Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verontwaardigd Vitesse overweegt beroep tegen afwijzing overname

Verontwaardigd Vitesse overweegt beroep tegen afwijzing overname

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft vol onbegrip gereageerd op de uitspraak van de licentiecommissie die de gewenste overname door de Common Group niet toestaat. De commissie is niet overtuigd dat de Amerikaanse investeringsmaatschappij over de juiste en voldoende middelen beschikt. "Dit is onbegrijpelijk en een enorme teleurstelling", zegt interim-directeur Peter Rovers in een door de club verspreid persbericht.

Vitesse kan tot 21 februari in beroep gaan tegen het besluit en overweegt dat. De Arnhemse Eredivisionist presenteerde al in september 2022 het bedrijf van de Amerikaan Coley Parry als kandidaat om de aandelen van de Rus Valeriy Oyf over te nemen, maar moest nog wel de licentiecommissie overtuigen. Die hanteert strikte eisen, met name om crimineel geld buiten de deur te houden.

"Na al die maanden waarin er keihard is gewerkt om de overname tot stand te brengen, is dit natuurlijk een grote teleurstelling", zegt Rovers. "Helemaal na het gesprek dat we eind januari nog met de licentiecommissie van de KNVB hadden. In dat gesprek werd duidelijk dat er geen vragen meer waren vanuit de licentiecommissie. Dat nu wordt gesteld dat er onvoldoende informatie is, is onbegrijpelijk. Verder is het op zijn zachtst gezegd ongelukkig dat de beslissing uiteindelijk slechts ruim één uur voor de externe communicatie van de KNVB met Vitesse gedeeld is."

Onderzoek naar Abramovitsj

Rovers stelt dat Parry heeft laten zien de financiële middelen ("inmiddels ruim meer dan elf miljoen euro") te kunnen opbrengen. "Er ligt daarnaast een toezegging voor een bankgarantie van tien miljoen euro voor de komende jaren. Dat maakt de uitkomst en argumentatie over het vermogen van Parry extra wrang", aldus Rovers.

De licentiecommissie liet niet alleen onderzoek doen naar de Common Group, maar ook naar mogelijke banden in het verleden met de Russische Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj, een goede bekende van Oyf. Vitesse stelt bij een positieve uitkomst van dat onderzoek de aandelen in ieder geval op korte termijn te kunnen overdragen aan de Stichting Betaald Voetbal "Vitesse-Arnhem" waarna een alternatief plan in werking moet treden. Rovers: "De continuïteit van de club moet gewaarborgd worden. Daar voorziet het beoogde plan in, ook bij een onverhoopte degradatie. We willen daar op korte termijn al meer duidelijkheid over geven."

Meer uit Voetbal

Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

46 minuten geleden
Rutten verliest van China bij debuut als bondscoach Curaçao

SYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.

2 uur geleden
Ten Cate baalt van gemiste kansen na uitschakeling Suriname

MONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).

4 uur geleden
Surinaamse voetbalfans teleurgesteld na verlies en mislopen WK

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.

5 uur geleden
WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

13 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

13 uur geleden
Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

16 uur geleden