Veroordeelde Promes vertrekt bij Russische club Spartak Moskou
MOSKOU (ANP) - Voetballer Quincy Promes vertrekt bij de Russische voetbalclub Spartak Moskou. Dat heeft de club via sociale media bekendgemaakt. "My family for life", schreef de aanvaller bij de mededeling.
Ex-international Promes (32) kreeg in februari zes jaar gevangenisstraf opgelegd voor cocaïnehandel, vorig jaar had hij al anderhalf jaar cel gekregen voor een steekpartij in Abcoude. Al die tijd verbleef hij in Rusland. Na zijn aanhouding in Dubai, waar hij met zijn club op trainingskamp was, bleef hij daar achter. Het OM wil hem graag naar Nederland halen waar de voetballer een lange celstraf wacht.
"Promes miste het tweede deel van het seizoen volledig door persoonlijke redenen, waardoor hij na het wintertrainingskamp in de VAE niet kon terugkeren naar Rusland", meldt de club in een verklaring. "Helaas zijn deze omstandigheden nog steeds van kracht en in dit stadium is het niet mogelijk om te praten over de hervatting van Quincy's optreden bij de club. Tegelijkertijd hoopt onze club dat de partijen in de toekomst op deze kwestie kunnen terugkomen."
Opgeschorte salarisbetaling
Spartak Moskou betaalde al geen salaris meer aan Promes. Dat verklaarde algemeen directeur Oleg Malisjev tegenover persbureau TASS. Promes zit sinds eind februari vast in Dubai nadat hij was aangehouden om een plaatselijk vergrijp. "We zijn niet blij dat hij door omstandigheden niet bij het team is", zei Malisjev in april. "Volgens de contractvoorwaarden ontvangt hij geen salaris als hij niet bij de ploeg is."
Promes speelde sinds 2021 in Rusland. Spartak nam hem drie jaar geleden over van Ajax. Daarvoor kwam hij uit voor Sevilla, FC Twente en Go Ahead Eagles.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
4 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
8 uur geleden