Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veroordeelde oud-presentator Rolf Harris (93) overleden

Veroordeelde oud-presentator Rolf Harris (93) overleden

LONDEN (ANP) - Oud-presentator en schilder Rolf Harris is overleden op 93-jarige leeftijd. De Australiër was uiterst populair in Groot-Brittannië, tot zijn veroordeling voor misbruik van minderjarigen.

Vorig jaar werd bekend dat Harris leed aan hoofd-halskanker en nauwelijks nog kon praten. Hij werd in 2014 veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar en negen maanden voor het misbruiken van vier minderjarige meisjes en een vrouw tussen 1968 en 1986. Na drie jaar mocht hij de gevangenis verlaten.

Voor Harris werd veroordeeld was hij jarenlang een populaire presentator. Nadat hij van 1960 tot 1962 in Australië had gewerkt bij de kindertelevisie, verhuisde Harris definitief naar het Verenigd Koninkrijk en werkte daar in het tv-amusement. Vanaf 1967 presenteerde hij de Rolf Harris Show, die muziek en schilderen verbond. In 1969 had Harris een groot muzikaal succes met Two Little Boys, in het VK een nummer 1-hit.

Dankzij zijn tv-werk werd hij een van de bekendste kunstenaars van het Verenigd Koninkrijk. In 2005 kreeg hij de opdracht om een ​​officieel portret van koningin Elizabeth te schilderen.

Meer uit Buitenland

Burgemeester New York roept regering VS op Netanyahu op te pakken

NEW YORK (ANP) - Burgemeester van New York Zohran Mamdani heeft de regering-Trump opgeroepen om de Israëlische premier Benjamin Netanyahu te arresteren als die in september naar New York komt voor de algemene vergadering van de Verenigde Naties. De reden is dat het gemeentebestuur niet wettelijk bevoegd is Netanyahu te laten arresteren, zoals Mamdani wilde, aldus The New York Times.

2 uur geleden
Natuurbrand in Zuid-Franse regio Var breidt zich snel uit

COTIGNAC/CORRENS (ANP/AFP) - In het departement Var, in het zuiden van Frankrijk, is dinsdag een zich snel uitbreidende natuurbrand uitgebroken. Honderden mensen zijn hun huizen ontvlucht, terwijl bijna duizend brandweerlieden en blusvliegtuigen de brand bestrijden.

3 uur geleden
Oekraïense oud-minister Fedorov blij met ontslag legerleider

KYIV (ANP) - De gewezen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov is blij dat president Volodymyr Zelensky een nieuwe commandant der strijdkrachten heeft aangewezen. Op sociale media spreekt Fedorov van "een frisse wind en een bron van nieuwe hoop in de strijd van het vrije volk voor vrijheid en gerechtigheid".

9 uur geleden
Hegseth schat kosten Iranoorlog voor VS op 37,5 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth schat dat de Iranoorlog de VS tot dusver zo'n 37,5 miljard dollar (circa 32,5 miljard euro) heeft gekost. Halverwege mei werd nog gesproken over een bedrag van bijna 29 miljard dollar.

9 uur geleden
Oekraïense president Zelensky ontslaat legerleider Syrsky

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vervangt zijn commandant der strijdkrachten, Oleksandr Syrsky. Dat meldt hij op Telegram. De functie zal worden overgenomen door Mychajlo Drapaty.

9 uur geleden
Dodental loopt op na kapseizen veerboot in Guyana

GEORGETOWN (ANP/DPA) - Het dodental na een bootongeluk in Guyana is opgelopen naar 41. Een veerboot kapseisde afgelopen weekend en als gevolg daarvan zijn nog tientallen mensen vermist.

10 uur geleden
Venezuela meldt drie doden met hantabesmetting

CARACAS (ANP/AFP) - Drie mensen in Venezuela zijn overleden nadat zij het hantavirus hadden opgelopen. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Het voegde eraan toe dat er geen aanwijzingen zijn dat het gaat om een besmetting van mens op mens.

11 uur geleden