Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veroordeelde Promes vertrekt bij Russische club Spartak Moskou

Veroordeelde Promes vertrekt bij Russische club Spartak Moskou

MOSKOU (ANP) - Voetballer Quincy Promes vertrekt bij de Russische voetbalclub Spartak Moskou. Dat heeft de club via sociale media bekendgemaakt. "My family for life", schreef de aanvaller bij de mededeling.

Ex-international Promes (32) kreeg in februari zes jaar gevangenisstraf opgelegd voor cocaïnehandel, vorig jaar had hij al anderhalf jaar cel gekregen voor een steekpartij in Abcoude. Al die tijd verbleef hij in Rusland. Na zijn aanhouding in Dubai, waar hij met zijn club op trainingskamp was, bleef hij daar achter. Het OM wil hem graag naar Nederland halen waar de voetballer een lange celstraf wacht.

"Promes miste het tweede deel van het seizoen volledig door persoonlijke redenen, waardoor hij na het wintertrainingskamp in de VAE niet kon terugkeren naar Rusland", meldt de club in een verklaring. "Helaas zijn deze omstandigheden nog steeds van kracht en in dit stadium is het niet mogelijk om te praten over de hervatting van Quincy's optreden bij de club. Tegelijkertijd hoopt onze club dat de partijen in de toekomst op deze kwestie kunnen terugkomen."

Opgeschorte salarisbetaling

Spartak Moskou betaalde al geen salaris meer aan Promes. Dat verklaarde algemeen directeur Oleg Malisjev tegenover persbureau TASS. Promes zit sinds eind februari vast in Dubai nadat hij was aangehouden om een plaatselijk vergrijp. "We zijn niet blij dat hij door omstandigheden niet bij het team is", zei Malisjev in april. "Volgens de contractvoorwaarden ontvangt hij geen salaris als hij niet bij de ploeg is."

Promes speelde sinds 2021 in Rusland. Spartak nam hem drie jaar geleden over van Ajax. Daarvoor kwam hij uit voor Sevilla, FC Twente en Go Ahead Eagles.

Meer uit Voetbal

De Ligt ontbreekt bij United, Timber twijfelgeval bij Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.

2 uur geleden
Oranje ontvangt Noorwegen en Ecuador in Amsterdam en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.

6 uur geleden
Coach Slot beslist na gesprek of Salah terugkeert bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.

6 uur geleden
Middenvelder Taylor twijfelgeval voor duel van Ajax met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."

6 uur geleden
Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

15 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

18 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

18 uur geleden