Verontwaardigd Vitesse overweegt beroep tegen afwijzing overname
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft vol onbegrip gereageerd op de uitspraak van de licentiecommissie die de gewenste overname door de Common Group niet toestaat. De commissie is niet overtuigd dat de Amerikaanse investeringsmaatschappij over de juiste en voldoende middelen beschikt. "Dit is onbegrijpelijk en een enorme teleurstelling", zegt interim-directeur Peter Rovers in een door de club verspreid persbericht.
Vitesse kan tot 21 februari in beroep gaan tegen het besluit en overweegt dat. De Arnhemse Eredivisionist presenteerde al in september 2022 het bedrijf van de Amerikaan Coley Parry als kandidaat om de aandelen van de Rus Valeriy Oyf over te nemen, maar moest nog wel de licentiecommissie overtuigen. Die hanteert strikte eisen, met name om crimineel geld buiten de deur te houden.
"Na al die maanden waarin er keihard is gewerkt om de overname tot stand te brengen, is dit natuurlijk een grote teleurstelling", zegt Rovers. "Helemaal na het gesprek dat we eind januari nog met de licentiecommissie van de KNVB hadden. In dat gesprek werd duidelijk dat er geen vragen meer waren vanuit de licentiecommissie. Dat nu wordt gesteld dat er onvoldoende informatie is, is onbegrijpelijk. Verder is het op zijn zachtst gezegd ongelukkig dat de beslissing uiteindelijk slechts ruim één uur voor de externe communicatie van de KNVB met Vitesse gedeeld is."
Onderzoek naar Abramovitsj
Rovers stelt dat Parry heeft laten zien de financiële middelen ("inmiddels ruim meer dan elf miljoen euro") te kunnen opbrengen. "Er ligt daarnaast een toezegging voor een bankgarantie van tien miljoen euro voor de komende jaren. Dat maakt de uitkomst en argumentatie over het vermogen van Parry extra wrang", aldus Rovers.
De licentiecommissie liet niet alleen onderzoek doen naar de Common Group, maar ook naar mogelijke banden in het verleden met de Russische Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj, een goede bekende van Oyf. Vitesse stelt bij een positieve uitkomst van dat onderzoek de aandelen in ieder geval op korte termijn te kunnen overdragen aan de Stichting Betaald Voetbal "Vitesse-Arnhem" waarna een alternatief plan in werking moet treden. Rovers: "De continuïteit van de club moet gewaarborgd worden. Daar voorziet het beoogde plan in, ook bij een onverhoopte degradatie. We willen daar op korte termijn al meer duidelijkheid over geven."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
33 minuten geledenZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).
2 uur geledenZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
6 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
11 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
15 uur geleden