Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veroordeelde oud-presentator Rolf Harris (93) overleden

Veroordeelde oud-presentator Rolf Harris (93) overleden

LONDEN (ANP) - Oud-presentator en schilder Rolf Harris is overleden op 93-jarige leeftijd. De Australiër was uiterst populair in Groot-Brittannië, tot zijn veroordeling voor misbruik van minderjarigen.

Vorig jaar werd bekend dat Harris leed aan hoofd-halskanker en nauwelijks nog kon praten. Hij werd in 2014 veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar en negen maanden voor het misbruiken van vier minderjarige meisjes en een vrouw tussen 1968 en 1986. Na drie jaar mocht hij de gevangenis verlaten.

Voor Harris werd veroordeeld was hij jarenlang een populaire presentator. Nadat hij van 1960 tot 1962 in Australië had gewerkt bij de kindertelevisie, verhuisde Harris definitief naar het Verenigd Koninkrijk en werkte daar in het tv-amusement. Vanaf 1967 presenteerde hij de Rolf Harris Show, die muziek en schilderen verbond. In 1969 had Harris een groot muzikaal succes met Two Little Boys, in het VK een nummer 1-hit.

Dankzij zijn tv-werk werd hij een van de bekendste kunstenaars van het Verenigd Koninkrijk. In 2005 kreeg hij de opdracht om een ​​officieel portret van koningin Elizabeth te schilderen.

Meer uit Buitenland

Doden door Israëlische luchtaanvallen op Gaza, onder wie een kind

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische luchtaanvallen in de centrale Gazastrook hebben zondag drie mensen gedood, onder wie een kind, meldt de burgerbescherming. Het Israëlische leger beweerde een "terrorist" te hebben getroffen.

50 minuten geleden
Dodental loopt op na brand in Zwitsers woongebouw met restaurant

THUSIS (ANP) - In het Oost-Zwitserse Thusis zijn nog twee lichamen gevonden na een brand die donderdagavond in een restaurant uitbrak, meldt de politie. Daarmee is het dodental door de brand op vier gekomen. Zaterdag waren al twee lichamen gevonden.

1 uur geleden
Verdachte van aanval met zwaard in Zweden in voorlopige hechtenis

FAGERSTA (ANP/AFP) - De 18-jarige man die wordt verdacht van het doden en verwonden van meerdere jongeren met een zwaard op een school in Zweden is in voorlopige hechtenis genomen, meldt de openbaar aanklager. Hij wordt verdacht van moord en poging tot moord.

2 uur geleden
Zelensky verwerpt oproep rivaal tot verkiezingen in oorlogstijd

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt het "te gevaarlijk" voor Oekraïne om verkiezingen te houden terwijl het land vecht tegen de Russische invasie. Zelensky zei dit in een verklaring waarmee hij reageerde op een oproep van zijn voormalige minister van Defensie Mychajlo Fedorov om verkiezingen te organiseren. Zelensky ontsloeg Fedorov vorige maand na een herschikking van zijn kabinet.

4 uur geleden
Syrië hoopt Israëlische aanvallen te beëindigen met diplomatie

DAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië hoopt onderhandelingen met Israël over een veiligheidsakkoord binnenkort te hervatten. Dat zei de Syrische minister van Buitenlandse Zaken Asaad al-Shaibani in een interview met persbureau Reuters, waarin hij ook zei dat Damascus het contact met Jeruzalem verbrak na de recente Israëlische luchtaanval op een Syrische luchtmachtbasis.

5 uur geleden
Telegraph: Iraanse hackers legden Britse energiecentrale plat

LONDEN (ANP) - Iraanse hackers hebben vorige maand voor het eerst een Britse energiecentrale vier dagen stilgelegd met een cyberaanval. Dat meldt de Britse krant The Telegraph.

8 uur geleden
India zoekt naar 22 opvarenden van gezonken vrachtschip

BRAHMAPUR (ANP/AFP) - De Indiase marine en kustwacht zoeken zondag naar 22 vermisten na het zinken van een vrachtschip in de Golf van Bengalen. Slechts twee van de 24 bemanningsleden van de Ocean Winner zijn van reddingsvlotten gehaald.

8 uur geleden