Veroordeelde miljonair Durst aan beademing na coronabesmetting
LOS ANGELES (ANP) - De 78-jarige Amerikaanse miljonair Durst, die donderdag levenslang kreeg wegens moord op een vriendin, is in een ziekenhuis in Californië aan de beademing gelegd. Zijn advocaat Dick DeGuerin zei in de Los Angeles Times dat zijn cliënt Covid-19 heeft opgelopen.
Tijdens het aanhoren van het vonnis was Durst er al slecht aan toe. Hij had volgens DeGuerin moeite met ademhalen en communiceren. "Hij zag er slechter uit dan ik hem ooit gezien had en ik maakte me grote zorgen". Durst verbleef tijdens zijn proces onder politietoezicht in een vleugel van USC Medical Center. Het is niet duidelijk of hij daar nu nog ligt en ook niet waar en wanneer hij besmet is geraakt met het coronavirus.
De schatrijke vastgoedtycoon werd veroordeeld nadat een jury hem schuldig had bevonden aan het doodschieten van Susan Berman in 2000. Durst werd daarvoor pas in 2015 opgepakt. In datzelfde jaar wierp een HBO-documentaire over hem nieuw licht op de zaak. Volgens de aanklagers heeft Durst nog twee andere moorden op zijn geweten. Hij zou onder anderen zijn eerste vrouw Kathleen McCormack hebben laten verdwijnen, met hulp van Berman.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft bekendgemaakt dat zijn land de Amerikaanse gevangene Stephen Hubbard vrijuit laat gaan, melden Russische media. De stap volgt op een verzoek van de Amerikaanse president Donald Trump.
45 minuten geledenMELBOURNE (ANP/AFP/RTR) - De Australische parlementariër Helen Haines (65), die maandag vermoedelijk opzettelijk werd aangereden, is haar beide benen verloren. Haar toestand is nog steeds kritiek.
3 uur geledenPONT-À-MOUSSON (ANP) - Nabij Pont-à-Mousson is dinsdagavond een militair toestel neergestort. Dat meldt de burgemeester van de niet ver van het Noord-Franse Nancy gelegen gemeente op Facebook. De brokstukken werden gezien met een drone, waarna hulpdiensten opschaalden voor reddingswerkzaamheden en het verrichten van onderzoek.
4 uur geledenMUMBAI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft verklaard dat Washington niet op de hoogte was van de vertragingen bij de satellietcommunicatiediensten van SpaceX, die Oekraïne gebruikt ter ondersteuning van zijn militaire operaties.
5 uur geledenNAIROBI (ANP) - Het vertrek van de Verenigde Staten uit het Klimaatakkoord van Parijs dreigt wereldwijd tot een aanzienlijk hogere opwarming te leiden. Tot die conclusie komt het VN-milieubureau (UNEP) in een belangrijk jaarlijks rapport. Zelfs als alle andere landen hun klimaatplannen volledig uitvoeren, zal de aarde eind deze eeuw volgens berekeningen 2,6 graden warmer zijn dan halverwege de negentiende eeuw.
5 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro heeft dinsdag bij de kiesrechtbank een verzoek ingediend om de kandidatuur van zijn rivaal, president Luiz Inácio 'Lula' da Silva, ongeldig te laten verklaren. Aanleiding voor zijn verzoek is vermeende illegale propaganda die via een WhatsApp-account van de overheid zou zijn verspreid.
8 uur geledenLAHORE (ANP) - Pakistan heeft een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd een online netwerk voor vervalste postzegels en verzendlabels te hebben opgezet. Volgens Amerikaanse aanklagers heeft dit de Amerikaanse postdienst USPS een verlies van meer dan 126 miljoen dollar toegebracht, meldt onder meer The Washington Post.
8 uur geleden