Verontwaardigd Vitesse overweegt beroep tegen afwijzing overname
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft vol onbegrip gereageerd op de uitspraak van de licentiecommissie die de gewenste overname door de Common Group niet toestaat. De commissie is niet overtuigd dat de Amerikaanse investeringsmaatschappij over de juiste en voldoende middelen beschikt. "Dit is onbegrijpelijk en een enorme teleurstelling", zegt interim-directeur Peter Rovers in een door de club verspreid persbericht.
Vitesse kan tot 21 februari in beroep gaan tegen het besluit en overweegt dat. De Arnhemse Eredivisionist presenteerde al in september 2022 het bedrijf van de Amerikaan Coley Parry als kandidaat om de aandelen van de Rus Valeriy Oyf over te nemen, maar moest nog wel de licentiecommissie overtuigen. Die hanteert strikte eisen, met name om crimineel geld buiten de deur te houden.
"Na al die maanden waarin er keihard is gewerkt om de overname tot stand te brengen, is dit natuurlijk een grote teleurstelling", zegt Rovers. "Helemaal na het gesprek dat we eind januari nog met de licentiecommissie van de KNVB hadden. In dat gesprek werd duidelijk dat er geen vragen meer waren vanuit de licentiecommissie. Dat nu wordt gesteld dat er onvoldoende informatie is, is onbegrijpelijk. Verder is het op zijn zachtst gezegd ongelukkig dat de beslissing uiteindelijk slechts ruim één uur voor de externe communicatie van de KNVB met Vitesse gedeeld is."
Onderzoek naar Abramovitsj
Rovers stelt dat Parry heeft laten zien de financiële middelen ("inmiddels ruim meer dan elf miljoen euro") te kunnen opbrengen. "Er ligt daarnaast een toezegging voor een bankgarantie van tien miljoen euro voor de komende jaren. Dat maakt de uitkomst en argumentatie over het vermogen van Parry extra wrang", aldus Rovers.
De licentiecommissie liet niet alleen onderzoek doen naar de Common Group, maar ook naar mogelijke banden in het verleden met de Russische Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj, een goede bekende van Oyf. Vitesse stelt bij een positieve uitkomst van dat onderzoek de aandelen in ieder geval op korte termijn te kunnen overdragen aan de Stichting Betaald Voetbal "Vitesse-Arnhem" waarna een alternatief plan in werking moet treden. Rovers: "De continuïteit van de club moet gewaarborgd worden. Daar voorziet het beoogde plan in, ook bij een onverhoopte degradatie. We willen daar op korte termijn al meer duidelijkheid over geven."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
12 minuten geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
4 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
20 uur geleden