Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verontwaardiging om uitstel Holocaustlezingen hogeschool

Verontwaardiging om uitstel Holocaustlezingen hogeschool

DEN HAAG (ANP) - Er is veel verontwaardiging om de Hogeschool Utrecht (HU), die een reeks Holocaustlezingen heeft uitgesteld. Volgens de HU is dat omdat de veiligheid van sprekers niet gegarandeerd kon worden. Maar De Telegraaf citeerde een woordvoerder die eerder zei dat er meer tijd nodig was om de Hamasaanval van 7 oktober "in een breder perspectief te plaatsen".

NSC-leider Naomi Mestrum vraagt zich op X hardop af waar "het morele kompas" van de HU is gebleven. Omtzigt laakt onder meer dat de HU een Holocaust-overlevende heeft afgebeld voor de lezing. De NSC-leider wil dat de lezingen snel doorgaan, en dan ook openbaar.

BBB-leider Caroline van der Plas wil mede vanwege het besluit van de HU een Kamerdebat over antisemitisme. Ze vindt het "onbegrijpelijk" dat de hogeschool hier voor kiest op de dag dat de Holocaust wordt herdacht. De lezingen zouden vanaf 7 februari starten.

CIDI

Naomi Mestrum, directeur van het CIDI, dat de lezingen samen met de onderwijsinstelling organiseert, zei dat zwichten voor bedreiging en intimidatie het laatste is dat we in deze tijd moeten willen. Volgens haar zijn veiligheidskwesties ook prima op te lossen.

De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma was niet betrokken bij het besluit om de lezingen uit te stellen, terwijl dat bij dergelijke besluiten wel gebruikelijk is, zei haar woordvoerder. Inmiddels is er wel contact geweest en wordt gekeken hoe de lezingenreeks toch kan worden gehouden op een ander moment.

Meer uit Politiek

SP'er Dijk noemt plannen minderheidskabinet 'wereld op z'n kop'

DEN HAAG (ANP) - Volgens SP-leider Jimmy Dijk is "precies het tegenovergestelde nodig" van de plannen van de nieuwe coalitie. "Geen doorbraak, alleen afbraak. Het is de wereld op z'n kop", schrijft hij op X met twee tabellen uit de doorrekening van het coalitieakkoord door het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving.

1 dag geleden
Van Weel hoopt op meer harmonie dan in vorig kabinet

DEN HAAG (ANP) - David van Weel, de aanstaande minister van Justitie en Veiligheid, hoopt op "meer harmonie" in het nieuwe kabinet dan in de vorige coalitie, waarvoor hij ook minister was. Volgens de VVD'er zijn de inhoudelijke verschillen nu minder groot dan tussen zijn partij en de vroegere coalitiepartners PVV, NSC en BBB.

1 dag geleden
Groep Markuszower: coalitieakkoord staat garant voor armoede

DEN HAAG (ANP) - Groep Markuszower is kritisch op de plannen van de minderheidscoalitie na de doorrekening van het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving. "Dit akkoord staat garant voor meer armoede, de afbraak van onze sociale zekerheid en raakt de Nederlander ongekend hard."

1 dag geleden
Meer mensen in armoede door beleid kabinet-Jetten

DEN HAAG (ANP) - Door het beleid van het aanstaande kabinet-Jetten stijgt het aantal mensen in armoede, berekende het Centraal Planbureau. Bij ongewijzigd beleid zou 2,5 procent van de Nederlanders in 2030 in armoede leven, maar door de plannen van de coalitie van D66, de VVD en het CDA stijgt dat licht naar 2,7 procent. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek was in 2024 3,1 procent van de bevolking arm.

1 dag geleden
Coalitieplannen leiden op lange termijn tot hogere staatsschuld

DEN HAAG (ANP) - De coalitieplannen leiden op de langere termijn tot een hogere staatsschuld, meldt het Centraal Planbureau. Bij ongewijzigd beleid was die in 2060 uitgekomen op 118 procent van de totale economie. Maar door hogere uitgaven op onder meer defensie, klimaat en stikstof komt dat percentage op 137 procent te liggen.

1 dag geleden
Coalitie haalt haar eigen stikstofdoelen niet, denken planbureaus

DEN HAAG (ANP) - De coalitie van D66, VVD en CDA haalt haar eigen doelen om stikstofuitstoot terug te dringen niet. Dat schrijven het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving in een doorrekening van de plannen. Wel zet het aankomende kabinet op het gebied van stikstof een "grotere stap" dan voorheen.

1 dag geleden
Lage inkomens verliezen meeste koopkracht door kabinet-Jetten

DEN HAAG (ANP) - Door de plannen van het kabinet-Jetten verliezen de lage inkomens de meeste koopkracht, becijferde het Centraal Planbureau (CPB). Als er niets was veranderd, kon die groep nog rekenen op een koopkrachtsgroei van jaarlijks 0,5 procent. Door het beleid van het aanstaande kabinet groeit de koopkracht van de lage inkomens niet meer.

1 dag geleden