Veroordeling oud-president Sarkozy voor corruptie definitief
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Het Franse Hof van Cassatie handhaaft de veroordeling van oud-president Nicolas Sarkozy voor corruptie, wat betekent dat zijn straf definitief is. Hij moet een jaar een elektronische enkelband dragen.
Aanklagers zeiden dat Sarkozy had geprobeerd een rechter om te kopen. Hij bood een baan aan in ruil voor geheime informatie over een onderzoek naar beschuldigingen dat Sarkozy illegale betalingen voor zijn verkiezingscampagne had ontvangen.
De 69-jarige Sarkozy is veroordeeld tot drie jaar celstraf, waarvan twee voorwaardelijk. De politicus hoeft echter niet naar de gevangenis. Sarkozy, die tussen 2007 en 2012 president was, mag bovendien drie jaar geen publieke ambten vervullen. Hij is nog altijd een invloedrijk figuur binnen de Franse politiek.
Hoogste rechtbank
Nu de hoogste rechtbank in het land Sarkozy's cassatieberoep heeft afgewezen, zal hij volgens zijn advocaat meewerken aan de uitvoering van de straf. De advocaat zegt ook dat Sarkozy een zaak wil aanspannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens.
Sarkozy ontkent iets verkeerd te hebben gedaan en vindt dat hem onrecht wordt aangedaan. "Ik wil nogmaals benadrukken dat ik volledig onschuldig ben en blijf overtuigd van mijn gelijk", laat hij weten in een verklaring op X. De politicus stelt dat "de waarheid uiteindelijk zal zegevieren".
Sarkozy heeft sinds zijn aftreden als president te maken met juridische problemen. Hij moet volgend jaar waarschijnlijk terechtstaan voor corruptie en illegale Libische financiering van zijn verkiezingscampagne, de zogenoemde Libië-affaire. Hij kan bij een veroordeling tot tien jaar gevangenisstraf krijgen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.
5 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt ongeveer zevenhonderd leden van Hezbollah te hebben gedood sinds de oorlog met die Libanese beweging begin deze maand begon. Hezbollah is een bondgenoot van Iran en daardoor wordt Libanon meegesleurd in de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte brengt naar eigen zeggen wel degelijk wat in tegen de klachten en beledigingen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van Europese bondgenoten. Hij wijst erop dat Europa meer tijd nodig heeft om te helpen een eind te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz omdat de VS hun bondgenoten niet over hun aanval op Iran hebben ingelicht.
8 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz claimt dat de bevelhebber van de marineafdeling van de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG), Alireza Tangsiri, met een Israëlische luchtaanval is gedood. Katz sprak van een "precieze en dodelijke operatie" woensdagavond waarbij ook andere hoge officieren om het leven zijn gekomen.
9 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan gaat verder met militaire operaties tegen Afghanistan nadat een tijdelijk bestand eerder deze week afliep, zei het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Vanwege het einde van de ramadan had Pakistan de aanvallen tijdelijk gestaakt.
16 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP) - Iran gaat Maleisische olietankers door de Straat van Hormuz laten varen, zegt de Maleisische premier Anwar Ibrahim. Hij zei op de nationale televisie dat dat de uitkomst was van overleg met onder anderen de Iraanse president Masoud Pezeshkian en leiders uit een aantal andere landen.
32 minuten geledenPRETORIA (ANP/AFP) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zegt dat de uitnodiging voor zijn land voor een bijeenkomst van de G7 in juni is ingetrokken. Volgens hem heeft gastland Frankrijk die beslissing genomen onder Amerikaanse druk.
1 uur geleden