Veroordeelde miljonair Durst aangeklaagd voor moord op echtgenote
NEW YORK (ANP) - De 78-jarige Amerikaanse miljonair Robert Durst, die vorige week levenslang kreeg opgelegd voor de moord op een vriendin, wordt ook aangeklaagd voor de moord op zijn in 1982 verdwenen vrouw, meldt The New York Times. De aanklacht van een politieonderzoeker van de staat New York is gebaseerd op het dossier en tal van gesprekken met getuigen, schrijft de krant.
De schatrijke vastgoedman werd veroordeeld nadat een jury hem schuldig had bevonden aan het doodschieten van zijn vriendin Susan Berman in 2000. Durst werd daarvoor in 2015 opgepakt. Hij had in een documentaire gezegd dat hij meer moorden op zijn geweten had. Waarschijnlijk dacht hij toen hij naar de wc ging tijdens de opnames dat zijn microfoon niet aan stond.
Volgens de aanklagers heeft Durst zijn eerste vrouw Kathleen McCormack laten verdwijnen met hulp van Berman. Omdat hij bang was dat zij de politie zou vertellen wat er met zijn vrouw was gebeurd bracht hij haar om. De advocaat van de familie van McCormack reageerde verrast op de nieuwe aanklacht.
Niet lang na het vonnis werd de bejaarde zakenman in een ziekenhuis in Californië aan de beademing gelegd na een besmetting met het coronavirus.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.
39 minuten geledenRAFAH (ANP/AFP) - Bij nieuwe Israëlische luchtaanvallen op de stad Gaza en Khan Younis zijn volgens plaatselijke gezondheidsautoriteiten zaterdag zeker 25 doden gevallen, onder wie zeker zes kinderen, aldus de nieuwszender Al-Jazeera. Mahmoud Basal, een woordvoerder van de Palestijnse burgerbescherming in de stad Gaza, meent dat de meeste slachtoffers van de bombardementen kinderen zijn. Hij zei dat onder meer een politiebureau in Gaza-Stad is gebombardeerd en raketten enorme schade en brand hebben veroorzaakt. Er zouden in Gaza voor zover bekend achttien doden zijn gevallen.
41 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Problemen op het elektriciteitsnet hebben de Oekraïense hoofdstad Kyiv en ook buurland Moldavië getroffen. Daar was sprake van stroomuitval in hoofdstad Chisinau en vielen onder meer verkeerslichten uit.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt opnieuw de uitnodigingen te hebben afgewezen om een eiland van zedendelinquent Jeffrey Epstein te bezoeken. Vrijdag meldde CNN op basis van nieuwe vrijgegeven documenten dat de miljardair en topman van Tesla via e-mail een trip probeerde te regelen, al bleef onduidelijk of Musk het eiland daadwerkelijk heeft bezocht.
3 uur geledenGAZA (ANP) - Zeker tien kinderen in de Gazastrook zijn sinds het begin van de winter overleden door onderkoeling. Dat zegt topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een bericht op X. "Naarmate de temperaturen dalen en de zware regenval toeneemt, worden kinderen en gezinnen die in slecht geïsoleerde, geïmproviseerde onderkomens verblijven, blootgesteld aan extreme omstandigheden, met weinig bescherming tegen de elementen."
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De situatie in Syrië is nog niet stabiel genoeg om Syrische vluchtelingen vanuit de Europese Unie terug te sturen. Dat zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) in een interview met het Duitse persbureau dpa.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten beschikten in 2007 al over gedetailleerde informatie over de beschuldigingen tegen de rijke zedendeliquent Jeffrey Epstein. In een vrijgegeven conceptaanklacht uit die periode staan details over strafbare feiten waar hij toen niet voor is vervolgd omdat hij een omstreden deal kon sluiten met aanklagers, schrijven media als The New York Times en ABC News.
4 uur geleden