
Verontwaardiging om uitstel Holocaustlezingen hogeschool
DEN HAAG (ANP) - Er is veel verontwaardiging om de Hogeschool Utrecht (HU), die een reeks Holocaustlezingen heeft uitgesteld. Volgens de HU is dat omdat de veiligheid van sprekers niet gegarandeerd kon worden. Maar De Telegraaf citeerde een woordvoerder die eerder zei dat er meer tijd nodig was om de Hamasaanval van 7 oktober "in een breder perspectief te plaatsen".
NSC-leider Naomi Mestrum vraagt zich op X hardop af waar "het morele kompas" van de HU is gebleven. Omtzigt laakt onder meer dat de HU een Holocaust-overlevende heeft afgebeld voor de lezing. De NSC-leider wil dat de lezingen snel doorgaan, en dan ook openbaar.
BBB-leider Caroline van der Plas wil mede vanwege het besluit van de HU een Kamerdebat over antisemitisme. Ze vindt het "onbegrijpelijk" dat de hogeschool hier voor kiest op de dag dat de Holocaust wordt herdacht. De lezingen zouden vanaf 7 februari starten.
CIDI
Naomi Mestrum, directeur van het CIDI, dat de lezingen samen met de onderwijsinstelling organiseert, zei dat zwichten voor bedreiging en intimidatie het laatste is dat we in deze tijd moeten willen. Volgens haar zijn veiligheidskwesties ook prima op te lossen.
De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma was niet betrokken bij het besluit om de lezingen uit te stellen, terwijl dat bij dergelijke besluiten wel gebruikelijk is, zei haar woordvoerder. Inmiddels is er wel contact geweest en wordt gekeken hoe de lezingenreeks toch kan worden gehouden op een ander moment.
Meer uit Politiek
KERKRADE (ANP) - De aankomende verkiezingen gaan niet alleen over wie er gaat regeren, maar ook over de democratie zelf, denkt Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA. "Slaan we rechtsaf, de antidemocratische partijen achterna die verder willen afbreken wat we liefhebben? Of slaan we linksaf, en verenigen we alle democratische krachten om weer samen vooruit te komen?", oreerde hij tijdens de Thijs Wöltgenslezing in Kerkrade.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - D66-leider Rob Jetten ziet niet snel gebeuren dat zijn partij in een coalitie stapt met JA21. D66 en JA21 trokken eerder samen met andere oppositiepartijen op om de onderwijsbezuinigingen terug te draaien. Voor zulke samenwerkingen staat Jetten wel open, maar samen een coalitie vormen lijkt hem lastig.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens het traditionele 'krantje maken' bij De Telegraaf heeft PVV-leider Geert Wilders opgeroepen om vooral te gaan stemmen op 29 oktober. Hij denkt de meeste winst te kunnen behalen als de mensen die neigen thuis te blijven, op 29 oktober toch naar de stembus gaan. Op zijn pagina en die van andere partijen gaat het regelmatig over migratie. Ook wonen is een terugkerend thema.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In tientallen gemeenten houden handhavers een oogje in het zeil bij de stemlokalen op de dag van de Tweede Kamerverkiezingen. De gemeenten verwachten geen problemen op 29 oktober, maar na recente onrust bij gemeentehuizen zeggen ze dat ze zich wel voorbereiden. Daarom laten ze bijvoorbeeld buitengewone opsporingsambtenaren (boa's) surveilleren bij de stembureaus.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jonge Nederlandse moslims willen van de politiek "iets heel simpels", zegt Esma Kendir van het Collectief Jonge Moslims in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen. "Als gelijkwaardige burgers behandeld worden."
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans waarschuwt bij een verkiezingsrally van zijn partij JA21 dat er geen rechts kabinet zal komen als de PVV groot wordt. Want, zo redeneert hij, de PVV wordt door zoveel partijen uitgesloten dat regeren er niet in zit. Het resultaat is een regering van partijen op links en in het midden, voorspelt Eerdmans aan een goedgevulde zaal in poppodium Annabel in Rotterdam.
1 dag geledenLEIDEN (ANP) - D66-lijsttrekker Rob Jetten wil de verkiezingen op 29 oktober winnen, zei hij tijdens een campagnerally die werd georganiseerd na de recente peiling waarin D66 op achttien zetels staat. In het Leidse poppodium Nobel hing een grote Nederlandse vlag en zwaaiden D66-leden met Nederlandse en EU-vlaggen. Jetten wil de driekleur als symbool terugpakken van extreemrechts.
1 dag geleden