Verontwaardiging over uitblijven reactie Rutte op sneer Kaag
DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer zijn verontwaardigd over het feit dat VVD-leider Mark Rutte niet wil reageren op de aantijgingen van D66-voorvrouw Kaag aan zijn adres. Volgens PVV-leider Geert Wilders laat Rutte zich "politiek mishandelen".
Volgens Wilders kan de VVD niet meer gaan samenwerken met D66 na de "politieke aframmeling" door Kaag. Door niet te reageren, blijkt volgens Wilders weer dat de VVD-leider er alles voor over heeft om weer in het Torentje te komen. "U laat zich vernederen."
Ook SP'er Lilian Marijnissen vindt dat Rutte moet ingaan op de zaak. Het is "te gemakkelijk" om niet te reageren. Ze wees daarbij ook op de formatie die na ruim vijf maanden muurvast zit. Daarom is een reactie van Rutte op de aantijgingen "relevant".
"Beschamend", oordeelde Farid Azarkan van Denk. "Deze minister-president heeft twee partners weggestuurd, samen met Wopke Hoekstra. En de enige overgebleven partner heeft gisteravond een hele bestek-la in zijn rug gemieterd."
Rutte wil niet reageren op de woorden van Kaag tijdens een lezing maandagavond omdat hij zich naar eigen zeggen wil concentreren op de vorming van een kabinet. "Ik vind van alles over gisteravond, maar ga dat niet met u delen." Kaag noemde Rutte in haar lezing niet bij naam, maar zei dat leiderschap het "tegenovergestelde is van regelen en ritselen zonder visie".
Meer uit Politiek
BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) sluit de inzet van Nederland om de veilige doorvaart in de Straat van Hormuz te garanderen niet uit, maar is daarin wel terughoudend. "Nederland wil het gesprek overal over voeren, maar dit is niet een besluit dat je zomaar neemt", zei hij voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) heeft geen uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de gesprekken die minister-president Jetten maandag voert met vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap. Dat laat CIDI-directeur Naomi Mestrum weten. Het is niet duidelijk wie er wel met Jetten om tafel gaan.
14 uur geledenLEIDEN (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht niet dat progressieve kiezers bij de gemeenteraadsverkiezingen weglopen bij zijn partij D66 omdat ze het coalitieakkoord te rechts vinden. "Ik denk dat de meeste mensen het gewoon kunnen waarderen dat we verantwoordelijkheid nemen nu op landelijk niveau, dat we ook moeilijke keuzes daar niet uit de weg gaan", zei hij zondagmiddag terwijl hij campagne voerde in Leiden.
18 uur geledenLEIDEN (ANP) - Minister-president Rob Jetten spreekt maandag met "vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap" nadat de afgelopen dagen een school in Amsterdam en een synagoge in Rotterdam doelwit waren van explosies. Dit laat hij weten aan een verslaggever van het ANP tijdens het flyeren in Leiden voor de gemeenteraadsverkiezingen. Het gesprek vindt plaats op het ministerie van Algemene Zaken.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als lokale politici worden bedreigd, kunnen zij een telefoontje van minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) verwachten. Bij WNL op Zondag vertelde de CDA-bewindsman dat hij hier sinds zijn beëdiging drie weken geleden een vaste gewoonte van heeft gemaakt. "En dat moet ik veel te vaak doen." De afgelopen anderhalve week heeft hij al "een stuk of vijf" mensen gebeld.
22 uur geledenALMERE (ANP) - De gemeenteraadsverkiezingen maken "ontiegelijk veel uit voor je gewone leven", zei VVD-leider Dilan Yeşilgöz zaterdag in het centrum van Almere. Daar liep ze over de markt in de hoop stemmers over te halen om op haar partij te stemmen bij de verkiezingen komende woensdag. De lokale lijsttrekker Lesley van Hilten hoopt dat mensen de moeite nemen om te gaan stemmen, aangezien de opkomst in Almere bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen slechts 40 procent was.
1 dag geledenALMERE (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz houdt er rekening mee dat de recente explosies bij Joodse panden gelinkt zijn aan Iran. Dat zei ze tijdens een campagnebijeenkomst van de VVD in Almere.
1 dag geleden