Verontwaardiging om racisme bij FC Den Bosch
DEN BOSCH (ANP) - Racistische uitlatingen richting Excelsior-speler Ahmad Mendes Moreira in de wedstrijd tegen FC Den Bosch hebben tot veel verontwaardiging geleid. Het duel werd door scheidsrechter Laurens Gerrets enige tijd stilgelegd nadat de voetballer door aanhangers van de thuisclub vanaf de tribune racistisch was bejegend.
In eerste instantie liet FC Den Bosch op de website weten dat er geen sprake is geweest van oerwoudgeluiden. De club had het over 'kraaiengeluiden', die dateren uit de tijd dat Hans Kraay jr. voor de club speelde. Deze reactie zorgde voor veel ophef op social media. Nadat Mendes Moreira na afloop voor de camera's van FOX Sports had verteld dat hij onder meer was uitgemaakt voor 'k-neger, k-zwarte en k-katoenplukker kwam FC Den Bosch met een andere reactie. "De uitspraken van Excelsior-speler Moreira zijn voor FC Den Bosch aanleiding nader onderzoek te plegen om te achterhalen wat er exact is geroepen vanaf de tribune. FC Den Bosch benadrukt nogmaals dat zij zich distantieert van discriminatie en racisme", aldus de club.
Mendes Moreira kreeg onder anderen steun van Memphis Depay. "Ik ben het zat steeds maar weer deze beelden te moeten zien, wanneer houdt dit op?" twitterde de Oranje-international. Jan Bluyssen, manager competitiezaken van de KNVB, reageerde verontwaardigd. "Dit hoort niet thuis in het Nederlandse voetbal. Daar werken we ook hard aan", zei Bluyssen bij de NOS. "We gaan er alles aan doen de daders op te sporen samen met de club. Laten we hopen dat er sprake is van een incident."
Ook politici veroordeelden de racistische bejegeningen. Scheidsrechter Gerrets werd geprezen. "Dit soort racisme is een schande voor het voetbal en moet hard worden aangepakt", schreef PvdA-leider Lodewijk Asscher op Twitter. "Hup scheidsrechter!" Ook ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers gaf een compliment aan de scheidsrechter. "Racisme is een kwaad dat alleen kan voortwoekeren als niemand er wat van zegt", aldus Segers, die iedereen opriep "ook buiten het stadion" altijd op te staan tegen racisme en antisemitisme.
Meer uit Voetbal
TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.
23 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - Guus Hiddink is benoemd tot erelid van De Graafschap. De 79-jarige oud-voetballer en -trainer kreeg ook een standbeeld met een afbeelding van zichzelf erop, begeleid door de tekst 'Achterhoeks fundament'.
1 uur geledenNICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
17 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
18 uur geleden