Veroordeelde flatspringer zegt zich moord niet te herinneren
DEN BOSCH (ANP) - Anel B., die is veroordeeld voor de moord op Soufian Zouagh in Breda, kan zich daarvan niets meer herinneren. Dat zei hij maandag onder ede bij het gerechtshof in Den Bosch. Daar moest hij getuigen in de zaak tegen medeverdachte Azzedine A., die wél in hoger beroep ging tegen zijn veroordeling.
Het lijk van Zouagh werd gevonden op 9 januari 2018 nadat de politie achter twee mannen aan zat die een stopteken negeerden. Anel B. en Azzedine A. vluchtten de flat van Zouagh in. Toen de politie niet veel later ook binnenstapte, sprongen de twee van driehoog van het balkon. Daarop vond de politie het levenloze lichaam op de bank. B. en A. kregen allebei twintig jaar cel.
Na de eis tot twintig jaar in maart van dit jaar, kwam A. plotseling met een nieuwe verklaring. Die zou inhouden dat B. de moord zou hebben gepleegd en niet hij. Vanwege die verklaring werd de zaak stilgelegd, om B. als getuige te horen.
Alles vergeten
B. ging in eerste instantie in hoger beroep, maar trok dat in, bang dat hij door nieuwe wetgeving over voorlopige invrijheidstelling bijna vijf jaar langer moet zitten. Omdat B. daardoor onherroepelijk is veroordeeld, kon hij zich maandag niet op zijn verschoningsrecht beroepen. Hij verklaarde dat hij door de val van het balkon alles is vergeten wat ervoor is gebeurd. A. noemde dat onzin: "Ik ben zelfs met mijn hoofd op een lantaarnpaal gevallen, heb een ijzeren plaat in mijn hoofd en kan me ook alles herinneren. Hoezo hij niet?"
In de oorspronkelijke verklaring stelden A. en B. dat ze na een avond 'chillen' bij Zouagh samen op boevenpad gingen. Ze kwamen toen de auto van Zouagh tegen met twee onbekenden erin. Ze namen de auto over en reden naar zijn huis toe. Daar zouden ze zijn verrast door het lijk op de bank. In de nieuwe verklaring stelt A. dat hij alleen ging inbreken en dat een van de twee onbekenden in de auto B. was. De aanklager geloofde weinig van het nieuwe scenario en bleef bij zijn eis tot twintig jaar cel.
De uitspraak in de zaak is op 14 juli.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
49 minuten geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
57 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
3 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.
5 uur geleden