Veroordeling oud-president Sarkozy voor corruptie definitief
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Het Franse Hof van Cassatie handhaaft de veroordeling van oud-president Nicolas Sarkozy voor corruptie, wat betekent dat zijn straf definitief is. Hij moet een jaar een elektronische enkelband dragen.
Aanklagers zeiden dat Sarkozy had geprobeerd een rechter om te kopen. Hij bood een baan aan in ruil voor geheime informatie over een onderzoek naar beschuldigingen dat Sarkozy illegale betalingen voor zijn verkiezingscampagne had ontvangen.
De 69-jarige Sarkozy is veroordeeld tot drie jaar celstraf, waarvan twee voorwaardelijk. De politicus hoeft echter niet naar de gevangenis. Sarkozy, die tussen 2007 en 2012 president was, mag bovendien drie jaar geen publieke ambten vervullen. Hij is nog altijd een invloedrijk figuur binnen de Franse politiek.
Hoogste rechtbank
Nu de hoogste rechtbank in het land Sarkozy's cassatieberoep heeft afgewezen, zal hij volgens zijn advocaat meewerken aan de uitvoering van de straf. De advocaat zegt ook dat Sarkozy een zaak wil aanspannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens.
Sarkozy ontkent iets verkeerd te hebben gedaan en vindt dat hem onrecht wordt aangedaan. "Ik wil nogmaals benadrukken dat ik volledig onschuldig ben en blijf overtuigd van mijn gelijk", laat hij weten in een verklaring op X. De politicus stelt dat "de waarheid uiteindelijk zal zegevieren".
Sarkozy heeft sinds zijn aftreden als president te maken met juridische problemen. Hij moet volgend jaar waarschijnlijk terechtstaan voor corruptie en illegale Libische financiering van zijn verkiezingscampagne, de zogenoemde Libië-affaire. Hij kan bij een veroordeling tot tien jaar gevangenisstraf krijgen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet de 90 miljard euro die het van de EU leent ook kunnen gebruiken om Amerikaanse wapens te kopen, maant NAVO-chef Mark Rutte. Vooral Frankrijk wil dat Oekraïne de miljarden alleen in Europa besteedt, maar landen als Nederland wijzen erop dat het land bijvoorbeeld nog niet zonder Amerikaanse Patriot-luchtverdedigingsraketten kan.
20 minuten geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Een Duitse vrouw moet permanent psychiatrisch worden opgenomen nadat zij vorig jaar op het centraal station van Hamburg vijftien mensen had gestoken. De rechtbank in de Noord-Duitse havenstad verklaarde dat de 40-jarige vrouw ontoerekeningsvatbaar is en een gevaar vormt voor de samenleving.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De militaire begraafplaats in Margraten krijgt deze week een nieuw paneel met aandacht voor onder meer zwarte militairen. De Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo en beheerder American Battle Monuments Commission presenteerden het bord in Den Haag. Dat gebeurde na maandenlange onrust over de verwijdering van informatie over de Afro-Amerikaanse militairen die Nederland hielpen bevrijden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis en UNICEF staan klaar met hulpmiddelen voor als de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte opengaat. Dit laten woordvoerders van beide hulporganisaties weten. In Gaza zijn maandag de overblijfselen gevonden van het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar. Eerder zei Israël de grensovergang pas weer open te stellen als de zoektocht naar het laatste lichaam is voltooid.
1 uur geledenRIGA (ANP) - Duitsland wil snel het internationale zeerecht "moderniseren" om het ontduiken van sancties door Rusland met schimmige tankers tegen te gaan. "Het kan niet zo zijn dat onze handen hier steeds eenzijdig gebonden zijn", zei buitenlandminister Johann Wadephul maandag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stuurt zijn zogenoemde "grenstsaar" Tom Homan naar Minnesota. Homan is verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten. Trump schrijft op zijn Truth Social dat hij hem maandagavond naar de staat stuurt. "Tom is streng doch rechtvaardig en zal rechtstreeks aan mij rapporteren."
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De overblijfselen van het lichaam van Ran Gvili, de laatste Israëlische gijzelaar in Gaza, zijn gevonden, meldt het Israëlische leger. Het overschot is teruggebracht naar Israël voor een begrafenis. Daarmee zijn alle gijzelaars die in de Gazastrook werden vastgehouden overgebracht naar Israël.
3 uur geleden