Verona één duel zonder harde kern na racistische spreekkoren
VERONA (ANP) - Hellas Verona moet het de komende thuiswedstrijd in de Italiaanse competitie doen zonder de steun van de harde kern. Zij zijn niet welkom na racistische spreekkoren zondag in de ontmoeting met Napoli (1-2), heeft de Italiaanse voetbalbond besloten.
De supporters richtten zich op de zwarte spelers Kalidou Koulibaly en Victor Osimhen. Osimhen maakte beide doelpunten voor Napoli.
Voor de wedstrijd liet Hellas Verona via Twitter al weten dat elke handeling, gebaar of uiting die zou kunnen aanzetten tot haat, geweld en discriminatie veroordeeld zou worden. Dat deden ze als reactie op het verschijnen van een spandoek gericht tegen Napoli in de buurt van het stadion de avond voor de wedstrijd. Het spandoek, ondertekend met 'Curva Sud', zinspeelde op de oorlog in Oekraïne en leek te suggereren dat Napels het doelwit van bombardementen moest worden.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
7 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
7 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
8 uur geleden