Verontruste Kamer naar Brussel voor info paspoorthandel
DEN HAAG (ANP) - Verontruste Kamerleden zijn naar de Europese Commissie in Brussel gestapt omdat zij meer informatie willen over de omstreden paspoorthandel in de Europese Unie. De verkoop van paspoorten door het ministaatje Malta is hun een doorn in het oog.
De politici van regeringspartijen CDA en D66 en oppositiepartijen SP en PvdA hadden eigenlijk gehoopt van de regering in Den Haag antwoorden te krijgen. Maar omdat die uitblijven, is besloten dan maar bij Brussel aan te kloppen.
De partijen benadrukken de grote gevaren door de paspoorthandel. Voor 900.000 euro levert Malta zo'n begeerd document aan iedereen die het maar kan betalen, van frauderende Russische miljardair tot spion en mensenhandelaar. Zij kunnen dan zonder belemmeringen door Europa reizen. "Als EU in zijn geheel ben je zo sterk als je zwakste schakel", aldus CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt.
De partijen dringen ook al maanden aan op een onderzoek naar de rol van de Groningse hoogleraar Kochenov bij de paspoortenhandel.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) houdt vast aan het kabinetsvoorstel om medewerkers uit de luchthavensector in de adviesraad over Schiphol te laten plaatsnemen. Een meerderheid van de Tweede Kamer wil mensen uit de sector zelf juist weren uit de Maatschappelijke Raad Schiphol.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oekraïne moet doorgaan met hervormingen. Premier Rob Jetten heeft de noodzaak daarvan benadrukt in een gesprek woensdag met president Volodymyr Zelensky van Oekraïne in de marge van de VN-top in New York.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederland heeft de afgelopen maanden "alle diplomatieke middelen" ingezet om sancties van de VS tegen het Internationaal Strafhof (ICC) te voorkomen. Dat zei premier Rob Jetten tegen de verzamelde pers rondom de Algemene Vergadering van de VN. "En dat zullen we de komende weken en maanden moeten blijven doen."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als platforms als Facebook na herhaalde verzoeken illegale gokreclames nog steeds niet verwijderen, dan moet een boete volgen. Een meerderheid van de Tweede Kamer steunt een motie met die strekking die VVD'er Bart Bikkers heeft ingediend samen met het CDA en PRO. De Kamerleden ergeren zich eraan dat maandelijks duizenden verwijderverzoeken niet worden opgevolgd door Meta, het moederbedrijf van Facebook en Instagram.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vrijwel de volledige gemeenteraad van Den Haag wil opheldering over de extreemrechtse rellen op het Malieveld afgelopen zaterdag. Negen van de elf partijen hebben samen vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) vindt het effect van het verkorten van de maximale duur van de werkloosheidsuitkering (WW) "niet verwaarloosbaar", zei hij tijdens een debat over sociale zekerheid. Het Centraal Planbureau (CPB) becijferde woensdag dat de maatregel tot ongeveer 8000 extra voltijdbanen leidt. Het kabinetsplan, dat is bedoeld om meer mensen aan het werk te krijgen, werd onlangs uitgesteld na kritiek van oppositiepartijen en vakbonden.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in New York een bezoek gebracht aan de lhbti-bar The Stonewall Inn. In 1969 braken daar rellen uit, wat leidde tot de wereldwijde protestbeweging voor lhbti-emancipatie.
22 uur geleden