Verontwaardigd Vitesse overweegt beroep tegen afwijzing overname
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft vol onbegrip gereageerd op de uitspraak van de licentiecommissie die de gewenste overname door de Common Group niet toestaat. De commissie is niet overtuigd dat de Amerikaanse investeringsmaatschappij over de juiste en voldoende middelen beschikt. "Dit is onbegrijpelijk en een enorme teleurstelling", zegt interim-directeur Peter Rovers in een door de club verspreid persbericht.
Vitesse kan tot 21 februari in beroep gaan tegen het besluit en overweegt dat. De Arnhemse Eredivisionist presenteerde al in september 2022 het bedrijf van de Amerikaan Coley Parry als kandidaat om de aandelen van de Rus Valeriy Oyf over te nemen, maar moest nog wel de licentiecommissie overtuigen. Die hanteert strikte eisen, met name om crimineel geld buiten de deur te houden.
"Na al die maanden waarin er keihard is gewerkt om de overname tot stand te brengen, is dit natuurlijk een grote teleurstelling", zegt Rovers. "Helemaal na het gesprek dat we eind januari nog met de licentiecommissie van de KNVB hadden. In dat gesprek werd duidelijk dat er geen vragen meer waren vanuit de licentiecommissie. Dat nu wordt gesteld dat er onvoldoende informatie is, is onbegrijpelijk. Verder is het op zijn zachtst gezegd ongelukkig dat de beslissing uiteindelijk slechts ruim één uur voor de externe communicatie van de KNVB met Vitesse gedeeld is."
Onderzoek naar Abramovitsj
Rovers stelt dat Parry heeft laten zien de financiële middelen ("inmiddels ruim meer dan elf miljoen euro") te kunnen opbrengen. "Er ligt daarnaast een toezegging voor een bankgarantie van tien miljoen euro voor de komende jaren. Dat maakt de uitkomst en argumentatie over het vermogen van Parry extra wrang", aldus Rovers.
De licentiecommissie liet niet alleen onderzoek doen naar de Common Group, maar ook naar mogelijke banden in het verleden met de Russische Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj, een goede bekende van Oyf. Vitesse stelt bij een positieve uitkomst van dat onderzoek de aandelen in ieder geval op korte termijn te kunnen overdragen aan de Stichting Betaald Voetbal "Vitesse-Arnhem" waarna een alternatief plan in werking moet treden. Rovers: "De continuïteit van de club moet gewaarborgd worden. Daar voorziet het beoogde plan in, ook bij een onverhoopte degradatie. We willen daar op korte termijn al meer duidelijkheid over geven."
Meer uit Voetbal
KINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
51 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."
1 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
15 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
16 uur geleden