Verontruste Kamer naar Brussel voor info paspoorthandel
DEN HAAG (ANP) - Verontruste Kamerleden zijn naar de Europese Commissie in Brussel gestapt omdat zij meer informatie willen over de omstreden paspoorthandel in de Europese Unie. De verkoop van paspoorten door het ministaatje Malta is hun een doorn in het oog.
De politici van regeringspartijen CDA en D66 en oppositiepartijen SP en PvdA hadden eigenlijk gehoopt van de regering in Den Haag antwoorden te krijgen. Maar omdat die uitblijven, is besloten dan maar bij Brussel aan te kloppen.
De partijen benadrukken de grote gevaren door de paspoorthandel. Voor 900.000 euro levert Malta zo'n begeerd document aan iedereen die het maar kan betalen, van frauderende Russische miljardair tot spion en mensenhandelaar. Zij kunnen dan zonder belemmeringen door Europa reizen. "Als EU in zijn geheel ben je zo sterk als je zwakste schakel", aldus CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt.
De partijen dringen ook al maanden aan op een onderzoek naar de rol van de Groningse hoogleraar Kochenov bij de paspoortenhandel.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen van Financiën benadrukt voorafgaand aan de ministerraad dat er een meerderheid lonkt voor het belastingplan in de Tweede Kamer. In de Eerste Kamer is die nog niet in zicht, maar dat is volgens Heinen pas later aan de orde. "We doen het stap voor stap. Eerst moet er gestemd worden in de Tweede Kamer."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gesprekken over het belastingplan hebben wat vicepremier Dilan Yeşilgöz betreft "langer geduurd dan strikt noodzakelijk". De VVD-bewindsvrouw vindt dat er "goede dingen" in het plan staan, maar ze begrijpt ook dat partijen er niet "100 procent" tevreden mee zijn. "Het is ook niet 100 procent wat ik had gewild."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fractievoorzitters van de coalitiepartijen praten de komende dagen los van elkaar met oppositiefracties. Dat zeggen Haagse ingewijden na berichtgeving door RTL Nieuws over het verdere proces om alsnog afspraken te maken over het belastingplan. De coalitie is namelijk onderling verdeeld over het verhogen van de vermogensbelasting in ruil voor steun aan het pakket met belastingen.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) is positief over een plan van D66 en PRO om bepaalde dubbelfuncties binnen de politiek te verbieden. De partijen willen dat het niet langer mogelijk wordt om naast Tweede Kamerlid ook politiek actief te zijn binnen een gemeente of provincie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten laat verdere aanpassingen van het belastingplan, waar nog steeds geen meerderheid voor is, over aan de Tweede Kamer. Het kabinet heeft dinsdag na vele onderhandelingen nog eens een gewijzigd pakket gedeeld met de Kamer, en Kamerfracties kunnen dat pakket nu aanpassen met amendementen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower is bereid om het belastingplan te steunen, omdat hij wil voorkomen dat er verkiezingen komen. Dat zegt hij in het debat over het pakket aan belastingen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) kan zich vinden in de kritiek van de Nationale ombudsman dat de overheid de afgelopen jaren onbetrouwbaar is geweest voor boeren. "Het klopt, net zoals de Ombudsman constateert dat boeren en tuinders al te lang te maken hebben met voorstellen die te vaak veranderen."
2 dagen geleden