Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veroordeelde miljonair Durst aan beademing na coronabesmetting

Veroordeelde miljonair Durst aan beademing na coronabesmetting

LOS ANGELES (ANP) - De 78-jarige Amerikaanse miljonair Durst, die donderdag levenslang kreeg wegens moord op een vriendin, is in een ziekenhuis in Californië aan de beademing gelegd. Zijn advocaat Dick DeGuerin zei in de Los Angeles Times dat zijn cliënt Covid-19 heeft opgelopen.

Tijdens het aanhoren van het vonnis was Durst er al slecht aan toe. Hij had volgens DeGuerin moeite met ademhalen en communiceren. "Hij zag er slechter uit dan ik hem ooit gezien had en ik maakte me grote zorgen". Durst verbleef tijdens zijn proces onder politietoezicht in een vleugel van USC Medical Center. Het is niet duidelijk of hij daar nu nog ligt en ook niet waar en wanneer hij besmet is geraakt met het coronavirus.

De schatrijke vastgoedtycoon werd veroordeeld nadat een jury hem schuldig had bevonden aan het doodschieten van Susan Berman in 2000. Durst werd daarvoor pas in 2015 opgepakt. In datzelfde jaar wierp een HBO-documentaire over hem nieuw licht op de zaak. Volgens de aanklagers heeft Durst nog twee andere moorden op zijn geweten. Hij zou onder anderen zijn eerste vrouw Kathleen McCormack hebben laten verdwijnen, met hulp van Berman.

Meer uit Buitenland

Jetten: liggen geen schepen van ons klaar voor Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.

55 minuten geleden
Man van 19 sterft in cel van Amerikaanse vreemdelingendienst ICE

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.

5 uur geleden
Netanyahu: Iran niet langer in staat uranium te verrijken

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.

6 uur geleden
Zelensky wil onderhandelingen met Rusland hervatten

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.

6 uur geleden
Iran wil weten of VS Duitse basis mogen gebruiken in oorlog

BERLIJN (ANP/AFP) - Iran wil van de regering in Berlijn weten welke rol de vliegbasis Ramstein speelt bij de Amerikaanse aanvallen op het land. Ramstein ligt in het westen van Duitsland. Volgens Iran is dat mogelijk in strijd met een resolutie van de Verenigde Naties. Die verbiedt landen om het grondgebied van anderen te gebruiken voor een "daad van agressie" in een derde land.

6 uur geleden
Golfstaten mogen voor 16,5 miljard dollar wapens kopen van VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben ingestemd met de verkoop van 16,5 miljard dollar (14,3 miljard euro) aan militair materieel aan de Verenigde Arabische Emiraten en Koeweit. Volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hebben die landen de spullen met spoed nodig. Daarom is het Congres niet om toestemming gevraagd.

7 uur geleden
Japanse premier: alleen Trump kan wereldvrede bereiken

WASHINGTON (ANP) - De Japanse premier Sanae Takaichi heeft op bezoek in Washington haar bewondering uitgesproken voor het optreden van de Amerikaanse president Donald Trump op het wereldtoneel. "Ik denk echt dat u de enige bent die wereldvrede kan bereiken", zei ze tegen Trump in het Witte Huis.

7 uur geleden