Veroordeelde oud-presentator Rolf Harris (93) overleden
LONDEN (ANP) - Oud-presentator en schilder Rolf Harris is overleden op 93-jarige leeftijd. De Australiër was uiterst populair in Groot-Brittannië, tot zijn veroordeling voor misbruik van minderjarigen.
Vorig jaar werd bekend dat Harris leed aan hoofd-halskanker en nauwelijks nog kon praten. Hij werd in 2014 veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar en negen maanden voor het misbruiken van vier minderjarige meisjes en een vrouw tussen 1968 en 1986. Na drie jaar mocht hij de gevangenis verlaten.
Voor Harris werd veroordeeld was hij jarenlang een populaire presentator. Nadat hij van 1960 tot 1962 in Australië had gewerkt bij de kindertelevisie, verhuisde Harris definitief naar het Verenigd Koninkrijk en werkte daar in het tv-amusement. Vanaf 1967 presenteerde hij de Rolf Harris Show, die muziek en schilderen verbond. In 1969 had Harris een groot muzikaal succes met Two Little Boys, in het VK een nummer 1-hit.
Dankzij zijn tv-werk werd hij een van de bekendste kunstenaars van het Verenigd Koninkrijk. In 2005 kreeg hij de opdracht om een officieel portret van koningin Elizabeth te schilderen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten een Iraanse delegatie de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. In New York gaan daar volgende week wereldleiders spreken.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.
3 uur geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij binnenkort kan beslissen over nieuwe escalatie in het conflict met Iran. "Ik sta voor een belangrijke beslissing. Wil ik eropaf gaan en ze vernietigen, of doe ik dat niet? Het is een grote beslissing", zei hij tegen nieuwssite Axios over het Iraanse regime. "Met mij weet je nooit wat er kan gebeuren."
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zijn parlement gewaarschuwd dat er een reële dreiging uitgaat van Rusland tegen Europese landen en NAVO-lidstaten. In een ingelaste toespraak voor het Poolse parlement zei hij donderdag te beschikken over informatie dat Rusland plannen heeft aanvallen met drones en raketten uit te voeren tegen bondgenoten van Oekraïne.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is gefotografeerd met een afbeelding die lijkt te gaan over de sloop van het beroemde Kennedy Center. Een fotograaf van persbureau AFP nam de foto op een luchtmachtbasis, waar Trump in een vliegtuig zat.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft sommige geblokkeerde nieuwssites weer toegankelijk gemaakt. De toezichthouder meldt dat "verschillende nationale en internationale digitale platforms en media" weer bekeken kunnen worden.
6 uur geleden