Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veroordeelde Promes vertrekt bij Russische club Spartak Moskou

Veroordeelde Promes vertrekt bij Russische club Spartak Moskou

MOSKOU (ANP) - Voetballer Quincy Promes vertrekt bij de Russische voetbalclub Spartak Moskou. Dat heeft de club via sociale media bekendgemaakt. "My family for life", schreef de aanvaller bij de mededeling.

Ex-international Promes (32) kreeg in februari zes jaar gevangenisstraf opgelegd voor cocaïnehandel, vorig jaar had hij al anderhalf jaar cel gekregen voor een steekpartij in Abcoude. Al die tijd verbleef hij in Rusland. Na zijn aanhouding in Dubai, waar hij met zijn club op trainingskamp was, bleef hij daar achter. Het OM wil hem graag naar Nederland halen waar de voetballer een lange celstraf wacht.

"Promes miste het tweede deel van het seizoen volledig door persoonlijke redenen, waardoor hij na het wintertrainingskamp in de VAE niet kon terugkeren naar Rusland", meldt de club in een verklaring. "Helaas zijn deze omstandigheden nog steeds van kracht en in dit stadium is het niet mogelijk om te praten over de hervatting van Quincy's optreden bij de club. Tegelijkertijd hoopt onze club dat de partijen in de toekomst op deze kwestie kunnen terugkomen."

Opgeschorte salarisbetaling

Spartak Moskou betaalde al geen salaris meer aan Promes. Dat verklaarde algemeen directeur Oleg Malisjev tegenover persbureau TASS. Promes zit sinds eind februari vast in Dubai nadat hij was aangehouden om een plaatselijk vergrijp. "We zijn niet blij dat hij door omstandigheden niet bij het team is", zei Malisjev in april. "Volgens de contractvoorwaarden ontvangt hij geen salaris als hij niet bij de ploeg is."

Promes speelde sinds 2021 in Rusland. Spartak nam hem drie jaar geleden over van Ajax. Daarvoor kwam hij uit voor Sevilla, FC Twente en Go Ahead Eagles.

Meer uit Voetbal

SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

12 minuten geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

1 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

3 uur geleden
Dekker ook komend seizoen trainer voetbalsters FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.

4 uur geleden
NAC Breda legt verdediger Paula seizoen langer vast

BREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.

4 uur geleden
Jeugdcoach St. Pauli komt uit de kast en bekritiseert topvoetbal

HAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.

5 uur geleden