerikaanse media. Trump is in die zaak al schuldig bevonden, maar zijn strafmaat is nog niet vastgesteld.

De rechter moet nog bepalen of de veroordeling daadwerkelijk wordt uitgesteld. Nu beide partijen akkoord zijn met uitstel, ligt het voor de hand dat de rechter het bekrachtigt. Trump zou oorspronkelijk zijn straf op 11 juli horen.

Trump werd schuldig bevonden aan het vervalsen van bedrijfsgegevens om een seksschandaal tijdens zijn presidentiële campagne van 2016 te verdoezelen. Hij betaalde zwijggeld aan de pornoster Stormy Daniels, die beweert in 2006 seks met hem te hebben gehad. Trump riskeert vier jaar gevangenisstraf. Hij kan ook slechts een paar weken gevangenisstraf of een voorwaardelijke straf krijgen, schrijft The New York Times.

Zwijggeldzaak

Maandag bepaalde het Hooggerechtshof dat een president aanspraak maakt op "absolute" presidentiële onschendbaarheid voor handelingen die hij vanuit zijn grondwettelijke taak als president uitvoert, maar niet voor handelingen als privépersoon. Hoewel de zwijggeldzaak draait om persoonlijke activiteiten tijdens zijn campagne, hadden Trumps advocaten aangevoerd dat de strafzaak tegen hem deels was gebaseerd op bewijsmateriaal uit zijn tijd in het Witte Huis.

Dat was volgens Trumps advocaten reden om het oordeel dat hun cliënt schuldig is terzijde te schuiven en in ieder geval de bepaling van de strafmaat uit te stellen. Aanklagers gingen alleen akkoord met het uitstel, opdat de rechter tijd heeft om de nieuw aangevoerde argumenten af te wegen.

Meer uit Buitenland

Konvooi tankers gesignaleerd bij tocht door Straat van Hormuz

DUBAI (ANP/RTR) - Een konvooi van tankschepen vaart volgens scheepvaartwaarnemers van MarineTraffic door de Straat van Hormuz richting de Indische Oceaan. Het gaat om tankschepen met olie, gas of petrochemische producten aan boord.

41 minuten geleden
Trump: bestand met Iran kan zonder akkoord vóór woensdag eindigen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij het staakt-het-vuren met Iran mogelijk beëindigt als er tegen woensdag geen langdurig akkoord wordt bereikt om de oorlog te beëindigen. "Misschien verleng ik het niet, maar de blokkade blijft van kracht", zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One op weg terug naar Washington vanuit Phoenix, Arizona. Hij doelde daarbij op de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens.

2 uur geleden
Dode en meerdere gewonden na 'harde knal' onder brug in Duitsland

VÖLKLINGEN (ANP/DPA) - In de Duitse plaats Völklingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen na een harde knal onder een voetgangersbrug, meldt de politie. Ook zijn meerdere mensen zwaargewond geraakt. Agenten werden kort na middernacht gealarmeerd. In de noodoproep werd melding gemaakt van een harde knal en iemand die om hulp schreeuwde.

6 uur geleden
Parlement Iran: Straat van Hormuz sluit bij aanhouden VS-blokkade

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zal de Straat van Hormuz opnieuw afsluiten als de Verenigde Staten hun blokkade van Iraanse havens voortzetten. Dat heeft de spreker van het Iraanse parlement, Mohammad Bagher Ghalibaf, zaterdag gezegd. Hij bevestigde daarmee wat het Iraanse staatspersbureau eerder al meldde op basis van een bron uit de Iraanse legertop.

7 uur geleden
UNICEF: Israël doodde twee watertruckchauffeurs in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - VN-organisatie UNICEF zegt "woedend" te zijn nadat twee vrachtwagenchauffeurs, die waren ingehuurd om schoon water te leveren aan gezinnen in de Gazastrook, door een Israëlische aanval werden gedood. De VN-organisatie meldt in een verklaring dat het incident vrijdagochtend plaatsvond tijdens reguliere watertransporten bij het waterpunt Mansoura in het noorden van Gaza, dat Gaza-Stad van water voorziet. Ook raakten twee andere mensen gewond.

7 uur geleden
Belgische mijnenjager naar Midden-Oosten, mogelijk Hormuz-rol

BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.

12 uur geleden
Trump: Iran al akkoord met opschorting nucleaire activiteiten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."

12 uur geleden