Veroordeling oud-president Sarkozy voor corruptie definitief
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Het Franse Hof van Cassatie handhaaft de veroordeling van oud-president Nicolas Sarkozy voor corruptie, wat betekent dat zijn straf definitief is. Hij moet een jaar een elektronische enkelband dragen.
Aanklagers zeiden dat Sarkozy had geprobeerd een rechter om te kopen. Hij bood een baan aan in ruil voor geheime informatie over een onderzoek naar beschuldigingen dat Sarkozy illegale betalingen voor zijn verkiezingscampagne had ontvangen.
De 69-jarige Sarkozy is veroordeeld tot drie jaar celstraf, waarvan twee voorwaardelijk. De politicus hoeft echter niet naar de gevangenis. Sarkozy, die tussen 2007 en 2012 president was, mag bovendien drie jaar geen publieke ambten vervullen. Hij is nog altijd een invloedrijk figuur binnen de Franse politiek.
Hoogste rechtbank
Nu de hoogste rechtbank in het land Sarkozy's cassatieberoep heeft afgewezen, zal hij volgens zijn advocaat meewerken aan de uitvoering van de straf. De advocaat zegt ook dat Sarkozy een zaak wil aanspannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens.
Sarkozy ontkent iets verkeerd te hebben gedaan en vindt dat hem onrecht wordt aangedaan. "Ik wil nogmaals benadrukken dat ik volledig onschuldig ben en blijf overtuigd van mijn gelijk", laat hij weten in een verklaring op X. De politicus stelt dat "de waarheid uiteindelijk zal zegevieren".
Sarkozy heeft sinds zijn aftreden als president te maken met juridische problemen. Hij moet volgend jaar waarschijnlijk terechtstaan voor corruptie en illegale Libische financiering van zijn verkiezingscampagne, de zogenoemde Libië-affaire. Hij kan bij een veroordeling tot tien jaar gevangenisstraf krijgen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - Een man die bij een Londense pub een handtas stal met een Fabergé-ei, is veroordeeld tot een celstraf van meer dan twee jaar. De 29-jarige verdachte, die schuld heeft bekend, had de tas meegenomen zonder zich te realiseren dat de inhoud miljoenen waard was.
32 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft een inval gedaan bij de onafhankelijke krant Novaja Gazeta. De krant meldt op haar website dat "gemaskerde veiligheidsagenten" bezig zijn met onderzoek. Een AFP-journalist zag twee busjes van de Russische federale onderzoeksdienst bij de redactie.
59 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil dat bemiddelaar Pakistan nogmaals bevestigt dat het onder een bestand valt dat de VS en Iran hebben gesloten. Dat meldde de Libanese regering nadat de Israëlische bombardementen ook na het staakt-het-vuren waren doorgegaan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist de komende dagen concrete toezeggingen van de landen die willen helpen de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart, zeggen bronnen tegen meerdere media. NAVO-topman Mark Rutte, die Trump woensdag bezocht, heeft die boodschap volgens het Duitse Der Spiegel en persbureau Reuters doorgegeven.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De hevige Israëlische aanvallen op Libanon schenden volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian de wapenstilstand tussen de VS en Iran. Ze maken onderhandelingen volkomen zinloos, beklemtoonde hij. Iran laat volgens de president "het volk van Libanon niet alleen". Ook parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf vindt dat de VS het akkoord hebben geschonden door de bloedige aanvallen in Libanon.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil snel opheldering van de Hongaarse premier Viktor Orbán na nieuwe berichten over lekken naar Rusland. Uit telefoongesprekken blijkt volgens verschillende media dat de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó informatie over het toetredingsproces van Oekraïne tot de Europese Unie heeft doorgespeeld aan zijn Russische ambtsgenoot Sergej Lavrov.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse marine heeft eerder dit jaar Russische onderzeeboten geschaduwd die belangrijke onderzeese kabels en pijpleidingen zouden hebben willen bespioneren en mogelijk saboteren. De drie onderzeeërs dropen na een maand af, ogenschijnlijk zonder schade te hebben aangericht, zegt defensieminister John Healey.
2 uur geleden