Veroordeelde flatspringer zegt zich moord niet te herinneren
DEN BOSCH (ANP) - Anel B., die is veroordeeld voor de moord op Soufian Zouagh in Breda, kan zich daarvan niets meer herinneren. Dat zei hij maandag onder ede bij het gerechtshof in Den Bosch. Daar moest hij getuigen in de zaak tegen medeverdachte Azzedine A., die wél in hoger beroep ging tegen zijn veroordeling.
Het lijk van Zouagh werd gevonden op 9 januari 2018 nadat de politie achter twee mannen aan zat die een stopteken negeerden. Anel B. en Azzedine A. vluchtten de flat van Zouagh in. Toen de politie niet veel later ook binnenstapte, sprongen de twee van driehoog van het balkon. Daarop vond de politie het levenloze lichaam op de bank. B. en A. kregen allebei twintig jaar cel.
Na de eis tot twintig jaar in maart van dit jaar, kwam A. plotseling met een nieuwe verklaring. Die zou inhouden dat B. de moord zou hebben gepleegd en niet hij. Vanwege die verklaring werd de zaak stilgelegd, om B. als getuige te horen.
Alles vergeten
B. ging in eerste instantie in hoger beroep, maar trok dat in, bang dat hij door nieuwe wetgeving over voorlopige invrijheidstelling bijna vijf jaar langer moet zitten. Omdat B. daardoor onherroepelijk is veroordeeld, kon hij zich maandag niet op zijn verschoningsrecht beroepen. Hij verklaarde dat hij door de val van het balkon alles is vergeten wat ervoor is gebeurd. A. noemde dat onzin: "Ik ben zelfs met mijn hoofd op een lantaarnpaal gevallen, heb een ijzeren plaat in mijn hoofd en kan me ook alles herinneren. Hoezo hij niet?"
In de oorspronkelijke verklaring stelden A. en B. dat ze na een avond 'chillen' bij Zouagh samen op boevenpad gingen. Ze kwamen toen de auto van Zouagh tegen met twee onbekenden erin. Ze namen de auto over en reden naar zijn huis toe. Daar zouden ze zijn verrast door het lijk op de bank. In de nieuwe verklaring stelt A. dat hij alleen ging inbreken en dat een van de twee onbekenden in de auto B. was. De aanklager geloofde weinig van het nieuwe scenario en bleef bij zijn eis tot twintig jaar cel.
De uitspraak in de zaak is op 14 juli.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
2 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
7 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
8 uur geleden